free templates joomla

One Championship 102 Age of Dragons: Sensacyjne wyniki walk w Pekinie! Wyniki & Video

Roman KrykliaW sobotnie przedpołudnie 16-go listopada największa azjatycka organizacja walk MMA, Kickboxingu i Muay Thai ONE Championship, przeprowadziła swój kolejny event One Championship 102 Age of Dragons, który trafił do hali Cadillac Arena w stolicy Chin, Pekinie. Tym razem trafiała się wyjątkowo mocna karta walk i światowe zestawienia w kluczowych walkach. Ich stawką w dwóch przypadkach były pasy mistrzowskie, ale nie tylko one przykuwały uwagę a nawet mniej niż sensacyjne rozstrzygnięcia we wcześniejszych pojedynkach.

Trzeba jednak zachować hierarchię i tak w głównej walce wieczoru marokańsko - holenderski mistrz wagi muszej (135 lbs/61,2 kg) Ilias Ennahachi (36-3) bronił po raz pierwszy pasa po znokautowaniu Petchdama Petchyindee Academy a pretendentem był 26-letni Chińczyk Wang Wenfeng (47-8-1).

Walka wyglądała jak natarcie "Terakotowej Armii" ze strony Wanga. Atak za atakiem przez 5 rund, ale Ennahachi był dokładniejszy i to docenili dwaj z trzech sędziów. 23-letni Marokańczyk obronił pas choć o zachwytach trudno mówić. Był to nieustępliwy bój, ale chaosu było w nim co niemiara. Tym nie mniej Ennahachi jest wciąż "still" czyli mistrzem.

W co-main event stawką walki był pas wagi półciężkiej, której limit wynosi 220 funtów czyli 99,8 kg. Wystąpił w nim inny marokańsko - holenderski fighter Tarik Khbabez (46-6-1). Za rywala miał nie byle kogo, bo samego 2 metrowego Romana Kryklię (45-7) z Ukrainy trenującego w słynnym Grindin Gym na Białorusi. Ukrainiec to mistrz Kunlun Fight i triumfator K-1 World GP 2016 w Bośni.

Tego co stanie się w pojedynku tajskiej gwiazdy Muay Thai  Yodsanklaia Fairtexa (201-73-4) ze ściągniętym w ostatniej chwili Jamalem Yusupovem (52-9) z Rosji raczej nikt się nie spodziewał, tym bardziej, że Yusupov to o dwa lata starszy zawodnik od Taja i na pewno bez wielkich dokonań. Yusupov, wykorzystał swoją szansę i w drugiej rundzie posłał Yodsanklaia na deski. Poszło mu to tym łatwiej, że walczyli w rękawicach do MMA.

Kolejny szok to porażka holenderskiej dominatorki wciąż chyba żyjącej zwycięstwem na słynną Cristiane Cyborg Justino, 31-letniej Joriny Baars (46-1-3). Holenderska była uważna za P4P Kickboxingu i Muay Thai obok Anissy Meksen. Fatalnie dla niej 10 lat młodsza i 10 cm niższa Christina Breuer () nie miała kompleksów i z żelazną konsekwencją odpierała ataki Holenderki. Potem przeszła do ataku i do końca parła jak czołg. Sędziowie docenili jej wysiłki i słusznie dali wygraną. Szukanie sobie łatwiejszych i lżejszych rywalem w końcu musiało poskutkować pierwszą porażką w karierze Baars i to jest kara za "grzechy" zawodniczki walczącej m.in. dla Bellator Kickboxing.

Enriko Kehl (49-15-2) z kolei dokonał zemsty za niegdyś przegrany pojedynek z Giorgio Petrosyanem. Teraz jego rywalem był brat legendarnego ormiańskiego mistrza z włoskim paszportem Armen Petrosyan (70-20-1). Ciągła presja i odporność na kontry doprowadziły do tego, że leworęczny Niemiec przełamał już w drugiej rundzie Petrosyana i odniósł, zwycięstwo.

Komplet wyników:

Walki o pasy mistrzowskie
KB 61,2 kg: Ilias Ennahachi (Maroko) pokonał Wanga Wenfenga (Chiny) przez niejednogłośną decyzję 2-1
KB 102,1 kg: Roman Kryklia (Ukraina) pokonał Tarika Khbabeza (Maroko) przez TKO (highkick & uderzenia) w 2 rundzie (0:43 min)

Karta główna
MT 73,0 kg: Jamal Yusupov (Rosja) pokonał Yodsanklaia Fairtexa (Tajlandia) przez KO (uderzenia) w 2 rundzie (0:39 min)
MMA 52,2 kg: Bo Meng (Chiny) pokonała Laurę Balin (Argentyna) przez KO (uderzenia) w 2 rundzie (2:18 min)
MMA 52,2 kg: Ritu Phogat (Indie) pokonała Nam Hee Kim (Korea) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:37 min)
MMA 56,7 kg: Jeremy Miado (Filipiny) pokonał Li Tao Miao (Chiny) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (3:01 min)

Karta wstępna
KB 65,8 kg: Christina Breuer (Niemcy) pokonała Jorinę Baars (Holandia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 70,3 kg: Kai Tang (Chiny) pokonał Edwarda Kelly (Filipiny) przez decyzję 3-0
MMA 65,8 kg: Yusup Saadulaev (Rosja) pokonał Daichi Takenaka (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
KB 72,5 kg: Enriko Kehl (Niemcy) pokonał Armena Petrosyana (Armenia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:55 min)
MMA 56,7 kg: Hexigetu (Chiny) pokonał Ramona Gonzalesa (Filipiny) przez decyzję 3-0