free templates joomla

UFC Vegas 13: Thiago ''Marreta'' Santos uduszony przez Glovera Teixeira! Wyniki & Video

UFC Vegas 13 Thiago Santos vs Glover TeixeiraW sobotnia noc 7-go listopada w hali UFC Apex w Las Vegas (USA) odbyła się gala UFC Vegas 13, oficjalnie znana jako UFC on ESPN+ 40 (UFC Fight Night: Santos vs. Teixeira) z walką wieczoru dwóch Brazylijskich pretendentów do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej Thiago "Marrety" Santosa (21-8 MMA, 13-7 UFC) i 40-letniego Glovera Teixeira (32-7 MMA, 15-5 UFC), którzy między sobą mieli rozstrzygnąć kwestię tego, kto w przyszłości stanie na drodze polskiego mistrza Jana Błachowicza.

Faworytem był powracający po 490 dniach przerwy po walce mistrzem Jonem Jonesem, Marreta. Jednak wszyscy zapomnieli, iż 40-letni weteran także dobrze sprawował się w 2014 roku w walce o pas z Jonesem. Ten postanowił o tym przypomnieć. O ile początek walki należał do bijącego szybko i z potworną mocą Thiago Santosa, to dalej górę brała wszechstronność i determinacja Teixeiry.

Trafiony potrafił sprowadzić z poświęceniem Santosa i rozpocząć obijanie go z potworną mocą. Kontrował poczynania rodaka w półgardzie i zdecydowanie wygrał tę rundę. W drugim starciu ponownie było sprowadzenie i kontrola. Tylko raz na moment Santos miał szansę, ale na koniec tylko gong uratował go przed wykończeniem przez Teixeirę duszenia zza pleców.
UFC Vegas 13 Thiago Santos vs Glover Teixeira
Trzecią rundę lepiej zaczął Santos, który niespodziewanie trafił lewym w szczękę szarżującego rywala i ruszył do demolki w parterze. Szło mu nieźle do momentu, gdy górę wzięła wszechstronność i umiejętności parterowe weterana. Ten jest posiadaczem nie tylko czarnego pasa BJJ pod Luigi Mondellim, ale także ma pas Luta Livre pod Marco Ruasem i posiada piąty dan Kajukenbo otrzymane z rąk Johna Hacklemana. To wystarczyło na silnorękiego "Marretę", który z drugiego duszenia zza pleców już się nie wydostał. Pogromca Jana Błachowicza z UFC Praga, musi odłożyć na później marzenia o ponownym zwycięstwie nad Polakiem a pierwszym pretendentem jest teraz Teixeira.

Inny weteran 41-letni Andrei Arlovski (30-19 MMA, 19-13 UFC) wcale nie przesadzał, gdy mówił, że jeszcze mysli o najwyższych pozycjach w UFC włącznie ze zdobyciem pasa mistrza. Pokazowo wypunktował groźnego Kanadyjczyka Tannera Bosera (19-7-1 MMA, 3-2 UFC), który miał dwie wygrane z rzędu przez efektowne nokauty. Teraz dwie wygrane z rzędu ma mieszkający w USA były mistrz wagi ciężkiej i kto wie czy jeszcze nie sprawi kolejnej niespodzianki.
 
UFC Vegas 13 Thiago Santos vs Glover Teixeira
Wypunktować dała się była rywalka Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz dynamiczna i silna Claudia Gadelha (18-5 MMA, 7-5 UFC) z Brazylii, którą Chinka Yan Xiaonan (13-1 MMA, 6-0 UFC) potrafiła spacyfikować w rundach drugiej i trzeciej. Pierwsza kosztowała Brazylijkę dużo sił i zapłaciła za to w dwóch pozostałych, nie mogąc sobie poradzić z warunkami fizycznymi niepokonanej w UFC Chinki. Yan to ta zawodniczka, która rozbiła też Karolinę Kowalkiewicz na UFC on ESPN+ 26.

W końcu nie męczącą dla oczu walkę stoczył kickboxer Giga Chikadze (12-2 MMA, 5-0 UFC) z Gruzji, który "upolował" na kopnięcie na głowę debiutującego i przestraszonego Jameya Simmonsa (6-3 MMA, 0-1 UFC). To piąta wygrana z rzędu Chicadze, ale póki co nie pokonał on nikogo liczącego się w rankingu wagi piórkowej. Były mistrz Glory Kickboxing otrzymał za to bonus “Performance of the Night” i 50 tysięcy dolarów. Podobny bonus otrzymał mołdawski mistrz Sumo Alexandr Romanov (13-0 MMA, 2-0 UFC), który udusił pogromcę naszego Adama Wieczorka Marcosa Rogerio de Limę (17-7-1 MMA, 6-5 UFC).

Za “Fight of the Night” uznano walkę pnącego się w górę rankingów wagi koguciej Brazylijczyka Raoni Barcelosa (16-1 MMA, 5-0 UFC) i mieszkającego w Niemczech Libańczyka Khalida Taha (14-3 MMA, 2-2 UFC). Obaj otrzymali po 50 tysięcy dolarów za ten pojedynek.

Komplet wyników:

Main event
93,4 kg: Glover Teixeira (Brazylia) pokonał Thiago "Marreta" Santos (Brazylia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (1:49 min)

Karta główna
120,7 kg: Andrei Arlovski (Białoruś) pokonał Tannera Bosera (Kanada) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-28)
61,7kg: Raoni Barcelos (Brazylia) pokonał Khalida Taha (Liban/Niemcy) przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)
66,2 kg: Giga Chikadze (Gruzja) pokonał Jameya Simmonsa (USA) przez TKO (wysokie kopnięcie & uderzenia) w 1 rundzie (3:51 min)
52,6kg: Yan Xiaonan (Chiny) pokonała Cláudię Gadelha (Brazylia) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 29-28)

Karta wstępna
84,4 kg: Trevin Giles (USA) pokonał Bevona Lewisa (USA) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (1:26 min)
120,7 kg: Alexandr Romanov (Mołdawia) pokonał Marcosa Rogerio De Lima (Brazylia) przez poddanie (duszenie frontalne) w 1 rundzie (4:48 min)
66,2 kg: Darren Elkins (USA) pokonał Luiza Eduardo Garagorri (Urugwaj) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (2:22 min)
77,6 kg: Max Griffin (USA) pokonał Ramiza Brahimaj (USA) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 3 rundzie (2:03 min)
61,7 kg: Gustavo Lopez (USA) pokonał Anthony'ego Birchaka (USA) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:43 min)