free templates joomla

One Championship 109 ''No Surrender'': Rodtang i Petchmorakot obronili pasy mistrzowskie Muay Thai w Bangoku! Wyniki & Video

Petchmorakot vs YodsanklaiPo odwołaniu 11 eventów z rzędu One Championship największy azjatycki gigant walk MMA, Kickboxingu, oraz Muay Thai, powrócił na rynek Sztuk Walki i w dniu 31-go lipca przeprowadził swoją 109 galę One Championship No Surrender, która odbyła się na Impact Arena, w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Wybór miejsca był spowodowany poluzowaniem restrykcji koronawirusowych przez władze tego kraju i częściowe otwarcie aren sportowych. Niestety pandemia miała swój wpływ na wielkość karty walk i ograniczenia z przylotami zawodników z zagranicy.

Mimo to udało się złożyć wartościowe pojedynki. Jak przystało na Mekkę walk tajskiego boksu, były to głównie starcia Muay Thai o dwa pasy w wagach muszej (135 lbs/61,2 kg) i piórkowej (155 lbs/70,3 kg).

W pierwszym z nich Rodtang Jitmuangnon (263-42-10) pokonał wyraźnie na punkty Petchdama Petchkiatpetch (95-16-7) broniąc pasa zdobytego w walce z Jonathanem Haggertym na ONE Championship: Dawn of Heroes w 2019 roku. To trzecia obrona pasa, chociaż w tym roku przytrafiła mu się w lutym na krajowym podwórku, porażka z Kaonah Sor.Jor.Tongpajin, ale nie było to w One a na gali Absolute Muay Thai 061.  Był to drugi pojedynek pomiędzy nimi od 2017, gdy na Rajadamnern Stadium wygrał Petchdam.

W kolejnym starciu zobaczyliśmy dwóch byłych mistrzów Lumpinee Boxing Stadium w tym legendarnego 35-letniego Yodsanklaia Fairtexa (202-74-4), ale nie on bronił tytułu mistrza a Petchmorakot Petchyindee Academy (161-35-2). Obrońca tytułu pas wywalczył pas w walce z Pongsiri w lutym tego roku a w historii One zapisał się jako zwycięzca walki w formule K-1 z Giorgio Petrosyanem, którą potem unieważniono i powtórzono w ramach turnieju ONE Featherweight Kickboxing World Grand Prix.

“The Boxing Computer” jak nazywany jest reprezentujący Team Fairtek i od niedawna Iwe Combat Club - Yod, także brał w nim udział i odpadł. Jest najlepiej boksującym Tajem w Muay Thai i ma czym uderzyć. Walcząc m.in. jeden jedyny raz w Polsce znokautował Macieja Skupińskiego a w Szwecji samego Artema Levina, w co trudno uwierzyć, bo ma 171 cm wzrostu a Levin ponad 190. Petchmorakot będący asem w talii wpływowego managera Nuttadaja Vachirarattanawonga, miał 9 cm więcej i jest 9 lat młodszy a mimo to z trudem wygrał kończąc już pierwszą rundę z rozciętym łukiem brwiowym. Werdykt nie był jednogłośny, bo jeden z sędziów dał remis.  Pojedynek był naprawdę ostry i bezkompromisowy, ale czas jest nieubłagany dla Yodsanklaia i choć forma już nie ta, to nadal stanowi mocną przeszkodę dla każdego.

Komplet wyników:

MT 61,2 kg: Superlek Kaitmoo9 (Tajlandia) pokonał Panpayaka Jitmuangnon (Tajlandia) przez decyzję 3-0
MMA 67,1 kg: Fabricio de Andrade (Brazylia) pokonał Marka Abelardo (Nowa Zelandia) przez poddanie w 2 rundzie (1:11 min)
MMA 52,1 kg: Nong Stamp (Tajlandia) pokonała Sunisa Srisan (Tajlandia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:57 min)
KB 70,3 kg: Superbon Banchamek (Tajlandia) pokonał Sitthichai Sitsongpeenong (Tajlandia) przez decyzję 3-0
MT 70,3 kg: Petchmorakot Petchyindee Academy (Tajlandia) pokonał Yodsanklaia Fairtexa (Tajlandia) przez niejednogłośną decyzję 2-0

Main Event
MT 61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon (Tajlandia) pokonał Petchdama Petchkiatpetch (Tajlandia) przez decyzję 3-0