free templates joomla

Jake Paul pokonuje Andersona Silva! Wyniki & Video

Silva vs PaulNiesamowicie medialnym wydarzeniem okazała się gala bokserska stacji Showtime i grupy Most Valuable Promotions z udziałem wielu znanych postaci świata internetu i sportu, która odbyła się w nocy z 29 na 30 października w hali Desert Diamond Arena w Glendale w Arizonie (USA), podczas której amerykański bloger Jake Paul (6-0) spotkał się z byłym mistrzem UFC Andersonem Silvą (3-2) w main event wydarzenia.

Kilkanaście tysięcy widzów przyszło zobaczyć walkę pomiędzy pochodzącym z Cleveland 25-letnim "Problem Child", który wraz z bratelm Loganem Paulem rzucił wyzwania wielu weteranom świata Sportów Walki w boksie. Po wielu perturbacjach z rywalami na pojedynek zgodził się mistrz wagi średniej brazylijski "Spider".

Ośmio rundowy pojedynek do ostatniego momentu nie był pewny, bo 47-letni "Pająk" nieopatrznie wyjawił, iż był dwa razy znokautowany na sparinngach. Sprawę odkręcono, ale Komisja Atletyki z Arizony przyglądała się sprawie. Nieodporność na ciosy Brazylijczyka wyszła w kluczowym momencie walki czyli ostatniej 8 rundzie.

Po 28 sekundach po wznowieniu i mocnym natarciu Silvy, Paul zrobił zwrot kończąc akcję prawym sierpem, który jest zabójczą bronią na mańkuta. Silva przyjął cios na brodę, ale nogi odmówiły posłuszeństa i "Spider" był liczony! To kluczowy moment walki, bo wygrana w ostatniej rundzie dawała nadzieję na punktowe zwycięstwo. Do tego momentu Silva tylko minimalnie przegrywał i wygranie rundy dawało nadzieję na remis lub zwycięstwo. Niestety okazało się, że mimo, iż optycznie wyglądał dobrze, to walczył zbyt mało agresywnie. Praca nóg i popisy shownama jakiego znaliśmy z octagonu, nie dawały tutaj rezutatu. Trochę lepiej wyglądał "brudny" boks i zadawanie ciosów w klinczu w wykonaniu Silvy, ale to nie wystarczyło. Werdykt był oczywisty: 78-73, 77-74 i 78-73.

Jake Paul po walce wyzwał kolejnych rywali jak Nate Diaz czy sam Saul Canelo Alvarez. Na konferencji prasowej po walce wykpiwał prezesa UFC Danę White, który kiedyś twierdził, że Paul nie weźmie walki z Andersonem. Dodatkowo zapowiedział stworzenie związku zawodowego i walkę z wykorzystywaniem zawodników MMA i boksu przez firmy takie jak Ultimate Fighting Championship.

Komplet wyników:

84,6 kg: Jake Paul (USA) pokonał Andersona Silvę (Brazylia) przez decyzję 3-0 (78-73, 77-74,78-73)
60,1 kg: Ashton Sylve (USA) pokonał Braulio Rodrigueza (Dominikana) przez KO (lewy sierp) w 1 rundzie (1:10 min)
53,4 kg: Alexandro Santiago (Meksyk) pokonał Antonio Nievesa (USA) przez TKO (wycofanie) po 7 rundzie
90,0 kg: Uriah Hall (Jamajka) pokonał Le'Veona Bella (USA) przez decyzję 3-0 (40-36, 40-36, 40-36)
83,1 kg: Chris Avila (USA) pokonał Mikhaila "Dr. Mike" Varshavskiego (USA) przez decyzję 3-0 (30-26, 30-26, 30-26)

Autor: Tomasz Majewski