free templates joomla

Grand Prix Russia Open Final: triumf Alima Nabieva i ukraińskiego Muay Thai!

Alim NabievReprezentujący Ukrainę niezwykle utalentowany 18-letni Alim Nabiev (14-2) z Połtawy został zwycięzcą ośmioosobowego prestiżowego turnieju Grand Prix Russia Open, który odbył się w czwartek 3-go października w Niżnym Nowgorodzie w Rosji. Ukrainiec pokonał w finale przez nokaut w drugiej rundzie mieszkającego w Finlandii 28-letniego Taja Deo Phetsangkhata. Turniej na zasadach K-1 odbył się w kategorii do 70 kg i była to kolejna tegoroczna impreza tego cyklu.

Podopieczny trenera Ruslana Krivushy z Legion Gym Poltava, w finale pokonał swojego rodaka Sergeya Kulyabę, tegorocznego mistrza Europy Muay Thai a wcześniej świetnego Fina Jana Ollonina. W obu wypadkach na punkty. Z kolei Deo Phetsangkhat, rozbił Białorusina Denisa Larchenko w trzeciej rundzie a wcześniej Alexandra Medvedeva także z Ukrainy na punkty. Ogólnie gala była wielkim sukcesem i pokazem siły ukraińskiego Muay Thai i Kickboxingu, bowiem także Oleg Primachev pokonał Rosjanina Andreia Tofta w superfight.

Warto wspomnieć przy tej okazji, iż Nabiev i Krivusha współpracują ściśle z poznańskim klubem Kohorta, prowadzonym przez Grzegorza Waligórę i latem prowadzili seminarium w naszym kraju. Nabiev uchodzi za największy talent w niezwykle silnym ukraińskim Muay Thai, od czasów Artura Kyshenko. Sama gala zorganizowana była z ogromnym rozmachem i przy udziale telewizji co warto obejrzeć w poniższym materiale.