free templates joomla

WKN Challenge Poland: Grzegorz Lenart z pasem Pro-Am WKN

Grzegorz LenartW piątek 12-go maja w Zawierciu odbyła się pierwsza gala WKN Challenge Poland, którą wypełniły pojedynki Pro-Am (półzawodowe) w formułach K-1 i Low-kick. Organizatorem gali był znany promotor i zawodnik Cezary Podraza. Gala odbywała się pod auspicjami światowej World Kickboxing Network.

W walce wieczoru reprezentujący Ageon Fight Team, Grzegorz Lenart z AEP Vorenus Jawor został mistrzem świata WKN w kategorii cruiser pokonując niskimi kopnięciami Białorusina Siarheia Zhydko w drugiej rundzie walki. Polak mimo ochraniaczy zdołał dość szybko trafić otyłego Białorusina i po liczeniach walkę zatrzymano.

Dwaj inni zawodnicy Ageon Fight Team Kamil Poniedziałek i Bartosz Hassa pokonali zagranicznych rywali Uladislaua Petrachuka z Białorusi i Michaela Swanna z Irlandii. Hassa dodatkowo przez nokaut już w pierwszej rundzie z Irlandczykiem. Obaj walnie przyczynili się do zwycięstwa Polaków (6-1) nad Europą. Obaj zostali uhonorowani pasami UFR i PFKB, oczywiście także Pro-Am.

Pas Mistrzyni Europy w formule Low-kick zdobyła Justyna Ciborska z Najemnika Gliwice, która pokonała Białorusinkę Karynę Chaplinskayą przed czasem. Niestety szansy na zdobycie pasa ME nie wykorzystał Damian Linder z Black Dragon Andrychów. Syn mistrza świata Gerarda Lindera przegrał pojedynek z Serbem Marko Petrovicem będąc liczonym w pierwszej i drugiej rundzie po potężnych ciosach i tylko gong uratował go od przegranej przed czasem. Andrychowianin pokazał ogromne serce do walki w tym momencie i dotrwał do końca walki.

Komplet wyników:

Walka o Mistrzostwo Świata Pro-Am K-1 Rules
92,1 kg: Grzegorz Lenart (Polska) pokonał Siarheia Zhydko (Białoruś) przez TKO (niskie kopnięcia) w 2 rundzie (0:15 min)

Walka o Mistrzostwo Europy Pro-Am K-1 Rules
62,1 kg: Marko Petrovic (Serbia) pokonał Damiana Lindera (Polska) przez decyzję 3-0

Walka o Mistrzostwo Europy Pro-Am Low-Kick
+65 kg: Justyna Ciborska (Polska) pokonała Karynę Chaplinskayą (Białoruś) przez TKO (poddanie) w 2 rundzie (1:31 min)

Walki meczu Polska & Europa
51 kg: Filip Nowak (Polska) pokonał Andreia Kamarou (Białoruś) przez decyzję 3-0
61 kg: Kamil Poniedziałek (Polska) pokonał Uladislaua Petrachuka (61,0 kg)
63 kg: Bartosz Hassa (Polska) pokonał Michaela Swanna (Irlandia) przez KO w 1 rundzie
67 kg: Przemysław Kierpacz (Polska) pokonał Ivana Hladkiego (Bialoruś) przez niejednogłośną decyzję 2-1
72,6 kg: Łukasz Szecówka (Polska) pokonał Dzianisa Budnika (Białoruś) przez KO w 1 rundzie
73 kg: Patryk Kłak (Polska) pokonał Salmana Shariati (Irlandia) przez dyskwalifikację
67 kg: Przemysław Pawlik (Polska) pokonał Kiliana Emery (Szwajcaria) przez KO w 1 rundzie