free templates joomla

Genesis 1: relacja i wyniki! LIVE!

Genesis 1 LIVEDzisiaj, 23 października 2020 w Łodzi, odbywa się gala nowej organizacji Genesis 1, podczas której będziemy oglądać siedem walk kickbokserskich na gołe pięści. W walce wieczoru Marcin ''Różal'' Różalski zmierzy się z Joshem Barnettem.
Zapraszamy do śledzenia z nami relacji i wyników poszczególnych pojedynków.
 


Komplet wyników:

71 kg: Damian Szmigielski vs Denis Makowski

Runda 1
Ropoczęła się od bardzo dobrej pracy Denisa Makowskiego, który spokojnie kontrolował pojedynek. W pewnym momencie po przyjęciu uderzenia Szmigielski zdołał zklinczować. Do końca rundy Makowski kontrolował pojedynek zmieniając pozycję i precyzyjnie obijając Szmigielskiego. Runda Makowskiego.

Runda 2
W 2 rundzie Szmigielski postanowił zaatakować, ale poza chaosem i klinczem niewiele z tego wynikało. Makowski za to ponownie zaczął go rozbijać i precyzyjnie punktować. Runda Makowskiego.

Runda 3
Szmigielski ponownie zaczyna atakować i ponownie precyzyjnie zaczyna odpowiadać Makowski. Szmigielski tak się zapędził, że po swoim ciosie wywrócił się pod siatką. W tej rundzie sytuacja wiele się nie zmienia, jednak w pewnym momencie Szmigielski pod siatką trafia obrotowym łokciem. Nie przynosi to wielkiego efektu i nie robi to wrażenia na Makowskim, a po chwili po swoim ataku Szmigielski zarył głową w siatkę. Trzecia runda remisowa, ze wskazaniem na Makowskiego.

Wynik: Damian Szmigielski pokonał Denisa Makowskiego przez niejednogłośną decyzję 2-1


120 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski

Runda 1
Pojedynek rozpoczyna się od mocnych, obszernych ciosów, ale obaj nie szarżują od początku. Pierwszy trafia Wasilewski, Kijańczuk minimalnie wycofuje się i próbuje zaskakiwać rywala podwójnymi akcjami, prawy - lewy. Dwukrotnie Kijańczuk trafia celnie, ale dalsze akcje przeszywają powietrze. Wasilewski atakuje z nisko pochyloną głową i trudno jest go trafić w tej pozycji. Tylko jeden podbródkowy Kijańczuka trafia w cel.

Runda 2
Druga runda jest jeszcze bardziej ostrożna z obu stron. Wasilewski kilka razy celnie trafia na tułów i odrzuca od siebie Kijańczuka. Wymiana w klinczu także nie przynosi żadnego efektu. W ostatniej minucie walka całkowicie zwalnia, ale dosłownie w ostatnich sekundach zrywają się do wymiany. Runda Wasilewskiego.

Runda 3
Trzecia runda jest bardzo spokojna. Kijańczuk nie podejmuje inicjatywy, a Wasilewski stara się punktować nie idąc na zniszczenie. Bardzo dobrze balansuje. Większość akcji Kijańczuka cięła powietrze. Runda Wasilewskiego.

Wynik: Rafał Kijańczuk pokonał Marcina Wasilewskiego przez niejednogłośną decyzję 2-1


57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska

Runda 1
Obie zawodniczki zaczynają pojedynek dość nerwowo, ale szybciej opanowuje się Rola, która trafia Porażyńską lewmi prostymi i bardzo ładnie chodzi na nogach. Porażyńska zdenerowana zaczyna bić dziwnymi ciosami młotkowymi, a w zdenerwowaniu dwukrotnie uderza kolanem i używa też zabronionego w boksie kopnięcia. Rola w klinczu znakomicie wyprowadza ciosy z dołu i rozbija Porażyńską. Sędzia daje punkt karny Porażyńskiej za kopnięcie w tułów. Runda Roli.

Runda 2
Druga runda to koncertowy popis Roli, która świetnie odnajduje się, kontruje, chodzi na nogach i zmusza do desperackich ataków Porażyńską. Z minuty na minutę Rola jeszcze bardziej podkreśla swoją przewagę, wyższość techniczną i pomysł na walkę. Runda dla Roli.

Runda 3
Trzecia runda to zdecydowana przewaga Roli, która niemal w każdej akcji punktuje rywalkę. W klinczu także przeważa. Dodatkowo w bezradności Porażyńska chwyta za strój rywalki, czego robić nie wolno, i próbuje ściągnąć.

Wynik: Aleksandra Rola pokonała Monikę Porażyńską przez decyzję 3-0


73 kg: Gracjan Szadziński vs Jan Siroky

Runda 1
Pierwsza walka gdzie zawodnicy nie kalkulują tylko od razu idą do ataku. Trafiają na przemian. Siroky trafia w oko Szadzińskiego, ale ten doprowadza dwukrotnie do knockdown'u rywala. Siroky dostaje mocno w nos i prawdopodobnie ma połamany. Runda kończy się zdecydowaną przewagą Szadzińskiego.

Runda 2
W drugim starciu Siroky próbuje zaatakować, ale Szadziński porządkuje pojedynek. Siroky przetrzymuje wszystkie ataki i stara się wydłużyć dystans. Szadziński naciera nieustannie. W połowie rundy Szadziński trafi czysto prawym sierpem, ale Czech ustaje. Jednak trafienie w tułów hakiem nie daje możliwości powrotu do walki. Szadziński wyrywa przez TKO.

Wynik: Gracjan Szadziński pokonał Jana Siroky przez TKO w 2 rundzie (1:53 min)
 
 
80 kg: Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz
 
Runda 1
Początek walki to dobra praca nóg Rutkiewicza i próba zadawania długich uderzeń. Klinczują i w klinczu Bakočević zadaje wiele ciosów w tył głowy. W pewnym momencie przyjmuje akcję Rutkiewicz na blok i odpowiada lewym sierpem, po którym Polak jest liczony. Chwilę później Rutkiewicz też odpowiada lewym sierpowym po zejściu. Liczony jest Bakočević, ale wytrzymuje do końca rundy. Runda remisowa.

Runda 2
Druga runda jest dużo ostrożniejsza i obaj czekają na decydującą akcję. W pewnym momencie Bakočević przepuszcza akcję i trafia Rutkiewicza potężnym prawym. Ten chwieje się, ale wstaje, jednak sędzia mimo to przerywa walkę.

Wynik: Vaso Bakočević pokonał Dariusza Rutkiewicza przez TKO w 2 rundzie (0:57 min)


65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik

Runda 1
Pojedynek toczy się w bardzo dużym tempie. Królik w odwrotnej pozycji z którą dość ciężko radzi sobie Batra. Inicjuje kilka ataków łokciami, ale tylko kilka razy postraszył Królika. Ten trafia znacznie częściej oprócz tego wyraźnie kilka ciosów na tułów. Runda Królika, który jest szybszy.

Runda 2
Druga runda zaczyna się od zdecydowanych ataków Batry, ale Królik bardzo ładnie kontruje po zejściach i przepuszczeniach. Po minucie trafia Batrę bardzo wyraźnie. W połowie rundy widać, że Batra wyraźnie krwawi, bo pojedyncze ciosy trafiają go po kontrach. Ten jednak nie odpuszcza i próbuje atakować szerokimi sierpami w ostatniej minucie. Królik zbiera wszystko na gardę. W końcówce trafia w końcu Batra prawym. Królik spokojnie wytrzymuje to uderzenie. Runda dla Królika.

Runda 3
W pierwszych 10 sek Królik trafia 3 razy. Batra budzi się dopiero po pół minuty. Po minucie Królik przepuszcza atak Batry i czysto trafia. Twarz Batry jest cała zakrwawiona. Batra trafia w połowie rundy podbródkowym, ale nie idzie za ciosem. Królik dość dobrze rozkłada siły balansując i trafiając przeciwnika. Runda zdecydowanie dla Królika.

Wynik: Michał Królik pokonał Bartosza Batrę przez decyzję 3-0
 
120 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett

Runda 1
Pojedynek zaczyna się bardzo ostroznie. Różalski schowany za podwojną gardą oddaje inicjatywę Barnettowi, który dąży do walki w klinczu. Barnett zadaje łokcie, trafia podbródkowymi i mocno bije też w tułów. Jedna szarża Rózala jest celna i Barnett przez moment się chwieje, ale przepszcza akcję i trafia kapitalnie prawym. Różal ląduje na deskach na 10 sekund przed końcem rundy. Wstaje i odpiera ataki do końca rundy w klinczu.

Runda 2
Druga runda zaczyna się od gwałtownych ataków Josha Barnetta w klinczu i w pewnym momencie udaje mu się trafić i Różal liczony jest po raz drugi. Po przyjęciu pozycji sędzia Bronder wzywa lekarzy do wytarcia oka Różalskiego. Po wznowieniiu idą na wymianę. Barnett wciska w siatkę rywala i kolejny raz zadaje serię ciosów. Bezapelacyjnie wygrywa drugą rundę.

Wynik: Josh Barnett pokonał Marcina Różalskiego przez TKO (zatrzymanie lekarza) po 2 rundzie