free templates joomla

Buakaw i Kulebin zwyciężają w debiucie cyklu MAX Muay Thai!

BuakawW poniedziałek 6-go maja w tajskiej miejscowości Surin z wielką pompą wystartował nowy cykl turniejowy walk MAX Muay Thai World Champion 2013, który w zamyśle organizatorów ma być konkurencją i kopią słynnego Tahi Fight, którego właściciele robili wszystko by zapobiec startowi nowego gracza na rynku walk Muay Thai. Najważniejszym wydarzeniem wieczoru był oczywiście występ słynnego dwukrotnego mistrza K-1 MAX, Buakawa Por Pramuk (261-45-5 126 KO) teraz występującego pod prawdziwym nazwiskiem Banchamek.

Używając wybiegu jakim była w Tajlandii walka na zasadach K-1 i dając jej status "pokazowej", tajski mistrz znokautował Amerykanina Malika Watsona już w pierwszej rundzie. Stało się to wbrew kontraktowi jaki posiada z Tahi Fight do końca 2014 roku i zapewne nastąpi dalszy epilog tego występu.

Innym ważnym faktem był triumf turniejowy Białorusina Andreia Kulebina (49-8 4 KO), który wygrał dwie walki i awansował do finałowej walki, mającej odbyć się w grudniu po wyłonieniu kolejnych uczestników turniejowych a stawką jest będące na puli 100 tysięcy dolarów. Kulebin był finalistą ostatniego finałowego Thai Fight 2012: King of Muay Thai, gdzie przegrał z Singamnee Kaewsamrit przez decyzję. W Surin znokautował w finale turnieju bardzo efektownie miejscowego faworyta Petchaswina Seatransferry.

Na uwagę zasługuje także remisowa walk niemieckiego zawodnika 21 letniego Enriko Kehla, który zremisował walkę z silnym Aikpracha Meenayothina z Tajlandii znanym z ponad rocznego pobytu w Polsce. W innym ciekawym zestawieniu tajsko - europejskim Kem Sitsongpeenong na punkty pokonał Dylana Salvadora z Francji.

Komplet wyników:

Turniej MAX Muay Thai - Półfinały
Petaswin Seatranferry (Tajlandia) pokonał Jose Mendoncę (Brazylia) przez TKO w 1 rundzie
Andrei Kulebin (Białoruś) pokonał Umara Samata (Uganda) przez decyzję

Superfight
Aikpracha (Tajlandia) vs Enriko Kehl (Niemcy) - Remis
Kem Sitsongpeenong (Tajlandia) pokonał Dylana Salvadora (Francja) przez decyzję
Doenchonlek (Tajlandia) pokonał Kyrila Marchanka (Białoruś) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 3 rundzie
Malik Aliane (Francja) pokonał Panoma TopkingBoxing (Tajlandia) przez decyzję

Turniej MAX Muay Thai - Finał
Andrei Kulebin (Białoruś) pokonał Petaswina Seatranferry (Tajlandia) przez KO w 2 rundzie

Main event
Buakaw Banchamek (Tajlandia) pokonał Malika Watsona (USA) przez KO w 1 rundzie