free templates joomla

Wirtuoz Challenge Special Edition: Polska pokonuje Litwę w Wolborzu! Wyniki

Wirtuoz ChallengeW sobotę 14-go września w Wolborzu odbyła się kolejna edycja gali Wirtuoz Challenge pod nazwą Special Edition z walkami kickboxerskimi i pojedynkami w formule MMA. Po kwietniowej Wirtuoz Challenge 2 "Next Step", była to kolejna impreza w tym roku w tym mieście. Imprezie towarzyszył kickboxerski mecz Polska kontra Litwa z udziałem kilku czołowych zawodników z naszego kraju. Polacy wygrali go 2-1.

W walce wieczoru po raz kolejny wystąpił mistrz świata Full-contactu Robert Krasoń (7-2), który nie dał szans Litwinowi Tomasowi Żemaitisowi (3-2) ze słynnego Sparta Gym z Wilna. Litwin był liczony w jednej z rund i z trudem dotrwał do końca pojedynku. To kolejny sukces Krasonia po tym jak w kwietniu pokonał Dawida Mirkowskiego z Garudy Muay Thai Warszawa także tutaj w Wolborzu.

Swój pojedynek wygrał także wielokrotny mistrz i medalista MP 25-letni Aleksander Kalicki (4-2). Podopieczny trenera Krzysztofa Kapronia pokonał na punkty rok młodszego Dovydasa Armalisa (0-2) z Fighters Gym Vilnius. Jedyne punkty dla Litwy zdobył utalentowany 19-latek Deividas Michnevicius (7-1), który pokonał reprezentanta Walecznej Lubelszczyzny Mateusza Wójtowicza (3-2) na punkty.

W MMA na uwagę zasługuje efektowna wygrana jednego z twórców projektu Wirtuoz Challenge Marcina Krakowiaka (5-1), który  pokonał Ukraińca Denisa Kurdinova (2-1) przez nokaut wysokim kopnięciem na głowę.

Komplet wyników:

Polska vs Litwa
KB 81 kg: Robert Krasoń (Tom Center Piotrków Trybunalski) pokonał Tomasa Żemaitisa (Litwa) przez decyzję 3:0
KB 67 kg Aleksander Kalicki (AZS AWF Politechnika Warszawa) pokonał Dovydasa Armalisa (Litwa/Fighters Gym Vilnius) przez decyzję 3:0
KB 71 kg: Deividas Michnevicius (Litwa/Sparta Gym) pokonał Mateusza Wójtowicza (Waleczna Lubeszczyzna) przez decyzję 3:0

Pozostałe
MMA 82 kg: Marcin Krakowiak (Octopus Wolbórz) pokonał Denisa Kurdinova (Ukraina/Khnuia Kharkiv) przez KO (kopnięcie na głowę) w 1 rundzie (3:45 min)
MMA 100 kg: Wojciech Kacprzyk (Octopus Łódź) pokonał Marcina Buksińskiego (Złomiarz Team Gdańsk) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:06 min)
MMA 52 kg: Kinga Jendrasik (Fight Fabric Challenge) pokonała Elenę Belayę (Ukraina) przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie (1:14 min)
KB 71 kg: Sebastian Kartasiński (Quest Bogdanka) pokonał Macieja Ważnego (Kicboxing Game Over Lubaczów) przez decyzję 3:0

Walki amatorskie
MMA 84 kg: Kamil Mękal (Fabryka Sportu Chełm) pokonał Patryka Retkowskiego (Bonebreakers Zgierz) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 70 kg: Damian Wąsowski (Boxing Końskie) pokonał Jakub Klasztornego (Rawski Klub Karate Kyokushin) przez decyzję 3:0