free templates joomla

Bebson Arena 5: zwycięstwa faworytów! Wyniki

Krzysztof GutowskiW sobotni wieczór 24-go sierpnia w Bielawie na Dolnym Śląsku, odbyła się piąta edycja gali MMA Bebson Arena, gdzie w walce wieczoru pochodzący z tego miasta Tymoteusz Łopaczyk (6-1) pokonał dość spokojnie pochodzącego z Ukrainy Aleksandra Udoviko (3-5-1), który mocno stawiał się...na ważeniu. W walce już ukraiński zawodnik wypadł blado, choć wybronił się z prób poddań trójkątnym duszeniem, ale na ciosy łokciami z góry już recepty nie miał.

To była druga wygrana w tym roku dla zawodnika Berkut WCA Warszawa po tym jak w styczniu na FEN 23 uległ Szymonowi Duszy. Inny miejscowy zawodnik Mariusz Joniak (4-3) reprezentujący Bebson Gold Team, duszeniem północ-południe zmusił do poddania Piotra Olszynkę (6-6-1) z katowickiego Silesian Cage Club.

Siodme zawodowe zwycięstwo odniosł szkoleniowiec Berkut WCA Fight Team Warszawa, Krzysztof Gutowski (7-0), który mocnymi ciosami i kopnięciem na tułów pozbawił złudzeń Oleha Kucheraviya (5-7) z Ukrainy. Okazało się, że to nie ten sam poziom dla Ukraińca. Ewidentnie Polacy byli faworytami w walkach, stąd Gutowski (na zdjęciu) czy Łopaczyk mieli okazję by się dobrze pokazać i budować rekord.

To była także udana gala dla zespołu Berkut WCA Fight Team z Warszawy, którego zawodnicy liczbie trzech w komplecie wygrali swoje walki. I to pomimo nieobecności głównego szkoleniowca Roberta Jocza, który miał inne obowiązki w tym czasie i bardzo intensywny okres wyjazdowy za sobą. Podobnie dobrze wypadli zawodnicy miejscowego klubu Bebson Gold Team Bielawa, z których najcenniejsze zwycięstwo zanotował Mariusz Joniak (4-3) dusząc efektowną techniką północ południe (north-south choke - przyp. red.) doświadczonego Piotra Olszynkę (6-6) z Silesian Cage Club.  

Komplet wyników:

Walka wieczoru
77 kg: Tymoteusz Łopaczyk (Berkut WCA Fight Team Warszawa) pokonał Aleksandra Udoviko (Ukraina) przez TKO (łokcie w parterze) w 1 rundzie (2:39 min)

Karta główna

63 kg: Mariusz Joniak (Bebson Gold Team Bielawa) pokonał Piotra Olszynkę (Silesian Cage Club Katowice) przez poddanie (duszenie północ-południe) w 3 rundzie (2:45 min)
61 kg: Igor Wojtas (Valiant Gold Team) pokonał Andreya Korelova (Ukraina) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:40 min)
66 kg: Krzysztof Gutowski (Berkut WCA Fight Team Warszawa) pokonał Oleha Kucheraviya (Ukraina) przez KO (kopnięcie na tułów) w 1 rundzie (2:00 min)
57 kg: Akaki Khorawa (Berkut WCA Fight Team Warszawa) pokonał Grzegorza Joniaka (Bebson Gold Team Bielawa) przez decyzję 3-0
73 kg: Adam Kapka (Bebson Gold Team Bielawa) pokonał Kamila Gorala ( MMA Lubliniank) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (1:48 min)
77 kg: Kamil Krzewina (KTJ MMA Team) pokonał Jakuba Kondrata (Bebson Gold Team Bielawa) przez poddanie(duszenie zza pleców) w 2 rundzie (1:39 min)
78 kg: Kasjan Sochański (Bebson Gold Team Bielawa) pokonał Rafała Chałupa (MMA Lublinianka) przez poddanie (duszenie brabo) w 1 rundzie (1:09 min)*
66 kg: Piotr Kuriata (Linke Gold Team Szczecin) pokonał Sylwestra Ziębę (UKS Ronin Katowice) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (2:03 min)

*walka amatorska