free templates joomla

Gromda 4: Tomasz ''Zadyma'' Gromadzki zwycięzcą turnieju! Wyniki

Gromda 4W piątkowy wieczór 26-go lutego w Pionkach odbyła się czwarta edycja gali walk na gołe pięści Gromda, która została zorganizowana przez dwóch doświadczonych promotorów boksu zawodowego,  Mariusza Grabowskiego i Mateusza Borka. Do walki o tytuł finalisty stanęło ośmiu śmiałków, którzy dzień wcześniej  zostali między sobą rozlosowani w pary.

Podczas minionego wydarzenia mogliśmy być świadkami  kilku umiarkowanie ciekawych pojedynków toczących się do skutecznego rozstrzygnięcia, a regulaminowym sposobem na wygranie był nokaut lub poddanie przeciwnika. Ponadto walki odbywały się w ringu 4 na 4 metry, bez użycia rękawic.

W ćwierćfinale gali już pierwszy pojedynek został zakończony w szybki, a zarazem spektakularny sposób przez Pawła Strzelczyka, który w pierwszej rundzie mocnymi ciosami porozbijał swojego rywala Damiana "Achillesa" Kowalczyka. Swoje umiejętności bokserskie  bezprecedensowo podkreślił również "Hunter" czyli Daniel Więcławski, pokonując Damiana Zaparta w drugiej  rundzie pojedynku, przerwanego przez sędziego z powodu kontuzji oczodołu.

Emocji nie zabrakło również w trzecim boju podczas, którego Piotr Bączyk szybko posłał na deski Krzysztofa Pietraszka z Ełku, poddając go tym samym w czasie trwania pierwszej rundy. Brakiem litości wobec przeciwnika wykazał się również Tomasz "Zadyma" Gromadzki, nokautując w efektowny sposób Daniela Michalika. To był ostatni pojedynek ćwierćfinałowy.

Pierwsza półfinałowa walka zakończyła się rezygnacją z turnieju Piotra Bączyka ze względów zdrowotnych, dając tym samym miejsce w finale Pawłowi Strzelczykowi. Starcie pomiędzy "Zadymą" a "Hunterem" wywołało falę kontrowersji z powodu przerwania pojedynku przez sędziego z przyczyn dyskwalifikacji Więcławskiego, jednocześnie gwarantując Gromadzkiemu finałowy pojedynek.

W finale zwycięstwo odniósł Tomasz "Zadyma" Gromadzki, który zaprezentował charakter i serce do walki, wraz z prawdziwymi umiejętnościami sportowymi. Zmierzy się on podczas gali Gromda 5 ze zwycięzcą poprzedniej edycji, Vasylem Halychem o główną nagrodę, którą jest 100 tysięcy złotych.

Komplet wyników:

Ćwierćfinały turnieju
Paweł "Byku" Strzelczyk pokonał Damiana "Achillesa" Kowalczyka przez nokaut w 1 rundzie
Daniel "Hunter" Więcławski pokonał Damiana "Grabarza" Zaparta przez techniczny nokaut w 2 rundzie
Piotr "Hulk" Bączyk pokonał Krzysztofa "Dobermana" Pietraszka przez poddanie w 1 rundzie  
Tomasz „Zadyma” Gromadzki pokonał Dominika "Domino" Michalika przez nokaut w 1 rundzie

Półfinał turnieju
Paweł ”Byku” Strzelczyk pokonał  Piotra ”Hulka” Bączyka przez poddanie (kontuzja)
Tomasz ”Zadyma ”Gromadzki pokonał Daniela ”Huntera” Więcławskiego przez dyskwalifikację w 5 rundzie

Finał
Tomasz ”Zadyma” Gromadzki pokonał Pawła ”Byka” Strzelczyka przez poddanie

Superfighty
Krzysztof  ” Żołnierz”  Ryta pokonał Kamila ”Kocura” Kota przez techniczny nokaut w 3 rundzie
Bartłomiej ”Kruszyna” Bielas pokonał Łukasza ”Goat” Parobca przez poddanie w 4 rundzie  
Piotr ”Capo” Półchłopek pokonał Kacpra ”Polish Machine” Miklasza przez techniczny nokaut w 5 rundzie
 
Autor: Daria Majka