free templates joomla

Furo Warriors of Life w Wiśniowej Górze - wyniki gali!

Furo Warriors of Life w Wiśniowej Górze - wyniki gali!11 lutego 2017 roku w na hali GOSIR przy ul. Tuszyńskiej 113 w Wiśniowej Górze odbyła się gala Furo Warriors of Life (FWL). Patronem honorowym eventu był wójt gminy Andrespol Pan Dariusz Kubus.

Organizatorzy przygotowali pięć walk w formule MMA i sześć walk w formule K-1. W szranki stanęli zawodnicy gminy Andrespol trenujący Furo Karate w GLKS Andrespolia, a także reprezentanci Śląska, Warszawy, Łodzi, Zamościa, Bogdanki, Haiti i Nigerii

Walki sędziowali, w oktagonie – Radosław Kostrubiec. Sędziami punktowymi byli: sędzia główny Paweł Gładysz, sędziowie boczni punktowi Przemysław Kubiak i Bartłomiej Musiński.

W pierwszej walce w formule K-1 semi pro, w kategorii wagowej do 77kg zmierzyli się zawodnik klubu Legion z Łodzi, podopieczny trenera Przemysława Danowskiego, mający na swoim koncie dwie walki w formule K-1 – Kamil Dzierżawski i reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi, podopieczny Roberta Musierowicza – Bartłomiej Szurgot. Pojedynek wygrał w 49 sekundzie 2 rundy przez TKO Kamil Dzierżawski.

W kolejnej walce, tym razem w zawodowej formule K-1, w kategorii wagowej do 67kg zmierzyli się debiutujący w profesjonalnym K-1, mający na amatorskie walki w formule MMA z Zamościa, Paweł Kiecana i zawodnik klubu Quest Bogdanka Sebastian Kartasiński, sklasyfikowany na 10 miejscu na świecie w formule amatorskiej, mający na swoim koncie 2 zawodowe zwycięstwa w formule K-1. Kartasiński wygrał przez efektowne K.O w 38 sekundzie pierwszej rundy.

W trzecim pojedynku na gali, w formule K-1semi pro, w kategorii wagowej do 77kg reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi Mateusz Moczulski zmierzył się z zawodnikiem klubu Furo Zamość Mateuszem Kosturem. Po dobrej pierwszej rundzie Mateusz Kostur wygrał w 2 rundzie, w 1 minucie przez TKO.

W czwartej walce w zawodowej formule MMA rękawice skrzyżowali, mieszkający w Imo State w Nigerii zawodnik mający za sobą walki w boksie i w kickboxingu Carlos „Brutal” Williams i niepokonany od sześciu walk Wojciech „Akodo” Buliński, który w tym pojedynku reprezentował klub Furo Andrespol. Williams na początku walki próbował zaskoczyć Bulińskiego uderzeniami w stójce i niskimi kopnięciami, ale „Akodo” szybko przeniósł walkę do parteru, gdzie popracował nad odpowiednią pozycją i po kilku próbach podań wyciągnął Williamsowi dźwignię na nogę.

Po tej walce przed publicznością w klatce z dynamicznym pokazem zaprezentowała się Grupa Capoeira Łódź, która jest najdłużej działającą organizacją propagującą tę sztukę w regionie. W pokazie wystąpili wraz ze swoimi uczniami: Instrutor Ossada, Graduado Pitbull prowadzący treningi na terenie centrum Łodzi oraz Graduado Mexicano prowadzący treningi na Widzewie oraz w Wiśniowej Górze.

W kolejnej zawodowej walce w formule K-1, w kategorii 81kg w szranki stanęli reprezentant klubu KSW Triumfator z Łodzi, debiutujący w zawodowej formule K-1 Kamil Warcholiński i zawodnik klub Furo Zamość, Marian Strus. Walkę wygrał przez K.O w 2 rundzie i 1, 04 minucie Kamil Warcholiński

W zawodowej formule K-1 w kategorii wagowej 91 kg zmierzyli się reprezentant Zamościa Tomasz Masztalewicz i zawodnik KSW Triumfator z Łodzi, mający za sobą jedną walkę w zawodowej formule K-1 – Artur Skiba. Pierwsza runda pojedynku należała do zawodnika z Zamościa. Druga ruda również zaczęła się pod jego dyktando, ale to nie zraziło Artura Skiby, który tylko czekał na błąd swojego rywala. Kiedy nadarzyła się okazja, mocnym kolanem znokautował Masztalewicza w 1 minucie drugiej rundy.
W siódmej odsłonie na gali FWL w limicie do 105kg zmierzyli się zawodnik pochodzący z Saint- Marc w Haiti, mający na swoim koncie walki w kickboxingu John „Bosko” Green i 42-letni weteran sztuk walki – Kamil Bazelak. Zawodnicy po krótkiej wymianie w stójce zwarli się w klinczu i przelecieli cały oktagon. Bazelak usiłował przewrócić Greena, ale udało mu się to dopiero, kiedy wcisnął Haitańczyka w siatkę oktagonu. W parterze usiłował poddać go americaną, z pozycji bocznej. Green jednak aktywnie pracował z dołu i usiłował przetoczyć Bazelaka, co trzykrotnie prawie by mu się udało. W końcu w 1 minucie i 51 sekundzie pierwszej rundy Kamil Bazelak poddał go duszeniem z dosiadu.

W kolejnej walce w formule semi pro K-1 w kategorii do 60kg miały zmierzyć się przedstawicielka klubu KSW Triumfator z Łodzi Angelika Kurc i 43- letnia Dominika Rembelska, zawodniczka Bąkowski Fight Club, której stylem bazowym jest Capoeira. Dominika jest jedyną kobietą w Polsce, która ma stopień – Profesora w Capoeirze. Jest Mistrzynią Polski WKSF 2017, mistrzynią Polski UFR 2015 w kickboxingu. Do pojedynku obydwu pań jednak nie doszło, gdyż Angelika Kurc odniosła poważną kontuzję kostki podczas rozgrzewki i lekarz nie dopuścił jej do walki.

Organizatorzy zapowiedzieli jednak oficjalnie walkę Dominiki Rembelskiej na kolejnej gali FWL w czerwcu o zawodowy pas miedzy stylowy UFR, która zmierzy się z przedstawicielką Furo Andrespol Małgorzatą Ubowską — wielokrotną wicemistrzynią Polski w karate Kyokushin, drugą na Pucharze Krajów V4 na Słowacji i Mistrzynią Europy Furo Karate. Będzie to konfrontacja dwóch stylów walki kickboxingu i Karate. Pas w oktagonie zaprezentował Robert Suchecki z Bąkowski Fight Club.

W dziewiątym pojedynku na gali FWL, w formule semi pro z ograniczonym kontaktem, w szranki stanęli dwaj zawodnicy Furo Andrespol – 47 letni weteran Tomasz Bergner i niemal 30 lat młodszy były judoka Dominik Olczak. Po wyrównanym, dramatycznym i „bratobójczym” pojedynku w 3 rundzie walki, Tomasz Bergner poddał duszeniem za pleców Olczaka.

W przedostatnim pojedynku gali w formule zawodowej MMA zmierzyli się przedstawiciel klubu Niepokorni Orzesze, Patryk Grzemski i reprezentant MMATADORES KCE Marcin Pawłowski legitymujący się zawodowym rekordem dwóch zwycięstw i jednej przegranej. Pawłowski pojedynek wygrał w 4 minucie i 15 sekundzie pierwszej rundy przez americanę.

W walce wieczoru w formule semi pro zmierzyli się amatorski mistrza świata MMA z Włoch, champion WTKA reprezentant MMATADORES KCE Adrian Bober i zawodnik z Bedonia w gminie Andrespol, dwukrotny wicemistrz Polski karate Kyokushin, wicemistrz Polski Furo Karate i Mistrz Europy Furo Karate, Przemysław Lenartowicz. Po dobrych wymianach w stójce Bober trafił swojego rywala kilkoma czystymi uderzeniami i Lenartowicz przysiadł przy siatce. Kiedy zawodnik MMAtadores ruszył na niego z uderzeniami, zawodnik z Bedonia wszedł mu w nogi, nie zdołał go obalić i został zasypany gradem ciosów. Adrian Bober będąc z góry, rozpoczął krwawą masakrę i mocnym ground and pound rozbijał swojego rywala schowanego w żółwiu. Sędzia Radosław Kostrubiec przerwał walkę w 1 minucie i 38 sekundzie pierwszej rundy.
Kolejna gala FWL planowana jest w kwietniu i w czerwcu.

Sponsorami gali FWL byli: Gmina Andrespol, Lewor, Zawada, Zebra, Frigo Transport, Notex stacja paliw, CK3D i Gabinet Pielęgnacji dla psów i kotów – Psi Fryzjer – Koluszki.

Wyniki gali FWL
K-1: Semi Pro: Kamil Dzierżawski pokonał Bartłomieja Szurgota przez TKO w 2 rundzie (0:49 min)
K-1: Semi Pro: 67 kg: Sebastian Kartasiński pokonał Pawła Kiecana przez KO w 1 rundzie (0:38 min)
K-1: Semi Pro: 77 kg: Mateusz Kostur pokonał Mateusza Moczulskiego przez TKO w 2 rundzie (1:00 min)
MMA Pro: Open: Wojciech Buliński pokonał Carlosa „Brutala” Williamsa przez poddanie (dźwignia na nogę) w 1 rundzie (1:27 min)  
K-1: 81 kg: Pro: Kamil Warcholiński pokonał Mariana Strusa przez KO w 2 rundzie (1:04 min)
K-1: 91 kg: Pro: Artur Skiba pokonał Tomasza Masztalewicza przez KO w 2 rundzie (1:02 min)
MMA: Pro: 105 kg Kamil Bazelak pokonał Johna “Bosko” Greena przez poddanie (duszenie) w 1 rundzie (1:51 min)
K-1: 60 kg: Semi Pro: Angelika Kurc vs Dominika Rembelska – wygrała Dominika Rembelska (kontuzja Angeliki Kurc)
MMA: Semi Pro: Open: Tomasz Bergner pokonał Dominika Olczaka przez poddanie (duszenie za pleców) w 3 rundzie (1:15 min)
MMA: 77 kg: Pro: Marcin Pawłowski pokonał Patryka Grzemskiego przez poddanie (americana) w 1 rundzie (4:15 min)
MMA: 77 kg: Semi Pro: Adrian Bober pokonał Przemysława Lenartowicza przez TKO (uderzenia w parterze) w 1 rundzie (1:38 min)

  • Furo Warriors of Life _1
  • Furo Warriors of Life _2
  • Furo Warriors of Life _3
  • Furo Warriors of Life _4
  • Furo Warriors of Life _5
  • Furo Warriors of Life _6


Źródło: Informacja prasowa organizatora