free templates joomla

ONE Championship 110: mistrzyni Muay Thai Nong Fairtex traci pas z debiutantką Allycią Hellen Rodrigues! Rodlek pokonuje Kulabdama! Wyniki & Video

Rodrigues vs StampTrzeci z rzędu event ONE Championship 110: A New Breed, odbył się w miniony piątek 28-go sierpnia w hali Impact Arena w Bangkoku w stolicy Tajlandii. Program wypełniły 3 walki MMA i 4 starcia Muay Thai, gdzie w tej ostatniej doszło do walki o pas mistrzyni wagi atomowej (115 lbs./52,1 kg) pomiędzy obrończynią tytułu Nong Stamp (63-17-5) znaną jako "Nong Fairtex" z Tajlandii a debiutującą w organizacji Brazylijką Allycią Hellen Rodrigues (31-5).

W walce okazało się, że Brazylijka jest świetna w obronie, uważna i kapitalnie kontruje akcje rywalki. Co więcej nawet po przyjęciu kilku ciosów. Świetnie też klinczowała i to w ostateczności dało jej wygraną. Warto zauważyć, że Tajka wcześniej walczyła o pas w tej samej kategorii w Kickboxingu i przegrała z Amerykanką Janet Todd. Teraz przyszła druga porażka i co gorsza strata pasa. Na szczęście ma jeszcze formułę MMA, gdzie jest bez porażki w 4 walkach. Jednak mistrzynią już nie jest.

Drugi pojedynek mistrzowski to starcie finałowe w wadze muszej o turniejowe mistrzostwo organizacji dwóch Tajów: 30-letniego mistrza świata WPMF Rodleka Jaotalaytong (129-41-5) i 3-krotnego mistrza Lumpinee Boxing Stadium, oraz mistrza Tajlandii z 2017 roku Kulabdama Sor Jor Piek Uthai (62-11-5) liczącego 21 lat. Minusem dla młodszego Kulabdama był fakt, iż w One Championship walczył on w wyższej kategorii do 145 funtów (65,8 kg) zaledwie trzeci raz a triumfy święci w 140 funtów i 135, gdzie ma największe sukcesy. W walce właśnie walor siły okazał się ważny a także doświadczenie mającego dwa razy więcej walk na koncie Rodleka.

Komplet wyników:

Main event
MT 52,2 kg: Allycia Hellen Rodrigues (Brazylia) pokonała Nong Stamp (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Finał turnieju
MT 65,8 kg: Rodlek Jaotalaytong (Tajlandia) pokonał Kulabdam Sor.Jor.Piek-U-Thai (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Karta główna
MMA 52,2 kg: Denice Zamboanga (Filipiny) pokonała Watsapinya Kaewkhong (Tajlandia) przez poddanie (americana) w 1 rundzie (3:33 min)
MT 56,7 kg: Wondergirl Fairtex (Tajlandia) pokonała KC Carlos (Filipiny) przez TKO (kontzuja) w 1 rundzie (1:07 min)
MMA 61,2 kg: Drex Zamboanga (Filipiny) pokonał Detchadin Sorsirisuphathin (Tajlandia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (4:58 min)
MT 61,2 kg: Sok Thy (Kambodża) pokonał Ding Huanga (Chiny) przez KO (prawy sierp) w 1 rundzie (2:52 min)
MMA 61,2 kg: Yodkaikaew Fairtex (Tajlandia) pokonał Alexa Schilda (USA) przez TKO (niskie kopnięcia) w 3 rundzie (1:21 min)