free templates joomla

Miriam Nakamoto pokonała Aleide Lawant na WCK Muay Thai “Hot Summer Fights”

Miriam Nakamoto vs Adeleide LewantW sobotnią noc 24-go sierpnia w Pechanga Resort & Casino w Temecula, w Kalifornii, amerykańska mistrzyni świata WBC Muay Thai, Miriam Nakamoto (16-0) obroniła pas wagi lekkiej, pokonując na punkty 29-letnia Aleide Lawant (19-9) z Holandii podczas gali WCK Muay Thai “Hot Summer Fights”. Nakamoto będąca najlepszą zawodniczką tajskiego boksu, zdobyła pas w ubiegłym roku pokonując na punkty słynną Julie Kitchen z Anglii. Nakamoto ma 37 lat i na koncie wiele sukcesów, w tym złoty medal MŚ IFMA, sukcesy w boksie i ostatnio w MMA, gdzie na trzy walki, dwie wygrała a jedną unieważniono, gdyż dobiła kopnięciem kolanem trafioną już i klęczącą rywalkę Jessamyn Duke, w Invicta FC. Holenderka z kolei przegrała ze wspomnianą Juli Kitchen na punkty, ale w 2011 roku była mistrzynią turnieju Enfusion.

Pojedynek w Temacula był przez pierwsze dwie rundy dość niemrawy i dopiero kolejne starcia były agresywniejsze. W trzeciej rundzie na wymianach i po uderzeniach łokciami Nakamoto zdobyła przewagę i sędziowie nie mieli wątpliwości kto zwyciężył w tym pojedynku. W sumie zadecydowało doświadczenie z walk tajskiego, jakich Ameryaknka ma znacznie więcej. Holenderka jest bardziej ukierunkowana na Kickboxing.

Swój pojedynek wygrał także mistrz Meksyku WBC Muay Thai Luis Bio (12-4), który pokonał Raula Rodrigueza (11-2) w kategorii średniej 70 kg. Cenne zwycięstwo zanotowała Ukrainka Lena Ovchynnikova (10-4), która pokonała doświadczoną Emily Bearden (20-9) z Nowego Jorku na punkty w walce o pas IKKC w wadze superkoguciej. Obie panie miały się spotkać równo rok temu na tej samej gali, niestety nie udało się to i dopiero w tym roku obie skrzyżowały rękawice. Ovchynnikova to także zawodniczka MMA z dziesięcioma walkami na koncie (rekord 8-2).

Komplet wyników:

Main event
Miriam Nakamoto (USA) pokonała Aleide Lawant (Holandia) przez decyzję 3-0

Główna karta
Luis Bio (Meksyk) pokonał Raula Rodrigueza (USA) przez decyzję 3-0
Lena Ovchynnikova (Ukraina) pokonała Emily Bearden (USA) przez decyzję 3-0

Pozostałe
Mike Lemaire pokonał Ryana Madigana przez KO w 1 rundzie
James Steelsmith pokonał Dave'a Pacheco przez niejednogłośną decyzję 2-1 (30-27, 28-29, 29-28)
Alfred Khashayan pokonał Chrisa Minora przez KO (podbródkowy) w 1 rundzie (0:36 min)
John Vargas pokonał Rajesha Narine przez KO (podbródkowy) w 1 rundzie
Jacob Poss pokonał Miguela Cosio przez KO (kolano) w 1 rundzie