free templates joomla

Thai Fight Udon Thani: Saenchai zwycięża 48 raz z rzędu! Wyniki & Video

Thai Fight Saenchai25-go sierpnia w miejscowości Udon Thani w północnej Tajlandii odbyła sie kolejna gala największej tajskiej organizacji walk Muay Thai jaką jest Thai Fight. Głównym magnesem imprezy Thai Fight Udon Thani był oczywiście 39-letni gwiazdor i były mistrz Lumpinee (5 x w 4 kategoriach) Saenchai P.K.Saenchai Muaythai Gym (311-49-2), z którym walkę podjął Cem Deniz (38-16-2) reprezentujący Australię. Dla weterana była to okazja na 48 zwycięstwo z rzędu, co jest światowym ewenementem. Przypomnijmy, że bokserski mistrz Rocky Marciano zwyciężał 49 razy a nadal żyjący Floyd Mayweather Jr, nawet 50 razy.

Tym nie mniej w Muay Thai trudno sobie przypomnieć taką serię, być może tylko, któryś ze starych mistrzów jak Apidej Sit-Hirun mógłby wykazać się dłuższa serią zwycięstw. Co ciekawe od momentu jak pokonał go rodak Phetmorakot Wor Sangprapai (ten od Giorgio Petrosyana - przy. redakcji) w październiku 2014 na Rajadamnern Stadium, Saenchai walczy wyłącznie z zagranicznymi rywalami, których tabuny przebywa w Tajlandii, chyba że sam mistrz udaje się do Europy, Chin lub Emiratów Arabskich.

Saenchai nadawał ton wydarzeniom wwalce z Australijczykiem od startu do końca. W pierwszej rundzie pokazał mu kilka podcięć, które kontynuował w drugim i trzecim starciu. Deniz non stop czuł się zagrożony, a dodatkowo w drugim starciu otrzymał cios łokciem i był mocno rozcięty. Do końca walczył, ale nawet mając lepsze warunki fizyczne niewiele był w stanie wskórać a jego techniki były czytelne dla "starego lisa". 48 zwycięstwo stało się faktem.

Pozostali Tajowie także spisali się nieźle. P.T.T. V.Rujirawong (116-29-1) znonakutował 19-letniego Irańczyka Mohammada Saisarani (28-9-1) w formule Kardchuek czyli w rękach wyłącznie obandażowanych. Liczący 21 lat Taj kilka razy trafiał technikami bokserskimi, nim ostatecznie posłał na deski rywala. Podobnie Kitti Sor.Jor.Danrayong  (74-11), który rozbił łokciami bojowego Sergio Mazzetti (50-13) z Peru. Młodszy brat Sergio, 22-letni Gabriel Mazetti (32-12) uległ na punkty Payakowi-Samui Lukjaoporongtom (81-19-4). Tak czy tak eksportowa para peruwiańskich fighterów uległa swoim tajskim oponentom. Z "bladych twarzy" najlepiej spisał się doświadczony na tajskim rynku 30-letni Nayanesh Ayman (61-13-7), który pokonał Dejrita Sathian (180-41-5).

Komplet wyników:

67 kg: Saenchai P.K.Saenchai (Tajlandia) pokonał Cem Deniza (Australia) przez decyzję 3-0
69 kg: P.T.T. V.Rujirawong (Tajlandia) pokonał Mohammad Saisarani (Iran) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie
70 kg: Kitti Sor.Jor.Danrayong (Tajlandia) pokonał Sergio Mazzetti (Peru) przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 2 rundzie
70 kg: Payak-Samui Lukjaoporongtom (Tajlandia) pokonał Gabriel Mazzetti (Peru) przez decyzję 3-0
71 kg: Nayanesh Ayman (Hiszpania) pokonał Dejrita Sathian (Tajlandia) przez KO w 3 rundzie
63 kg: Petch-Samui Lukjaoporongtom (Tajlandia) pokonał Amrane Iskounen (Algieria) przez decyzję 3-0
74 kg: Chanajon P.K.Saenchai (Tajlandia) pokonał Thiago Teixeira (Brazylia) przez decyzję 3-0
81 kg: Super-X (Tajlandia) pokonał Aboofazela Goodarzi (Iran) przez KO w 1 rundzie
67 kg: Samingdej Lukjaoporongtom (Tajlandia) pokonał Khokhrukha Kholmuradova (Uzbekistan) przez KO w 2 rundzie