free templates joomla

Warriors of Life Championship 1 - wyniki!

WLC24 czerwca w hali GOSIR w Wiśniowej Górze odbyła się gala WLC 1- Warriors of Life Championship. Patronem honorowym eventu był wójt gminy Andrespol, Pan Dariusz Kubus i Starostwo Powiatowe w Łodzi. Gościem specjalnym imprezy, wspierającym turniej i galę była posłanka PiS, Pani Alicja Kaczorowska.

Organizatorzy przygotowali osiem walk w formule MMA i sześć walk w formule K-1. Walki sędziowali: w oktagonie – Radosław Kostrubiec, a sędziami punktowymi byli: sędzia główny Paweł Gładysz, sędziowie boczni punktowi Dominik Olczak i Bartłomiej Musiński.

W pierwszej walce w formule K-1 semi pro, w kategorii wagowej do 77 kg zmierzyli się zawodnik klubu Quest Bogdanka, Radosław Kartasiński i reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi, Michał Simiński. Pojedynek wygrał w 1:08 minuty pierwszej rundy przez K.O Radosław Kartasiński.

Następny zaplanowany pojedynek w formule semi pro K-1 wygrał walkowerem Dawid Kapuśniak. Jego przeciwnik Adam Kowalczyk z klubu Ronin Tychy wyłączył telefon i nie dotarł na galę, stawiając organizatorów gali w trudnej sytuacji.

W kolejnej walce, tym razem w zawodowej formule MMA, w kategorii wagowej do 70 kg zmierzyli się debiutujący w profesjonalnym oktagonie Paweł Kiecana z Zamościa i zawodnik klubu Grappler Grudziądz Kacper Miąsko (1-4). Walka zakończyła się w pierwszej rundzie przez KO na korzyść zawodnika z Grudziądza.

W trzecim pojedynku na gali, w zawodowej formule MMA, w kategorii wagowej do 77 kg, reprezentant klubu Tytan Zamość Marian Strus zmierzył się z zawodnikiem klubu Harnaś Team, Dawidem Harasem. Strus wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie walki.

W czwartej walce w zawodowej formule MMA rękawice skrzyżowali: pochodzący z Imo State, Carlos „Brutal” Williams (0-2) i weteran sztuk walki 42-letni Kamil Bazelak (6-9), walczący w takich organizacjach jak KSW, BAMMA, PLMMA, FCC, King of The Kings, czy UWC. Williams rozpoczął walkę w stójce, gdzie Bazelak miał problem ze złapaniem odpowiedniego dystansu. „Brutal” systematycznie okopywał wykroczną nogę zawodnika z Polski. Bazelak przeniósł walkę pod siatkę oktagonu, gdzie z klinczu wykonał efektownego slama. W parterze szybko zakończył walkę, poddając swojego rywala kimurą.

W piątej walce, w formule K-1, miejscowy, perspektywiczny zawodnik z klubu Quest Bogdanka Sebastian Kartasiński (2-1) po niezwykle emocjonującej walce pokonał jednogłośnie na punkty (30-28) reprezentanta Fight Gym Lublin Kamila Kotkiewicza.

W zawodowej formule K-1 w kategorii wagowej 60 kg o zawodowy tytuł Mistrza Polski WLC zmierzyli się reprezentant Quest Bogdanka Kamil Szczepaniak i Paweł Fila z klubu Tytan Zamość. Po zaciętej i bezpardonowej walce przez KO w drugiej rundzie zwyciężył Kamil Szczepaniak. Nadmienić należy, iż reprezentant Zamościa w pierwszej rundzie po jednym z miażdżących kopnięć Szczepaniaka doznał złamania ręki. Tylko siła charakteru pozwoliła mu dotrwać do końca pierwszej, a potem niemal samego finiszu drugiej rundy. Po walce zawodnika zabrało pogotowie.

W siódmym pojedynku gali, toczonym w formule MMA, w kategorii wagowej OPEN, wystąpił Wojciech „Akodo” Buliński (11-2), który szybko, bo w 54 sekundzie pierwszej rundy odprawił z kwitkiem ciosami w parterze Johna Greena (0-2). Pierwotnie „Akodo” miał walczyć ze 120 - kilogramowym Panamczykiem mieszkającym w Niemczech Davido Jonesem, który jednak wycofał się w ostatniej chwili z powodu kontuzji pleców. Nagminne wycofywanie się rywali Bulińskiego, to już standard na różnych galach. Niezwykle ciężko zakontraktować temu zawodnikowi, jakichś przeciwników. Organizatorzy WLC załatwili błyskawiczne zastępstwo, jednakże rywal Bulińskiego nie sprostał wyzwaniu.

WLCZ kolei w dodatkowej walce w formule K-1 semi pro, w kategorii 77 kg organizatorzy zestawili Dawida Kapuśniaka z Karolem Cybulem. Pojedynek wygrał w drugiej rundzie przez TKO Karol Cybul.

W dziesiątej walce gali w formule semi pro MMA zmierzyli się reprezentant Tytan Zamość Borys Siłakowski (1-0 semi pro) i Przemysław Lenartowicz (2-3 semi pro). Walkę wygrał Siłakowski, który będąc w pozycji dominującej, przez dwie rundy obijał w parterze broniącego się Lenartowicza.

W jedenastym pojedynku gali WLC doświadczony Grzegorz Białas (8-12) skrzyżował rękawice z Marcinem Pawłowskim (4-1). Walkę wygrał przez duszenie zza pleców w 1:37 minucie pierwszej rundy Marcin Pawłowski.

Kolejna walka zawodowa odbyła się w formule K-1 w limicie do 100 kg. Przedstawiciel klubu Ronin Tychy Mateusz Bizacki zmierzył się wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy karate Kyokushin IBK Damianem Laszukiem, który jest również znanym blogerem prowadzącym swój kanał o sztukach walki na portalu Youtube.
Laszuk zdominował pojedynek, walcząc spokojnie i metodycznie, wyszukując słabych stron rywala. Walka zakończyła się zwycięstwem Damiana Laszuka, w drugiej rundzie przez K.O. Jego rywal był wcześniej dwukrotnie liczony.

W zawodowej formule MMA zadebiutował amatorski mistrz świata MMA i karateka z czarnym pasem Adrian Bober (1-0). Zmierzył się z zawodnikiem reprezentującym Tytan Zamość Benjaminem Sobowiczem (0-1), który pozytywnie zaskoczył wszystkich w tym pojedynku. Udało mu się solidnie wstrząsnąć swoim rywalem. Bober mając problem w stójce, zakończył walkę w parterze przez duszenie za pleców.

W walce wieczoru w formule K-1 w walce o pas mistrzowski UFR w kategorii do 60kg Dominika Rembelska, zawodniczka Bąkowski Fight Club zmierzyła się z reprezentantką Kyokushin Andrespol Małgorzatą Ubowską. Rembelska była Mistrzynią Polski WKSF 2017, mistrzynią Polski UFR 2015 w kickboxingu, a Ubowska wielokrotną wicemistrzynią Polski w karate Kyokushin. Obydwie panie stanęły na wysokości zadania, dając niezwykle, emocjonującą trzy rundową walkę, której nie szczędziły sobie kopnięć i uderzeń. Na punkty (30-27) zwyciężyła jednogłośnie Dominika Rembelska, zasłużenie zdobywając pas mistrzowski UFR. Niezwykłe serce do walki pokazała jednak również Małgorzata Ubowska, która mimo wyraźnego kryzysu walczyła do samego końca.
Dekorację zawodniczek i wręczenie pasa mistrzowskiego uświetnili wójt Gminy Andrespol Dariusz Kubus, poseł PiS Alicja Kaczorowska i wiceprezes UFR Łukasz Makarewicz.

Komplet wyników

Walka Wieczoru
Pojedynek o pas mistrzowski UFR
K-1 60 kg: Dominika Rembelska pokonała Małgorzatę Ubowską przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)

Główna karta:
MMA: Adrian Bober pokonał Benjamina Sobowicza przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie, 2:41 min
MMA: Kacper Miąsko pokonał Pawła Kiecana przez TKO w 1 rundzie, 2:18 min
MMA: Marian Strus pokonał Dawida Harasa przez poddanie (duszenie za pleców) w 1 rundzie, 0:26 min
MMA: Kamil Bazelak pokonał Carlosa Williamsa przez poddanie (kimura) w 1 rundzie, 1:23 min
MMA: Wojciech Buliński pokonał Johna Greena przez poddanie (ciosy w parterze) w 1 rundzie, 0:54 min
MMA: Marcin Pawłowski pokonał Grzegorza Białasa przez poddanie (duszenie za pleców) w 1 rundzie, 1:37 min

Wstępna karta:
MMA semi pro: Borys Siłakowski pokonał Przemysława Lenartowicza przez TKO (poddanie narożnika) w 3 rundzie, 0:00 min
K-1 Pro: Sebastian Kartasiński pokonał Kamila Kotkiewicza przez decyzję 3-0 (30-28, 30-28, 30-28)

Pojedynek o tytuł Mistrza Polski WLC
K-1 Pro: Kamil Szczepaniak pokonał Pawła Fila przez KO w 2 rundzie, 2:26 min

K-1 Pro: Damian Laszuk pokonał Mateusza Bizackieglo przez KO w 2 rundzie, 1:15 min
K-1 semi pro: Radosław Kartasiński pokonał Michała Simińskiego przez KO w 1 rundzie, 1:08 min
K-1 Pro: Dawid Kapuśniak pokonał Adama Kowalczyka przez (walkower)
K-1 semi pro: Karol Cybul pokonał Dawida Kapuśniaka przez TKO w 2 rundzie, 1:16 min * Walka dodatkowa poza kartą:

Organizatorem gali była WLC, Power Rush, sekcja Kyokushin Andrespol i Lewor. Widowisko współtworzyli Jarząbek&Czerwiński - profesjonalna obsługa wodzirejska oraz bloger Grzegorz Prokop. Konferansjerem był Mateusza Bazelak, a swoje występy wokalne zaprezentowała piosenkarka z Kielc - Małgorzata Galera.

images/images_strony2/20170626_warriors_of_life_championship_1_foto_2.jpg