free templates joomla

Thai Fight Begins: 55 zwycięstwo z rzędu Saenchai! 187 wygrana 18-letniego fenomenu kobiecego Muay Thai! Wyniki & Video

Thai Fight Begins Petchjeeja LukjaoporongtomKompletem zwycięstw 10-tki tajskich fighterów zakończyła się gala Thai Fight Begins, która odbyła się w sobotę 17-go października w Nonthaburi w centralnej Tajlandii a zwieńczeniem gali było 55 zwycięstwo z rzędu Saenchai (317-49-2), który na punkty pokonał Esmaila Ganji (31-14-2) z Iranu. Galę przeprowadzono w wersji "dla publiczności" i na trybunach zasiadła spora liczba widzów.

Pojedynek Saenchai z Irańczykiem była to tylko jedna z dwóch walk w rękawicach bokserskich, bowiem organizacja preferuje starcia w formule "Kard Chuek" czyli w bandażach na dłoniach. 40-letni Saenchai nie był w złej formie, ale widać gołym okiem, że powoli wytraca impet i być może oglądamy ostatatnie walki wielkiego mistrza wybieranego dwukrotnie Bokserem Roku (1999 i 2008).

Wydarzeniami z pojedynku Iquezanga Kor.Rungthanakeat (173-22-5) i Gladstone Martin-Allena (30-16-2) można by obdzielić kilka walk a trwał on niecałe dwie rundy do momentu jak weteran Thai Fight znokautował Amerykanina, który wcześniej, tak kopnął go w krocze kolanem, że wydawało się, iż pojedynek nie będzie kontynuowany.

Podczas gali kolejny raz wystąpiła tajska gwiazda Petchjeeja Lukjaoporongtom (187-15-2) co do kobiecości, której można mieć sporo wątpliwości i to nie od dzisiaj. 18-letnia Tajka z nieprawdopodobnie wyśrubowanym rekordem 204 walk tylko w Muay Thai a także wielu w olimpijskim boksie, pokonała Barbarę Aguiar (22-7-2) z Brazylii ku uciesze tajskich fanów.

Trudno tu nie mieć wątpliwości, kiedy przygląda się jej karierze, od czasu gdy wychowywała się na campie jako dziewczynka walcząca z chłopcami, potem wyglądała jak chłopiec, teraz zaś występuje jako kobieta, ale o dziwo, walczy po męsku. Nikt nie kwestionuje też ilości trenujących dziewczynek i kobiet w Tajlandii, ale ponad 200 walk w wieku 18 lat w żeńskiej rywalizacji, także budzi zaciekawienie, gdzie i kiedy zostały stoczne. Nie zmienia to postaci rzeczy, że kimkolwiek jest, świetnie walczy.

Komplet wyników:

67 kg: Saenchai P.K.Saenchai Muaythai Gym (Tajlandia) pokonał Esmaila Ganji (Iran) przez decyzję
78 kg: Tengtueng Sitjesairoong (Tajlandia) pokonał Mikhaila Vetrila (Rosja) przez KO w 2 rundzie
72 kg: Saiyok Pumphanmuang (Tajlandia) pokonał Atina Gaura (Indie) przez KO w 1 rundzie
73 kg: Sensatarn P.K.Saenchai Muaythai Gym (Tajlandia) pokonał Mohammadhosein Doroudian (Iran) przez KO w 2 rundzie
70 kg: Iquezang Kor.Rungthanakeat (Tajlandia) pokonał Gladstone Martin-Allena (USA) przez KO w 2 rundzie
69 kg: PTT V.Rujirawong (Tajlandia) pokonał Vladimira Oparina (Rosja) przez KO (prawy prosty) w 1 rundzie
73 kg: Kitti Sor.Jor.Danrayong (Tajlandia) pokonał Natę Gomesa (Brazylia) przez KO w 1 rundzie
51 kg: Petchjeeja Lukjaoporongtom (Tajlandia) pokonała Barbarę Aguiar (Brazylia) przez decyzję
69 kg: Payak-Samui Lukjaoporongtom (Tajlandia) pokonał Fabio Reisa (Portugalia) przez decyzję
77 kg: Kompikart Mor.Rattana Bundit (Tajlandia) pokonał Thiago Teixeira (Brazylia) przez decyzję