free templates joomla

Thai Fight Nam: 59 zwycięstwo z rzędu Saenchai! Dramatyczna walka Piotra Łagodzkiego z Saiyokiem! Wyniki & Video

Saechai Thai FightW dniu 3-go kwietnia w prowincji Nam (Tajlandia) największa tajska organizacja walk Muay Thai przeprowadziła kolejny event Thai Fight Nam 2021 z "żelaznym składem" swoich gwiazd, które starały się spuścić łomot "Reszcie Świata". Pośród gwiazd tajskich nie mogło zabraknąć fenomenalnego Saenchai P.K.Saenchai Muaythai Gym (320-49-2) a z zagranicznych polskiego fightera o ciekawej biografii Piotra Łagodzkiego (36-10-1) pochodzącego z Sępólna Krajeńskiego.

Oczywiście magnesem dla Tajów był występ 40-letniego gwiazdora, który wypunktował zdecydowanie Amerykanina Setha Grande (44-6-2) prezentując wyśmienitą formę. 5-cio krotny mistrz Lumpinee Boxing Stadium i posiadacz pasa Diamond WBC Muay Thai wygrał 59 raz z rzędu!

Taj, który w lipcu skończy 41 lat jest niepokonany od października 2014 roku, kiedy to uległ na punkty Phetmorakotowi Wor Sangprapai na Rajadamnern Stadium. Niezależnie od klasy rywali z jakimi walczył to imponujące osiągnięcie i najdłuższa seria zwycięstw w jego karierze.


Z kolei rywalem Polaka był inny wielki weteran 37-letni weteran Saiyok Punpamuang (270-49-2). Taj był mistrzem Rajadamnern Stadium (2007), Lumpinee Stadium (2010) i zwycięzcą turnieju Tamjai Superyak 8-Man Tournament Champion (143 lb) w 2007 roku. W 2014 roku wygrał turniej Thai Fight i jest podstawowym zawodnikiem organizacji. Łagodzki, który przed wielu laty wyjechał do Anglii a potem Australii, walcząc z czołówką fighterów jak Victor Ngabe, Toby Smith, Mardsua czy biorąc udział w gali Muay Thai Super Champ, zawsze dawał dobre twarde walki. Jest już mocno rozbity, stąd nie był faworytem walki z Saiyokiem, ale warto pamiętać, że w swojej karierze był mistrzem świata World Kick-Boxing Federation w wadze superpółśredniej a pas zdobył pokonując przed czasem Umara Sematę - legendę Ugandy, gdy w 2015 roku w Kampali na gorącym afrykańskim terenie zaszokował świat Muay Thai.

W Tajlandii walczyło mu się ciężko, bo było bardzo ślisko na ringu i walka odbyła się na zasadach Kard Chuek czyli w bandażach zamiast rękawic. Moment przed pojedynkiem przeszła ulewa z burzą i trudno było utrzymać równowagę. Przy tej klasie rywala groziło to nieszczęściem. Niestety tak się dokładnie stało. Gdy na początku trafił Łagodzki, nie mógł pójść za ciosem, bo zwyczajnie ślizgał się po ringu. Taj to wykorzystał. Saiyok dwukrotnie kładł na deski Polaka, który był liczony, nim ostatecznym prawym sierpem trafił prosto w nos i trzeci raz Łagodzki wylądował na deskach, z potwornie rozciętym czołem po wcześniejszej akcji łokciem. Sędzia przerwał starcie i była to oczywista decyzja w tej nieco nieszczęśliwej walce. Saiyok po raz drugi w karierze pokonał polskiego zawodnika. W 2016 roku przegrał z nim Jędrzej Łapawa na Thai Fight Air Race 1.

Wszystkich zaskoczył ciemnoskóry 31-letni Hiszpan Nicolas Mendes (36-14-1), który znokautował jedną z gwiazd organizacji Sensatarna P.K.Saenchai Muaythai Gym (141-31-5). Nie było mowy o przypadku w tej walce, bowiem Taj już na początku lądował na deskach po podbródkowym mierzącego 190 cm, Mendesa. Potem otrzymał kolano "na punkt" w brodę i padł jak nieżywy. On jeden wyłamał się z "koalicji" tajskich zwycięzców.

Drugi raz w organizacji wystąpił Kongklai AnnyMuayThai (83-25-4), który w 2020 roku uznany został Bokserem Roku (Sports Authority of Thailand Fighter of the Year ก้องไกล เอ็นนี่มวยไทย). To mistrz Siam Omnoi Stadium i choć nie był jeszcze mistrzem żadnego z dwóch najważniejszych to ma imponujący bilans nokautów. Z ostatnich 15 walk, tylko 4 stoczył na pełnym dystansie. Włącznie z ostatnią w której znokautował Irańczyka Sajada Sattari ().

Komplet wyników:

Main event
68 kg: Saenchai P.K.Saenchai Muaythai Gym (Tajlandia) pokonał Setha Grande (USA) przez decyzję

Pozostałe
81 kg: Super-X Sitjesairoong (Tajlandia) pokonał Nikolay Gussev (Kazachstan) przez KO w 1 rundzie
73 kg: Nicolas Mendes (Hiszpania) pokonał Sensatarna P.K.Saenchai Muaythai Gym (Tajlandia) przez KO w 1 rundzie
72 kg: Saiyok Pumphanmuang (Tajlandia) pokonał Piotra Łagodzkiego (Polska) przez KO w 1 rundzie
69 kg: PTT V.Rujirawong (Tajlandia) pokonał Alex Bublea (Rumunia) przez decyzję
71 kg: Kitti Sor.Jor.Danrayong (Tajlandia) pokonał Erika Massiona (Belgia) przez KO w 1 rundzie
70 kg: Iquezang Kor.Rungthanakeat (Tajlandia) pokonał Vladimira Shuliaka (Rosja) przez decyzję
64 kg: Kongklai Annymuaythai (Tajlandia) pokonał Sajada Sattari (Iran) przez KO w 2 rundzie
51 kg: Petchjeeja Lukjaoporongtom (Tajlandia) pokonała Aidę Looksaikongdin przez KO w 3 rundzie

Autor: Tomasz Majewski