free templates joomla

One Championship 120 Inside the Matrix III: weteran UFC John Lineker wygrywa po raz drugi! Wyniki & Video

John LinekerKolejna gala One Championship 120 "Inside the Matrix III", odbyła się w piątek 13-go listopada w hali Singapore Indoor Stadium w Singapurze a walką wieczoru było starcie byłego mistrza wagi koguciej (145 lbs/65,8 kg) Kevina Belingona (20-8 MMA, 11-8 ONE) i byłego wiecznego pretendenta do walki pas UFC w wadze koguciej Johna Linekera (33-9 MMA, 2-0 ONE).

Pojedynek miał jednego faworyta i był to Brazylijczyk, który tak jak jego rodak Bibiano Fernandes uporał się z Belingonem. Co prawda Fernandes pokonywał go trzykrotnie, ale dla Linekera ważne było pokonanie go w tej walce, by potwierdzić, że przejście z UFC do ONE Championship było właściwym ruchem.

W drugiej rundzie Linekerowi udało się dzięki konsekwencji doprowadzić do kluczowych akcji bokserskich. Ustawił rywala pod siatką i kilkoma z pozoru nie mocnymi ciosami trafił w głowę Belingona, który padł twarzą do przodu i zakrył twarz rękami. Został "uciszony" choć sam nosi przydomek "The Silencer". Kilka ciosów dało sędziemu podstawę do przerwania pojedynku. To druga wygrana po tym jak "The Hand of Stone" pokonał Muina Garufova w październiku 2019 na One Championship 101: Dawn of Valor. Być może organizacja zestawi go z mistrzem Bibiano Fernandesem w przyszłości.

Komplet wyników:

65,8 kg: John Lineker (Brazylia) pokonał Kevina Belingona (Filipiny) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:16 min)
64,0 kg: Geje Eustaquio (Filipiny) pokonał Song Min Jonga (Korea) przez decyzję 3-0
83,9 kg: Murad Ramazanov (Rosja) pokonał Hiroyuki Tetsukę (Japonia) przez decyzję 3-0
92,9 kg: Fan Rong (Chiny) pokonał Yuri Simoes (Brazylia) przez decyzję 3-0
56,7 kg: Hiroba Minowa (Japonia) pokonał Lito Adiwang (Filipiny) przez niejednogłośną decyzję 2-1