free templates joomla

Extreme Fight Cage 6: zwycięstwa Damiana Zorczykowskiego, Adama Biegańskiego i Alana Kwiecińskiego! Wyniki

Extreme Fight Cage 6W dniu 4-go listopada w Ełku, miała miejsce gala Extreme Fight Cage 6 Mazurska Gala Sportów Walki. Jej program w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR wypełniło 8 walk MMA i jeden kickboxerski pojedynek na zasadach K-1. W walce wieczoru pochodzący z Łomży Damian Zorczykowski (3-1) pokonał Białorusina Dzianisa Luchnikau (0-2) już w pierwszej rundzie.

W ciekawym starcie Adam "Viking" Biegański (3-0) z ValeTudo Białystok zdołał w drugiej rundzie zmusić do poddania duszenie Piotra Walawskiego (4-3) z Shark Top Team. Białostoczanin przegrywał walkę na punkty po pierwszej rundzie, ale odwrócił losy pojedynku w drugiej odsłonie.

Tak opisał to trener Paweł Zalewski: "Plan zrealizowany, trzecia wygrana walka zawodowa przed czasem. Piotr Walawski był kolejnym dobrym sprawdzianem dla Adama. Nie był to łatwy przeciwnik, o czym świadczy przegrana na punkty pierwsza runda. Przeciwnik Adama był o wiele lepiej ustawiony niż na swojej ostatniej walce na FEN-ie i tym nas trochę zaskoczył. Dlatego też w połowie drugiej rundy szykowaliśmy dla niego niespodzankę i zmianę taktyki, ale walka do tego nie doszła.Na początku drugiej rundy Adam wywrócił przeciwnika i poddał duszeniem bocznym. Już w nadchodzący weekend Biegański stoczy walkę na własnym podwórku w Białymstoku.

Z kolei w jedynym starciu kickboxerskim pochodzący z Olsztyna Alan Kwieciński (6-5) reprezentujący WCA Fight Team Warszawa, pokonał ciosem na wątrobę Radosława Żaglewskiego (6-4) reprezentującego niemiecki klub FSC Dachau. Publiczność rozgrzała walka w wadze ciężkiej, gdzie miejscowy zawodnik Kamil Minda (1-0) znokautował silnego Marcina Wnuka Lipińskiego (0-1) z Yakiba Team Katowice.

Komplet wyników:

Walka Wieczoru
68,5 kg: Damian Zorczykowski (MMA BJJ Łomża) pokonał Dzianisa Luchnikau (Voyni Grodno) w 1 rundzie

Główna karta
88 kg: Adam Biegański (Valetudo Białystok) pokonał Piotra Walawskiego (Shark Top Team Łódź) przez poddanie (duszenie boczne) w 2 rundzie
71 kg: Alan Kwieciński (WCA Fight Team) pokonał Radosława Żaglewskiego (FSC Dachau) przez KO (hak na wątrobę)
120 kg: Kamil Minda (MMA Team Ełk) pokonał Marcina Wnuka-Lipińskiego (Yakiba Team Katowice) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
77 kg: Arkadiusz Bujnowski (MMA Team Ełk) pokonał Patryka Walendy (Mad Dogs Olecko) przez TKO (zatrzymanie narożnika)

Walki amatorskie
66 kg: Hubert Sulewski (Fight Club Łomża) pokonał Konrada Czerwińskiego (Mad Dogs Gdynia) przez poddanie (duszenie)
73,5 kg: Mateusz Makarowski (Spartakus Rzeszów) pokonał Kamila Lemke (Mad Dogs Gdynia)
70 kg: Kacper Kozikowski (MMA Team Ełk) pokonał Krystiana Noska (Fight Club Łomża)
60 kg: Sebastian Decowski (Spartakus Rzeszów) pokonał Dawida Niedzwieckiego (MMA Team Ełk) przez TKO