free templates joomla

DSF Kickboxing Challenge 9: kontrowersyjna porażka Rafała Dudka z Denisem Teleshmanem! Wyniki

DSF Kickboxing Challenge 9W piątkowy wieczór 16-go grudnia w warszawskiej restauracji "Champions" odbyła się kolejna 9-ta edycja gali DSF Kickboxing Challenge. W walce wieczoru doszło do sporej sensacji, bowiem po dość nieczystej walce przerywanej faulami z obu stron, sędziowie zdecydowali o niejednogłośnym zwycięstwie Denisa Teleshmana z Mołdawii nad jednym z najlepszych polskich zawodników formuły K-1 Rafałem Dudkiem z Fight House Nowy Sącz.

Pojedynek był wyrównany z lekką przewagą Polaka, ale obiektywnie trzeba przyznać, że dość nieczysty. Obaj uderzali poniżej pasa i choć na początku przypadkowo to później w odwecie już celowo. Doszło nawet do tego, że arbiter ringowy zwrócił im uwagę.

To podziałało na obu i już do końca trwała w miarę czysta walka. Ku konsternacji wszystkich po zakończeniu walki ogłoszono wygraną Mołdawianina i choć walka nie należała do porywających to Polak bardziej zasługiwał na zwycięstwo, szczególnie, iż walczył na własnym polskim ringu. Najwidoczniej sędziowie postanowili dać świąteczny prezent mieszkańcowi Mołdawii a ponieważ do świąt już nie będzie okazji to wypadł to na gali DSF Kickboxing Challenge.

Sędziowanie to nie od dziś jest newralgicznym punktem i to nie tylko na galach DSF Kickboxing Challenge. Trudny orzech do zgryzienia mieli sędziowie mieli w przypadku pojedynku Mateusza Kubiszyna z Maksymilianem Bratkowiczem i Mateusza Rajewskiego z Maciejem Zembikiem. Obie były bardzo zacięte i szalenie wyrównane. Sędziowie wskazali Kubiszyna i Rajewskiego jako zwycięzców, ale werdykty równie dobrze mogły być korzystne dla rywali.

Wykorzystując swoje doświadczenie pojedynek wygrał Wojciech Kosowski z Palestry Warszawa, który przetrzymał ataki Marcina Mazurkiewicza w pierwszej rundzie i w kolejnych dwóch wypunktował rywala, głównie świetnymi kopnięciami frontalnymi. Jako pierwszy znokautował swojego rywala Tomasz Brotoń z Fight House Nowy Sącz, który mimo ochraniaczy jakie zakładane są przy walkach Pro-Am, zdołał trafić w głowę Łukasza Szecówkę z KSW Ofensywa Myszków i ciężko go znokautował.

Nokautami swoje walki zakończyli Tomasz Klimiuk z Humana Białystok i Jan Lodzik z Tajfuna Legionowo. Dla obu to ważne zwycięstwa, bowiem wcześniej doznali porażek i te zwycięstwa były im potrzebne do "odbudowania morale". Przeciwnicy byli w miarę solidni stąd to na pewno pomoże im w powrocie do ścisłej krajowej czołówki.

Komplet wyników:

Walki Pro-Am
52 kg: Paulina Maj (Corio Team Łódź) pokonała Adriannę Żarnowiecką (Street Fighter Warszawa) przez decyzję 3-0
71 kg: Tomasz Brotoń (Fight House Nowy Sącz) pokonał Łukasz Szecówkę (KSW Ofensywa Myszków) przez KO (kopnięcie na głowę) w 1 rundzie

Główna karta
86 kg: Mateusz Kubiszyn (Game Over Kickboxing Lubaczów) pokonał Maksymiliana Bratkowicza (Gym Fight Wrocław) przez decyzję
75 kg: Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa) pokonał Marcina Mazurkiewicza (Fight House Nowy Sącz) przez decyzję 3-0
+91 kg: Tomasz Klimiuk (Human Białystok) pokonał Igora Makowskiego (Klincz Kielce) przez TKO (2 x liczenie) w 2 rundzie
65 kg: Mateusz Rajewski (Rajewski Team Płock) pokonał Macieja Zembika (Żarski Klub Sportów Walki) przez decyzję 3-0
65 kg: Jan Lodzik (Tajfun Legionowo) pokonał Valery'ego Stepashihina (Białoruś) przez KO w 1 rundzie

Walka wieczoru
71 kg: Denis Teleshman (Mołdawia) pokonał Rafała Dudka (Fight House Nowy Sącz) przez niejednogłośną decyzję 2-1