free templates joomla

ONE Championship 116 Reign of Dynasties: Sam-A Gaiyanghadao zdobywa drugi pas Muay Thai! Wyniki & Video

Sam-AW piątek 9-go października w hali Imact Arena w Singapurze odbyła się kolejna gala ONE Championship 116: Reign of Dynasties, która po raz pierwszy po okresie powróciła na Półwysep Malajski, gdzie leży prężne biznesowo miasto - państwo i gdzie odbywało się mnóstwo eventów dominującej na azjatyckim rynku organizacji.

Na program gali złożyło się tym razem pięć walk formule MMA i jedna w Muay Thai. Właśnie ta jedyna walka była starciem o pas wagi słomkowej (125 lbs/56,7 kg), w którym zmierzyli się 36-letni weteran tajskiego boksu Sam-A Gaiyanghadao (370-47-9) i cztery lata młodszy Australijczyk Josh "TimeBomb" Tonna (35-18).

Była to pierwsza obrona pasa tej kategorii przez legendarnego fightera będącego w przeszłości dwukrotnie mistrzem Lumpinee Boxing Stadium, kilkukrotnym mistrzem Tajlandii, mistrzem świata WBC Muay Thai, by wymienć tylko te najważniejsze. Co więcej Sam-A był już mistrzem One Championship w wyższej wadze muszej (135 lbs/61,2 kg), ale stracił go w walce z Anglikiem Jonathanem Haggertym.

Rywal był solidny, ale przy doświadczeniu Taja, to nieporównywalne. Dość powiedzieć, że Tonna był mistrzem świata ISKA K-1 i mistrzem interkontynentalnym WMC, ale to drobiazg przy karierze Sama-A. Niestety w walce okazało się to kluczowe i po kapitalnej kontrze Tonna wylądował na deskach w drugim starciu. Sędzia przerwał wówczas pojedynek. I tak Sam-A stał się pierwszym mistrzem, który zdobył pas w dwóch kategoriach wagowych.

W MMA lepiej poszło Australijczykom, bowiem Reece McLaren (14-7) zaserwował pierwszą porażkę w karierze Aleksi Toivonenowi (7-1) z Finlandii, trafiając go kolenem na tułów w pierwszym starciu.

Komplet wyników:

MT 56,7 kg: Sam-A Gaiyanghadao (Tajlandia) pokonał Josha Tonna (Australia) przez TKO (lewy prosty) w 2 rundzie (2:30 min)
MMA 61,2 kg: Reece McLaren (Australia) pokonał Aleksi Toivonena (Finlandia) przez KO (kolano na tułów) w 1 rundzie (4:18 min)
MMA 77,1 kg: Amir Khan (Singapur) pokonał Rahula Raju (Indie) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (4:47 min)
MMA 63,5 kg: Eko Roni Saputra (Singapur) pokonał Murugana Silvarajoo (Malezja) przez poddanie w 1 rundzie (2:29 min)
MMA 56,7 kg: Getu Hexi (Chiny) pokonał Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (Tajlandia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 61,2 kg: Roshan Mainam (Indie) pokonał Peng Shuai Liu (Chiny) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:27 min)