free templates joomla

One Championship 122 Big Bang: Dramatyczna walka Marata Grigoriana z Kondratevem! Wyniki & Video

Marat Grigorian vs Ivan KondratevDługo oczekiwana One Championship 122 "Big Bang", odbyła się w piątek 4-go grudnia w hali Singapore Indoor Stadium w Singapurze wpisując się w cykl studyjnych gal koronawirusowych. Także tu koronawirus i nie tylko przetrzebił kartę walk na ostatnim etapie. Z gali wypadli mistrz Kickboxingu Roman Kryklia i mający debiutować dawny mistrz świata w zapasach Amir Aliakbari. On miał walczyć z Islamem Abasovem, ale ten został zatrzymany w Moskie po awanturze drogowej.

Podczas tej gali główne role grali zawodnicy formułóy K-1 z udziałem wielkich nazwisk światowego topu. Plusów jedna było znacznie więcej, bowiem w main event kapitalny i dramatyczny bój stoczyli niedawno pozyskany numer jeden światowego K-1 Ormianin Marat Grigorian (64-11-1, 1 NC, 37 KO) i finalista turnieju Tatneft Cup 2019, Ivan Kondratev (20-5-1). W pierwszej rundzie boksujący z odwrotnej pozycji 31-letni Rosjanin trafił idealnie prawym sierpem na brodę Grigoriana i ten padł! Niewiele brakowało by było po walce, ale gong na przerwę uratował mieszkającego w Belgii, Marata.

W drugiej rundzie Kondratev rozluźnił się a dla Grigoriana był to sygnał, że rywal włożył sporo sił w początek walki. Wykorzystał ogromne doświadczenie, przyspieszył i złapał na kilka ciosów rywala, który cofnął się pod siatkę. Ormianin zauważył słabość błyskawicznie.

Celne trafienie w wątrobę wyłączyło Rosjanina na dobre a kierunek lecącego na głowę kolana zmienił sędzia Olivier Coste, bowiem Kondratev klęczał i byłby to ewidentny faul. Tak czy tak pojedynek był zakończony. To udany debiut byłego mistrza upadającej konkurencyjnej Glory Kickboxing a i zęba pokazał Rosjanin, który wzmocni dywizję piórkową (155 lbs/70,3 kg) w One Championship.

Hitem gali miał być pojedynek o pas wagi półciężkiej (220 lbs/102,1 kg) mistrza Romana Kryklia z Ukrainy i 31-letniego turecko-holenderskiego kickboxera Murata "Rzeźnika" Ayguna (17-1, 1-0 ONE), ale koronawirus wyeliminował mistrza i zastępczo znów ściągnięto niezawodnego Andersona “Braddocka” Silvę (44-19-1, 2-3 ONE) dającego dobre walki. Pojedynek był nerwowy i wyrównany, ale w trzeciej rundzie minimalnie lepszy był Aygun i on został zwycięzcą. W tej dypozycji jednak z Kryklią będzie mu bardzo ciężko.

Kolejny występ na gali zaliczył dwukrotny mistrz K-1 MAX legendarny Andy Souwer (161-21-1 KB, 1-2 ONE), któy na punkty pokonał pokonał Chińczyka Zhanga Chunyu (42-15-3) wygrywając po raz pierwszy w trzecim występie.

Komplet wyników:

Main event
KB 70,3 kg: Marat Grigorian (Armenia) pokonał Ivana Kondrateva (Rosja) przez KO (hak na tułów) w 2 rundzie (1:52 min)

Karta główna
MMA 70,3 kg: Garry “The Lion Killer” Tonon (USA) pokonał Koyomi “Moushigo” Matsushimę (Japonia) przez decyzję 3-0
KB +102,3 kg: Murat “The Butcher” Aygun (Turcja) pokonał Andersona “Braddocka” Silva (Brazylia) przez decyzję 3-0
KB 70,3 kg: Andy “Souwer Power” Souwer (Holandia) pokonał Zhanga “Bamboo Sword” Chunyu (Chiny) przez decyzję 3-0
MMA 56,7 kg: Bokang “Little Giant” Masunyane (RPA) pokonał Rene “The Challenger” Catalana  (Filipiny) przez KO (wysokie kopnięcie) w 1 rundzie (0:37 min)
MMA 52,2 kg: Jihin “Shadow Cat” Radzuan (Malezja) pokonała Bi “Killer Bee” Nguyen (USA) przez decyzję 3-0
MMA 52,2 kg: Ritu “The Indian Tigress” Phogat (Indie) pokonała Jomary “The Zamboanginian Fighter” Torres (Filipiny) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:55 min)