free templates joomla

ONE Championship 103 Edge of Greatness: Nongo-O straszliwie nokautuje Saemapetcha Fairtexa! Wyniki & Video

Nong-OW piątek 22-go listopada największa azjatycka organizacja walk MMA, Kickboxingu i Muay Thai ONE Championship, przeprowadziła swój kolejny event ONE Championship 103: Edge of Greatness. Gala trafiła do hali Singapore Indoor Stadium w Singapurze. W głównym pojedynku gali mistrz wagi koguciej (145 lbs/65,8 kg) Muay Thai Nong-O Gaiyanghadao (261-54-1) z Tajlandii starł się z pretendentem i rodakiem 25-letnim Saemapetchem Fairtexem (120-16-1).

Pojedynek 33-letniego weterana, 4-krotnego mistrza Lumpinee Boxing Stadium i jednokrotnego mistrza Rajadamnern Stadium, skończył się w czwartej rundzie, gdy leworęczny pretendent ws czwatrtym starciu został trafiony prawą kontrą, która jest zabójczą bronią na mańkuta, jakim jest Saemapetch.

Pretendent okazywał zbyt wiele respektu w początkowych rundach i nie był w stanie na tyle przyspieszyć, by Nong-O się pogubił w tej walce. Ten potrafił posłać go wcześniej na deski, ale nie dokończył dzieła zniszczenia. Pojedynek odbył się w małych rękawicach do MMA co jest opcją do wwyboru przez zawodników, ale i opcją lepiej płatną w przypadku kickboxerów i zawodników tajskiego boksu. Skutek trafienia też był taki, że Saemapetch nie był w stanie już kontynuować walki.

Ciekawie wypadło otwarcie głównej karty walk i kobiecy pojedynek Colbey Northcutt (1-1) i Putri Padmi z Indonezji. Tak, tak, nazwisko Amerykanki nie jest przypadkowe, bowiem to 26-letnia siostra gwiazdy MMA, Sage Northcuta, który towarzyszł jej przy jej drugim zawodowym pojedynku. Udało jej się wygrać z wywodzącą się z Karate Padmi. Wykorzystała warunki fizyczne i całkiem przyzwoite umiejętności i wygrała na punkty. Jej znokautowany jakiś czas temu brat, stał w narożniku i dopingował do pierwszego zwycięstwa.

Komplet wyników:

Walka o pas mistrza
MT 65,8 kg: Nong-O Gaiyanghadao (Tajlandia) pokonał Saemapetcha Fairtexa (Tajlandia) przez KO (prawy prosty) w 4 rundzie (1:46 min)

Karta główna
MMA 77,1 kg: Amir Khan (Singapur) pokonał Ev Tinga (Malezja) przez przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 65,8 kg: Troy Worthen (USA) pokonał Lei Chen (Chiny) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (4:56 min)
MMA 77,1 kg: Rahul Raju (Indie) pokonał Furqan Cheema (Anglia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (3:00 min)
MMA 56,7 kg: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (Tajlandia) pokonał Muhammada Imrana (Indonezja) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (1:21 min)
MMA 61,2 kg: Colbey Northcutt (USA) pokonała Putri Padmi (Indonezja) przez decyzje 3-0

Karta wstępna
MMA 56,6 kg: Alex Silva (Brazylia) pokonał Peng Xue Wen (Chiny) przez poddanie (dźwignia na ramię) w 2 rundzie (4:45 min)
MT 70,3 kg: Petchmorakot Petchyindee Academy (Tajlandia) pokonał Charlie Petersa (Anglia) przez KO (kolano) w 2 rundzie (1:48 min)
MT 61,2 kg: Tran Duy Nhat Nguyen (Wietnam) pokonał Yuta Watanabe (Japonia) przez KO (prawy highkick) w 2 rundzie (0:30 min)
MMA 65,8 kg: Shuya Kamikubo (Japonia) pokonał Bruno Pucci (Brazylia) przez decyzje 3-0
MT 70,3 kg: Liam Nolan (Anglia) pokonał Browna Pinasa (Holandia) przez decyzje 3-0