free templates joomla

Sarnavskiy, Hallman i Rozenstruik zwyciężają na Cup of Champions 2013 w Rosji!

Cup of ChampionsNajważniejsza rosyjska przedświąteczna impreza MMA i K-1, Puchar Mistrzów "Bitwa o Pokój" (Cup of Champions 2013), odbyła się się 21-go grudnia w Nowosybirsku na Syberii. Wzięło w niej udział wielu znanych zawodników obu formuł. W głównej walce wieczoru znany z występów w Bellatorze Rosjanin Alexander "Tiger" Sarnavskiy (24-2) zmierzył się ze swoim imiennikiem Alexandrem Butenko (32-9-1) z Ukrainy pokonując go na punty. Było to jedno z najciekawszych starć wagi lekkiej na wschodnim rynku MMA. "Tiger" miał za sobą jedną, jedyną porażkę w Bellatorze zaś Butenko zanotował jedenaście zwycięstw z rzędu.

Co prawda klasa wielu rywali pozostawiała wiele do życzenia, ale niewątpliwie był i jest on gwiazdą organizacji Oplot a walkę z Sarnavskim wziął na kilka dni przed galą. Punktowa porażka z Sarnavskim wstydu mu nie przynosi, zważywszy, na fakt że "Tiger" uważany jest za numer dwa lub trzy rosyjskiego rynku MMA po Nurmagomedovie i Amagovowie - walczących w UFC. Butenkę pokonał niegdyś nasz Michał Elsner, zaś Mariusz Radziszewski zremisował z nim walkę.

W najważniejszym pojedynku na zasadach K-1, Jairzinho Rozenstruik (41-7-2 38 KO) z Holandii pokonał Mikhaila Tyutereva (26-3 17 KO) znanego z triumfu w turnieju Tatneft Cup. Rozenstruik to z kolei uczestnik gal SuperKombat i wielu europejskich imprez Kickboxingu a dodatkowo nie bojący się walk w Rosji, gdzie walczył nap. na gali Draka. Triumf w Nowosybirsku to trzecia wygrana pochodzącego z Surinamu fightera w Rosji.

W gali wziął udział polski zawodnik MMA wagi ciężkiej Szymon Bajor (13-4) ze Spartakusa Rzeszów, ale niestety pojedynek z rosyjskim fighterem Denisem Goltsovem (9-4), nie był dobrym występem, bo Polak w drugiej rundzie otrzymał piekielnie mocny cios na głowę i było po walce. Wyglądało to bardzo groźnie. Podopiecznemu Krzysztofa Bańkowskiego poszła krew z ucha, na szczęście nic poważnego się nie stało i Polak wyjedzie z Rosji o własnych siłach. Decydującym czynnikiem była aklimatyzacja i różnica czasu. Bajor poleciał co najmniej jeden lub dwa dni za późno, by czuć się komfortowo w syberyjskim mieście. To cenna nauka na przyszłość.

W innej ciekawej walce gali weteran UFC, doświadczony Dennis Hallman (53-14) toczył trudny bój z Alexeyem Shapovalovem (9-3) z Khabarovska. 38-letni Amerykanin przegrał pierwszą rundą, ale w drugiej zdołał zajść za plecy rywala i założyć duszenie. Była to trzecia wygrana Hallmana z rzędu i przybliżająca go do powrotu do UFC. Shapovalov zaś drugi raz z rzędu przegrał z weteranem UFC po klęsce z Francuzem Xavierem Foupa-Pokamem. Niespodzianką była także przegrana miejscowego faworyta Mikahaila Sheina (4-1) z 22-letnim Musheni-Prince Aounallahem (7-3) z Francji. Francuz ma za sobą walki w francuskiej organizacji Pankration 100% Fight i Cage Warriors. Gośćmi honorowymi gali byli: Fiodor Emelianenko, Natalia Rogozina i Nikołaj Wałujew a impreza miała kapitalną oprawę muzyczną.

Komplet wyników:

1. MMA 93 kg: Musheni Prince Aounallah (Francja) pokonał Mikhaila Sheina (Rosja) przez decyzję 3-0
2. KB 86 kg: Vladislav Popov (Rosja) pokonał Semeta Kesera (Turcja) przez decyzję 3-0
3. MMA 77 kg: Abubakar Nurmagomedov (Rosja) pokonał Dumtru Capmari (Rumunia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:38 min)
4. KB +91 kg: Alexei Vezhevatov (Rosja) pokonał Lorena Javiera Jorge (Hiszpania) przez niejednogłośną decyzję 2-1 po extra 4 rundzie
5. MMA 84 kg: Dennis Hallman (USA) pokonał Aleksey Shapovalova (Rosja) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (1:08 min)
6. KB 86 kg: Suleiman Magomedov (Rosja) pokonał Janoscha Nietlispach (Szwajcaria) przez niejednogłośną decyzję 2-1
7. MMA +93 kg: Denis Goltsov (Rosja) pokonał Szymona Bajora (Polska) przez KO (prawy prosty) w 2 rundzie (4,03 min)
8. K-1 +93 kg: Jairzinho Rozenstruik (Holandia) pokonał Mikhaila Tyutereva (Rosja) przez decyzję 3-0
9. MMA 70 kg: Alexander "Tiger" Sarnavskiy (Rosja) pokonał Alexandra Butenko (Ukraina) przez decyzję 3-0