free templates joomla

Wotore 2: Michał Pasternak triumfuje w turnieju na gołe pięści, Klaudia Syguła wygrywa kobiecy bój! Wyniki

WOTORE W sobotę 23-go maja w w Katowicach-Szopienicach w pomieszczeniach Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia odbyła się druga gala organizacji WOTORE z programem walk Valetudo (na gołe pięści). Impreza wywoływała spore zainteresowanie medialne z uwagi na fakt, iż była pierwszą imprezą sportów walki po częściowym "odmrożeniu" obostrzeń związanych z koronawirusem Covid-19. Kartę walk wypełniły pojedyncze superwalki i 8-osobowy turniej wagi ciężkiej.

Turniej wygrał doświadczony zawodnik MMA Michał Pasternak (14-5), który przyjął wyzwanie dosłownie dwa dni wcześniej z uwagi na trudności z obsadą turnieju. Podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego uporał się dwukrotnie z mierzącym dwa metry Damianem Burym z Rzeszowa, który pokonany pierwszy raz przez uderzenia w parterze, zdecydował się zastąpić Michała Bańbułę.

Bańbuła doznał kontuzji i choć wygrał pojedynek musiał wycofać się z turnieju woboc czego przywrócono zawodnika znokautowanego jakim był Damian Bury. Na szczęście był w stanie walczyć dalej i Pasternak poddał go dźwignią na nogę. W finale Kielczanin spotkał się z rewelacyjnie walczącym 19-latkiem Kacprem Miklaszem, zawodnikiem trenującym w słynnym UFD Gym z braćmi Zawada i innymi gwiazdami MMA. Miklasz w półfinale pokonał Karola Grzesiuka efektowną dźwignią na nogi. Tak więc w półfinałach dwie walki zakończyły się podobnie.

Podobnie jak zakończył się pierwszy pojedynek kobiecy Klaudii Syguły (Shark Top Team) i Karoliny Sobek ze Spartakusa Rzeszów. Łodzianka po kilku wymianach ciosów poszła w parter i szybko skręciła się do chwytu za nogę. Sobek raz przetoczyła się, ale kolejny atak z zaciśnięciem dźwigni na stopę zmusił ją do poddania. Równie szybko z Damianem Masjewskim (2-4) uporał się Cezary Oleksiejczuk (4-2), który duszeniem brabo wygrał walkę z byłym zawodnikiem swojego trenera Mirosława Oknińskiego.

Pasternak zdobył 50 tysięcy złotych głównej nagrody. Po finale face to face stanął ze zwycięzcą poprzedniego turnieju Markiem Samociukiem. Być może obaj zmierzą się ze sobą na WOTORE 3.

Wydarzenie, mimo kilku lapsusów trzeba uznać za udane przedsięwzięcie pod względem sportowym. Co prawda typowo pięściarskich akcji z brutalnymi ciosam za wiele nie było poza nielicznymi starciami a na takie atrakcje zapewne liczono. Najdłuższe, bo 13 minutowe stoczyli pięściarz Michał Bańbuła i Miłosz Wodecki. Nie brakowało zmian w przepisach zaostrzających w zamyśle brutalnośc pojedynków, ale nie zmieniło to na jotę obrazu walk. Mimo jednej rundy, groźby uderzeń głową, wyglądało to jak zwyczajne MMA i wygrali ci, którzy w MMA mieli największe doświadczenie. Klimat antycznych zmagań był tylko w pokazach i oprawie widowiska.        

Komplet wyników:

Turniej - Ćwierćfinał
Michał Pasternak pokonał Damiana Burego przez TKO (uderzenia)
Michał Bańbuła pokonał Miłosza Wodeckiego przez TKO (uderzenia)
Karol Grzesiuk pokonał Piotra Kurowskiego przez TKO (uderzenia)
Kacper Miklasz pokonał Dawida Łagosza przez poddanie (duszenie gilotynowe)

Turniej - Półfinał
Michał Pasternak pokonał Damiana Burego przez poddanie (dźwignia na nogę) w 1 rundzie (0:37 min)
Kacper Miklasz pokonał Karola Grzesiuka przez poddanie (dźwignia na kolano) w 1 rundzie (1:19 min)

Superfight
Cezary Oleksiejczuk pokonał Damiana Majewskiego przez poddanie (duszenie brabo) w 1 rundzie (1:18 min)
Klaudia Syguła pokonała Karolinę Sobek przez poddanie (skrętówka) (dźwignia na nogę)  w 1 rundzie (2:31 min)
Marek Samociuk pokonał Denisa Załęckiego przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:33 min)

Finał
Michał Pasternak pokonał Kacpra Miklasza przez poddanie (duszenie anakondy) w 1 rundzie (2:27 min)