free templates joomla

ONE Championship 101 Dawn of Valor: Kiamrian Abbasov mistrzem, Regian Eersel ponownie pokonuje Nieky Holzkena! Wyniki & Video

Regian EerselW piątek 25-go października organizacja ONE Championship przeprowadziła swoją 101 imprezę od momentu powstania w 2011 roku. Gala ONE Championship 101: Dawn of Valor trafiła do hali Istora Senayan w Dżakarcie (Jakarta), stolicy Indonezji. Po poprzedniej tokijskiej podwójnej jubileuszowej imprezie, tym razem zaserwowano dwie walki o pasy. Solidarnie po jednej w Kickboxingu i MMA.

W main event pasa bronił szwedzki fighter Zebaztian Kadestam (12-5), który po raz drugi stawał do obrony pasa, liczył na sukces, ale plany pokrzyżował mu pretendent Kiamrian Abbasov (22-4) z Kirgistanu.

Abbasov miał trzy zwycięstwa z rzędu w tym ostatnie nad byłą gwiazdą UFC Yushinem Okamim i to dało mu status pretendenta. Walka była twarda, ale obalenia i kontrola w parterze były kluczem do zwycięstwa Abbasova, który po raz pierwszy w karierze sięgnął po pas wagi półśredniej (83,9 kg).

W co-main event, doszło do wewnątrz holenderskiego rewanżu, w którym mistrz formuły Kickboxingu w wadze lekkiej (77,3 kg) Regian Eersel (55-4, 26 KO) po raz drugi zmierzył się z byłym mistrzem Glory kickboxing Nieky Holzkenem (92-16, 46 KO), z którym wygrał pierwszą walkę o pas a teraz przyszedł czas rewanżu, bo Holzken miał obiekcje co wcześniejszego werdyktu. Pojedynek był bardzo ciekawy, także z uwagi na to, że teraz walczyli w klatce a wcześniej w ringu.

Mimo wszystko tak jak i wcześniej przewagę i kontrolę nad walką miał Ersel, którego kolana są bardzo niebezpieczne, ale ten zawodnik wciąż się rozwija mając dopiero 26 lat i świetny bilans. Przy 35-letnim Holzkenie prezentował się dojrzale co było zaskakujące tylko dla tej części ekspertów, która nie widziała go na gala MFC Sefera Goktepe czy WLF w Chinach a nawet Lion Fight w USA, gdzie wykuwał szlify. One Championship skorzystała na tym pojedynku mając obecnie jednego z najlepszych zawodników światowej wagi półśredniej (77 kg), którego Glory Kickboxing omijała skrzętnie i bezpowrotnie straciła.

W kickboxerskich zmaganiach karty głównej warto odnotować udział Frederico Romy (64-5-1) z Argentyny, który kiedyś w Zielonej Górze na MFC 8 odebrał pas mistrza świata WKN Tomaszowi Makowskiemu. Argentyńczyk nie sprostał niezwykle widowiskowemu i kolorowemu 24-latkowi Junguang Wang (24-3-1) z Chin. "Golden Boy" dwa razy posłał na deski próbującego skracać dystans Romę. Ten podskakiwał po liczeniu żeby sędziemu pokazać gotowość, ale po drugim liczeniu Junguang Wang zasypał go gradem ciosów i na sekundę przed końcem rundy sędzia zatrzymał walkę, która i tak już była przegrana, bo Roma łapał wszystkie ciosy jakie leciały w jego kierunku.

W największej azjatyckiej organizacji debiutował słynny weteran UFC John Lineker (32-9), który na przetarcie dostał solidnego Muina Gafurova (16-3) z Tadżykistanu. Linekerowi udało się utrzymać walkę w stójce i unikać obaleń, co sędziowie potraktowali jako przewagę. Ważne było to, że Lineker walczył już w wadze koguciej, ale wg. One Championship czyli 65,8 kg.

Komplet wyników:

Main event
MMA 83,9 kg: Kiamrian Abbasov (Kirgistan) pokonał Zebaztian Kadestama (Szwecja) przez decyzję 3-0

Karta główna
KB 77,1 kg: Regian Eersel (Surinam) pokonał Nieky Holzkena (Holandia) przez decyzję 3-0
MMA 52,1 kg: Priscilla Gaol (Indonezja) pokonała Bozhenę Antoniyar (Birma) przez decyzję 3-0
KB 56,7 kg: Junguang Wang (Chiny) pokonał Federico Roma (Argentyna) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie (2:59 min)
MMA 65,8 kg: John Lineker (Brazylia) pokonał Muin Gafurov (Tadżykistan) przez decyzję 3-0
MMA 65,8 kg: Mark Abelardo (Australia) pokonał Jumayi Ayideng (Chiny) przez decyzję 3-0
MMA 61,2 kg: Eko Roni Saputra (Indonezja) pokonał Kaji Ebina (Filipiny) przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie (0:19 min)

Karta wstępna
MMA 56,7 kg: Stefer Rahardian (Indonezja) pokonał Adriana Mattheisa (Indonezja) przez decyzję 3-0
MMA 77,1 kg: Pieter Buist (Holandia) pokonał Antonio Caruso (Australia) przez decyzję 3-0
MMA 61,2 kg: Abro Fernandes (Indonezja) pokonał Rudy'ego Agustiana (Indonezja) przez decyzję 3-0
MMA 77,1 kg: Kazuki Tokudome (Japonia) pokonał Johnny Nuneza (USA) przez decyzję 3-0
MMA 56,7 kg: Elipitua Siregar (Indonezja) pokonał Egi Roztena (Indonezja) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:00 min)
MT 61,2 kg: Taiki Naito (Japonia) pokonał Alexi Serepisos (Nowa Zelandia) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (2:45 min)
MMA 56,7 kg: Adi Paryanto (Indonezja) pokonał Angelo Bimoadji (Indonezja) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:04 min)FULL EVENT