free templates joomla

Babilon MMA 5: Daniel Skibiński nokautuje w 20 sekund! Szymon Kołecki przegrywa! Wyniki

Babilon MMAW sobotni wieczór 18-go sierpnia miała miejsce gala Babilon MMA 5, która powoli staje się cykliczną imprezą w Międzyzdrojach nad Bałtykiem. W walkach wieczoru wystąpili czołowi polscy zawodnicy, będący poza obrębem wiodącej KSW. W błskawicznie rozstrzygniętej w 20 sekund walce wieczoru Daniel Skibiński (12-5 MMA, 3-0 BMMA) z Ankosu MMA Poznań po gradzie uderzeń pokonał Włocha Giovanni Melilo (12-3 MMA, 0-1 BMMA) zaskakując wszystkich a najbardziej samego rywala, który długo po walce nie rozumiał co się stało w jej trakcie.

"Skiba" od razu na dzień dobry poczęstował trenującego we francuskim MMA Factory, które znajduje się w stolicy kraju Paryżu na swojsko brzmiącym 91 Boulevard Poniatowski. Do tej pory to uczucie zarezerwowane było dla włoskiego "Punishera", ale w sobotę nad Bałtykiem on sam poczuł "jak to jest" gdy się przegrywa przez nokaut. Skibiński powoli może mysleć najoważniejszych organizacjach MMA na świecie po takiej wizytówce jaką sam sobie złatwił w sobotę.

W innej najbardziej medialnej walce gali Michałowi Bobrowskiemu (7-0 MMA, 1-0 BMMA) udało się zatrzymać marsz mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów Szymona Kołeckiego (6-1 MMA, 3-1 BMMA), który po niesamowitej, pełnej zwrotów akcji trzyrundowej walce uległ 23-latkowi na punkty.

W "jokerze" karty walk, ogromne emocje wywoływało rewanżowe starcie Rafała Haratyka (10-3 MMA, 3-0 BMMA) z Bielska-Białej i Marcina Naruszczki (19-9 MMA, 0-1 BMMA) z Warszawy. Bielszczanin okazał się dokładniejszy w ciosach w stójce i był czujny w obronach przed sprowadzeniami. To ułożyło walkę i dało przewagę Haratykowi, który miał dodatkow kapitalne warunki fizyczne i potrafił je wykorzystać w tej walce.

Ciężką przeprawę miał ex-UFC Paweł Pawlak (14-3 MMA, 2-0 BMMA), którego niewiele dzieliło ło od porażki z Rafałem Lewoniem (14-9) w drugiej rundzie, ale ostatecznie błędy popełnił Lewoń i dał odpocząć rywalowi. Pawlak zdołał w trzeciej rundzie przełamać obronę wielokrotnego mistrza Polski w zapasach. Niezbyt widowiskowo, ale za to świetnie taktycznie Kamil Oniszczuk (5-0 MMA, 2-0 BMMA) pwykonał plan na Saida-Magomeda Abdulkadirova (4-1 MMA, 0-1 BMMA) serwując mu pierwszą porażkę.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
77,1 kg: Daniel Skibiński (Ankos MMA Poznań) pokonał Giovanniego Melillo (Fight Factory) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (0:20 min)

Karta główna
93 kg: Michał Bobrowski (KO Gym Świebodzice) pokonał Szymona Kołeckiego (Akademia Sportów Walki Wilanów) przez decyzję 3-0 (30-27 x 3)
83,9 kg: Rafał Haratyk (Daas Berserkers Team Bielsko-Biała) pokonał Marcina Naruszczkę (Berkut WCA Fight Team Warszawa)
77,1 kg: Paweł Pawlak (Fight Club Łódź) pokonał Rafała Lewońa (Berserkers Team Koszalin) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (Ankos MMA Poznań) pokonał Saida-Magomeda Abdulkadirova (Spartakus Rzeszów) przez decyzję 3-0 (30-27 x 3)

Karta wstępna
70,3 kg: Paweł Mazajło (Arrachion Olsztyn) pokonał Artura Kamińskiego (Zet Gold Team Drawsko Pomorskie) przez decyzję 3-0 (29-28 x 3)
93 kg: Łukasz Sudolski ( Berserker's Team) pokonał Piotra Grażewicza (Arrachion Olsztyn) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie
65,8 kg: Dominik Gierowski (Piranha Grappling Team) pokonał Krystiana Krawczyka (Rawski Klub Karate Kyokushin) przez poddanie (skrętówka) w drugiej rundzie
93 kg: Sławomir Bryla (Mighty Bulls Gdynia) pokonał Piotra Szczodrowskiego (Rawski Klub Karate Kyokushin) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie