free templates joomla

HFO 4: Łukasz Pławecki z pasm IPCC! Wyniki

HFO 4 posterKolejna czwarta już gala HFO 4, odbyła się w sobotę 23-go września w Nowym Sączu. Imprezie towarzyszyło kilkanaście walk w tym większość kickboxerskich, kilka w formule MMA i także w boksie. W walce wieczoru Łukasz Pławecki udanie powrócił po kontuzji ręki i pokonał w trzeciej rundzie przez techniczny nokaut Gambijczyka Yankuba Juwara, który dotarł z Hiszpanii wraz ze słynnym Arturem Kyshenko.
 
Początkowo Polak postawił wszystko na jedną kartę atakując zaciekle Gambijczyka i był bliski przełamania rywala. Później walka się wyrównała i wysoki rywal zaczął groźnie atakować kolanami. Przełamanie nastąpiło w trzeciej rundzie, gdzie Pławecki doprowadził do trzech liczeń i sędzia pojedynku Maciej Bajtel zatrzymał bój. Pławecki otrzymał pas Mistrza Świata organizacji IPCC a także 20 tysięcy złotych od jednego ze sponsorów gali.  

Zacięty pojedynek stoczył także Mistrz Polski w formule K-1 Marcin Kret, który zmierzył się z Michałem Benbenem z Gladiators Bełchatów. Do zwycięstwa potrzebna była czwarta dodatkowa runda, w której lepszy okazał się pochodzący z Gorlic Kret. Kłopotów z pokonaniem rywala nie miał także Bartosz Zając. Zawodnik Halnego Nowy Sącz znokautował Łukasza Kozyrę z Żagania, kopnięciem kolanem na tułów.

Galę ozdobiły trzy walki MMA i jedna bokserska konfrontacja zakończona efektownym nokautem. Dodatkową atrakcją były pojedynki rycerskie, które podobały się publiczności. Ta dość szczelnie wypełniła obiekt MOSiR-u przy ulicy Nadbrzeżnej.

Komplet wyników:

70 kg: Maciej Kucharski (Halny Nowy Sącz) pokonał Andreja Kandraca (Goral Gym Słowacja) przez KO w 1 rundzie
35 kg: Miłosz Dąbrowa (Halny Nowy Sącz) pokonał Vratko Skladany'ego (Martial Arts Słowacja) przez decyzję 3-0
77 kg: Andrzej Grzegorczyk (Halny Nowy Sącz) pokonał Sylwestra Pleśniaka (Artfight Rzeszów) przez decyzję 3-0
MMA 70 kg: Konrad Mikołajczyk (Halny Nowy Sącz) pokonał Kamila Hamdana (Spartakus Rzeszów) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
81 kg: Witold Myjak (Halny Nowy Sącz) pokonał Dariusza Miernika (Corio Team Łódź) przez decyzję 3-0
MMA 84 kg: Tomasz Mozdyniewicz (Halny Nowy Sącz) pokonał Patryka Masalskiego (Kowadło Ciechanów) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:16 min)
77 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) pokonał Tomasza Kubczaka (Corio Team Łódź) przez TKO w 3 rundzie
91 kg: Jakub Jendrejcak (Słowacja/Goral Gym) pokonał Bogdana Zająca (Halny Nowy Sącz) przez KO w 2 rundzie
MMA 66 kg: Maciej Szczepaniak (Halny Nowy Sącz) pokonał Dawida Rybaka (Forma Fight Team Częstochowa) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:04 min)
77 kg: Jozef Kołodziej (Słowacja/Goral Gym) pokonał Przemysława Pawlaka (Halny Nowy Sącz) przez KO w 1 rundzie
70 kg: Marcin Kret (Uniq Warszawa) pokonał Michała Benbena (Gladiators Bełchatów) po 4 extra rundzie
77 kg: Bartosz Zając (Halny Nowy Sącz) pokonał Łukasza Kozyra (WKS Sobieski Żagań) przez KO (kolano na tułów) w 1 rundzie

Walka wieczoru
72,5 kg: Łukasz Pławecki (Polska/Halny Nowy Sącz) pokonał Yankuba Juwara (Gambia/Kyshenko Gym) przez TKO (3 x liczenie) w 3 rundzie