free templates joomla

Rafał Kijańczuk nokautuje w 17 sekund na Madness Cage Fighting 4 Champions! Wyniki

MMA Madness Cage Fighting 4Tylko 17 sekund potrzebował 25-letni polski zawodnik MMA wagi półciężkiej Rafał Kijańczuk (6-0) by zwyciężyć w swoim 6 pojedynku w karierze. Pochodzący z Chełma fighter podczas walki wieczoru gali Madness Cage Fighting 4: Champions, która odbyła się w piątek 2-go listopada zastopował Ukraińca Aleksandra Boyko (17-19).

Dla 29-letniego Ukraińca była to z kolei 6 porażka z rzędu. Pojedynek zaczął się od szybkiego zejścia w nogi Ukraińca, który chciał uniknąć silnych ciosow Polaka. Po chwili został skontrowany i zaatakowany ciosami z boku i z góry, które zniechęciły go do kontynuowania walki i zwycięstwo Kijańczuka stało się faktem. Jeśli chodzi o szybkość zakończenia walki to dla Kijańczuka był to trzeci wynik w karierze, bowiem nokautował już rywali w 12 i 15 sekund i nie ma to precedensu w historii polskiego MMA.

W zasadzie nie była potrzebna pomoc szerokiego sztabu klubu Berkut WCA Fight Team, który po raz pierwszy zjawił się z cennym tegorocznym nabytkiem warszawskiego klubu jakim jest "Kijana". Ważne to było także w kontekście pracy całego teamu kierowanego przez Roberta Jocza do współpracy z Robertem Złotkowskim i pomocnikami, po nieudanej gali KSW 45.

Kijańczuk jest w tzw. gazie i powinien powoli dostawać bardziej wymagających rywali. Niespełna dwa tygodnie temu miał propozycję na walkę z Yannickiem Bahatim na Cage Warriors 98 i szkoda, że Anglicy nie wysupłali trochę pieniędzy na zatrudnienie Polaka, bo byłby to znacznie poważniejszy i znany rywal. No cóż, młody zawodnik ma jeszcze czas i najlepsze walki przed nim. Ta okazała się najłatwiejszą. Kijańczuk to wielki prospekt trudnej kategorii półciężkiej i powoli w Polsce wyrasta na numer trzy tej wagi.

Podczas gali odbyły się dwie walki o pas i tak w wadze lekkiej młody Czeczen Mansur „Borz” Abdurzakov (1-1) z Lublina zadusił Artura Pawlika (2-1) z Forca Dęblin duszeniem zza pleców) w 2 rundzie. W drugim pojedynku o amatorski pas, klubowy kolega Abdurzakova Gruzin Giorgi Esiava (7-0) wypunktował Piotra Kacprzaka (5-1) z Marga Submission Fighting Gym Radom przez niejednogłośną decyzję. Tak więc oba pasy powędrowały do Lublina.

Odnotować trzeba zwycięstwo Adriana Kurka (5-3) z Forca Dęblin) nad weteranem Grzegorzem Lipskim (5-7) z Łęcznej przez poddanie. Niestety jako in minus trzeba potraktować zaangażowanie Dawida Harnasia (0-19) do walki z trenerem Pankration Włodawa Marcinem Poźniakiem (2-0). Każdy szanujący się kibic wie kim jest Dawid Haraś i że ten człowiek walczyć nie powinien, bo kiedyś stanie się krzywda. Trzeba też szanować się jako organizator i zawodnik i nie przekraczać granic dobrego smaku.

Komplet wyników:

Karta wstępna
71 kg: Bartłomiej Witkowski (Academia Gorila Olsztyn) pokonał Norberta Flisa (Fight Gym Lublin) przez niejednogłośną decyzję 2-1*
61 kg: Adam Krajewski (Madness Marga Puławy) pokonał Kamila Krupę (Fabryka Sportu Chełm) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie
77 kg: Damian Sobczuk (Fabryka Sportu Chełm) pokonał Patryka Tatarę (Waleczna Lubelszczyzna) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (2:33 min)
70 kg: Ernest Woś (Marga Submission Fighting Gym Radom) pokonał Krystiana Mizerskiego (GKS Górnik Łęczna MMA) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (0:27 min)
84 kg: Piotr Mochocki (Cross Fight Radom) pokonał Sergiusza Zająca (Spartakus Rzeszów) przez decyzję 3-0
81 kg: Wiktor Szadkowski (Waleczna Lubelszczyzna ) pokonał Mikołaja Bednarskiego (Copacabana Fight Club Warszawa) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:58 min)
84 kg: Szymon Gamla (GKS Górnik Łęczna MMA) pokonał Kamila Mękalę (Fabryka Sportu Chełm) przez niejednogłośną decyzję 2-1*
75 kg: Bartosz Guz (Fight Gym Lublin) pokonał Pawła Szostaka (Academia Gorila Olsztyn) przez decyzję 3-0*
73 kg: Paweł Bartuzi (Madness Marga Puławy) pokonał Dawida Kąkola (GKS Górnik Łęczna MMA) przez decyzję 3-0

Karta główna
77 kg: Łukasz Siwiec (Madness Marga Puławy) pokonał Kamila Kraskę (Rio Grappling) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (4:52 min)
86 kg: Marcin Poźniak (EKO-Różanka Sport/Fabryka Sportu Chełm) pokonał Dawida Harasia (Harnaś Team Kraków) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:31 min)
77 kg: Adrian Kurek (Forca Dęblin) pokonał Grzegorza Lipskiego (Herkules Łęczna) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (4:30 min)
70 kg: Adam Filipek (Madness Marga Puławy) pokonał Grzegorza Stelmasiewicza (Fabryka Sportu Chełm) przez gilotynę w 1 rundzie 2:27

Walki o pasy
66 kg: Giorgi Esiava (K-1 Fighting Center Lublin) pokonał Piotra Kacprzaka (Marga Submission Fighting Gym Radom) przez niejednogłośną decyzję 2-1**
70 kg: Mansur „Borz” Abdurzakov (K-1 Fighting Center Lublin) pokonał Artura Pawlika (Forca Dęblin) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (3:54 min)

Walka wieczoru
93 kg: Rafał Kijańczuk (Berkut WCA Fight Team) pokonał Aleksandra Boykę (Ukraina) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:17 min)

*walka K-1
**walka o pas pro-am