free templates joomla

RWC 5: rekordowy nokaut Andryszaka na Grigore! Wyniki

RWC 5 plakatW piątkowy wieczór 31-go lipca w mazurskim Mrągowie, odbyła się piąta letnia edycja gali Rocky Warrior Cartel (RWC 5) z udziałem kilku wyróżniających się zawodników polskiergo rynku MMA. W walce wieczoru walczący do niedana w KSW 28-letni Michał Andryszak (21-8, 1 N/C) jednym kopnięciem na głowę znokautował Rumuna Iona Grigore (7-2). Cała walka trwała 9 sekund i jest to jeden z najszybszych nokautów w polskim MMA.

Zawodnik Ankos MMA Poznań udanie powrócił po dwóch porażkach na arenie największej polskiej organizacji MMA w swojej 30 walce w karierze. Na usprawiedliwienie 42-letniego Rumuna można dodać, iż MMA zajmuje się dopiero od 4 lat a wcześniej walczył w Kickboxingu, zaczynając też niewiele wcześniej swoją przygodę w rumuńskich organizacjach. W tym wieku refleks często zawodzi niestety i w piątek, zapłacił za to ciężkim nokautem.

Najbardziej zacięty pojedynek stoczyli Igor Michaliszyn (7-2) z Silesian Cage Klub i Piotr Danelski (5-3, 1 N/C) z Arrachion Olsztyn. Katowiczanin wygrał ten bój przez jednogłośną decyzję. Z kolei ładnym poddaniem popisał się Cezary Oleksiejczuk (6-2), który duszeniem brabo (d'arce) wygrał z Antonem Franjiciem (2-4) w pierwszej rundzie.

Drugi nokaut na tej gali był także autorstwa zawodnika Ankos MMA Poznań Piotra Kuberskiego (8-1) wygrana nad Markusem Cukiem (7-7). Odnotować trzeba także powrót do walk po blisko 1,5 roku Adama Niedźwiedzia (7-3), któremu wygrana nad Alanasem Dedulem (0-1) z Litwy przez poddanie, zajęła 31 sekund.

Komplet wyników:

Karta wstępna
70 kg: Igor Włodarczyk (Arrachion MMA Olsztyn) pokonał Ramzana Shoshkhanova (WCA Warszawa) przez decyzję 3-0*
77 kg: Mateusz Żukowski (Pisz) pokonał Bartłomieja Salwę (Klincz Kielce) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (3:48 min)

Karta główna
100 kg: Krzysztof Wiśniewski (Lions Gym) pokonał Tomasza Pondera (Berserker's Team Olimp Kętrzyn) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:38 min)
82 kg: Adam Niedźwiedź (Natal Gold Team) pokonał Alanasa Dedula (Litwa) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (0:31 min)
84 kg: Piotr Kuberski (Ankos MMA Poznań) pokonał Markusa Cuka (Chorwacja) przez KO (prawy prosty) w 1 rundzie (2:10 min)
80 kg: Cezary Oleksiejczuk (Akademia SW Wilanów) pokonał Antona Franjića (Chorwacja) przez poddanie (duszenie d'arce) w 1 rundzie (1:26 min)
77 kg: Igor Michaliszyn (Silesian Cage Club Katowice) pokonał Piotra Danelskiego (Arrachion MMA Olsztyn) przez decyzję 3-0

Walka wieczoru
120 kg: Michał Andryszak (Ankos MMA Poznań) pokonał Iona Grigore (Rumunia) przez KO (wysokie kopnięcie) w 1 rundzie (0:09 min)

*walka semi-pro