free templates joomla

ONE Championship 161: Tawanchai nowym mistrzem wagi piórkowej One! Wyniki & Video

ONE CHAMPIONSHIP 161 wyniki W piątek 29-go września  największa azjatycka organizacja mieszanych sportów walki - ONE Championship, przeprowadziła swój kolejny event, ONE Championship 161: Petchmorakot vs. Tawanchai, podczas której byliśmy świadkami jedenastu pojedynków w formule MMA, Muay Thai, kickboxingu oraz grapplingu. Wydarzenie to odbyło się na hali Singapore Indoor Stadium w Singapurze.

W głównej walce wieczoru piątkowej gali, czterokrotny mistrz świata federacji ONE Championship w wadze piórkowej - Petchmorakot Petchyindee, wyruszył na pięciorundową wojnę z inną tajską gwiazdą Muay Thai - Tawanchai PK Saenchai. Pojedynek odbywający się na pełnym dystansie z minuty na minutę okazywał się być prawdziwą gratką dla fanów stójkowych sportów walki, bowiem był on pełen wymian ciosów, kolan oraz łokie w szaleńczym tempie, a oficjalnym werdykcie po wyrównanym boju zadecydowały karty sędziowskie. 23-letni Tajlandczyk zostaje nowym mistrzem wagi piórkowej ONE, zdobywając tym samym trzecie zwycięstwo pod rząd.

Prawdziwych emocji nie zabrakło również co-main evencie! Roman Kryklia potrzebował zaledwie mniej niż minutę, by pokonać brazylijskiego weterana UFC i Glory, Guto Inocente. Oba zawodnicy są jednymi z najlepszych kickboxerów na świecie, zajmując piąte i trzecie miejsce na świecie według rankingu Combat Press. Pierwsza, a zarazem ostatnia runda owego pojedynku rozpoczęła się od wymiany ciosów bez dokładnego wyczucia ze strony zawodników. Panujący król wagi półciężkiej, Kryklia posłał na deski przeciwnika prawym prostym i mimo, że ten nie stracił przytomności, sędzia przerwał pojedynek i nie dopuścił Brazylijczyka do walki.  Ukrainiec awansował do finału turnieju wagi ciężkiej, w którym jest też Irańczyk Iraj Azizpour, który pokonał Brazylijczyka Bruno Chavesa,

Wielokrotny mistrz świata BJJ, Rodrigo Marello poddał Ruslan Bagdasarian w zaledwie 15 sekund przez technikę zwaną "ankle lock". Brazylijski geniusz grapplingu zadebiutował w ONE Championship zdobywając najszybsze poddanie w historii wspomnianej organizacji.


Komplet wyników:
Main event
MT 70,3 kg: Tawanchai PK Saenchai (Tajlandia) pokonał Petchmorakota Petchyindee (Tajlandia) przez decyzję 3-0
Karta główna
KB 120,2 kg: Roman Kryklia (Ukraina)  pokonał Guto Inocente (Brazylia) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie  (0:52 min)
KB 120,2 kg: Iraj Azizpour (Iran) pokonał Bruno Chavesa (Brazylia) przez decyzję 3-0
MMA 77,1 kg: Saygid Izagakhmaev (Rosja)  pokonał  Zhang Lipeng (Chiny) przez decyzję 3-0
MMA 52,2 kg: Tiffany Teo (Brunei) pokonała Ritu Phogat (Indie) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:52 min)
MMA 120,2 kg:  Oumar Kane (Senegal) pokonał Batradz Gazzaev (Rosja) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie  (2:15 min)
MT 65,8 kg: Alawerdi Ramazanov (Rosja) pokonał Capitan Petchyindee (Tajlandia) przez decyzję 2-1
MT 65,8 kg: Sangmanee Sor Kafae ( Tajlandia) pokonał Zhang Chenglonga (Chiny) przez decyzję - 2-1
MT 65,8 kg: Ferrari Fairtex (Tajlandia)  pokonał  Han Zi Hao (Chiny) przez decyzję 3-0
GP 65,8 kg: Rodrigo Marello (Brazylia) pokonał Ruslan Bagdasarian (Rosja) przez poddanie (klucz na kostkę) w 1 rundzie  (0:15 min)
MMA 93,0 kg: Ali Foladi (Iran) pokonał Matheusa Felipe (Brazylia) przez KO (prawy prosty) w 1 rundzie (4:20 min)

Autor: Daria Majka

{youtube}F_AvCdGjyOU{youtube}