free templates joomla

Rizin 18: sensacyjna porażka mistrza Bellatora Kyoji Horiguchi, John Wayne Parr i Danilo Zanolini jak za najlepszych lat! Wyniki & Video

Kai Asakura vs Kyoji HoriguchiW niedzielne przedpołudnie organizacja 18-go sierpnia 2019 r. w hali Dolphins Arena (Aichi Prefectural Gymnasium) w Nagoi Japonii, organizacja Rizin Fighting Federation przeprowadziła kolejny 18 event w swojej krótkiej kilkuletniej działalności. Prawdziwą sensacją gali Rizin 18 okazał się wynik walki wieczoru, w której zmierzyli się były pretendent do pasa UFC i aktualny mistrz i Rizin i Bellator MMA w wadze koguciej Kyoji Horiguchi (28-3) i niepokonany na japońskim rynku Kai Asakura (12-1).

Pojedynek rozstrzygnął się w nieco ponad minutę i jak łatwo się domyślić rozegrał się w stójce, gdy po kilku przymiarkach Horiguchi postanowił zbliżyć się do sporo wyższego rywala. Ten wyczekał moment i trafił prawym prostym, po którym ugięły się nogi zawodnika ze słynnego American Top Team. Asakura już nie wypuścił szansy z rąk idąc z kolejnymi ciosami za rywalem.

Seria uderzeń po minucie i ośmiu sekundach zmiotła byłego karatekę z ringu, ku zaskoczeniu samego szkoleniowca ATT Mike Browne'a. To była druga porażka na japońskim rynku najwyżej klasyfikowanego aktualnie japońskiego fightera MMA na świecie. Z kolei Asakura ma na koncie tylko jedną porażkę w koreańskiej Road FC, poza tym jego rekord jest bez skazy. Zawodnik Tri-Force Jiu-Jitsu Academy Akasaka ma 25-lat i to jego życiowy sukces. Ponieważ walka nie była starciem o pas, już rozpoczęły się rozmowy o możliwym rewanżu.

W wywiadzie po walce Horiguchi ujawnił, że nie pamięta pojedynku, i ma nadzieję na powtórzenie walki: „Chcę walczyć o pas i chcę wygrać. Myślę, że byłoby to dobrym pomysłem, aby ponownie walczyć. Chcę walczyć o pas w sylwestra”. Warto przy tej okazji przypomnieć, że Kyoji Horiguchi to były rywal samego domunatora wagi muszej w UFC, Demetriousa Johnsona, który obecnie jest w One Championship.

Z kolei Asakura podsumował swój występ: „Wiele osób twierdziło, że nie mogę wygrać, ale tak nie było. Strategia polega na dopasowaniu prawej strony. Po lewej stronie, siła nie jest tak dobra, więc nie zamierzałem mocno użyć lewej. Chciałem pokazać znaczenie tej walki. Jestem pewny siebie, ale chciałbym podziękować Horiguchiemu, który dał mi tę walkę. Dziękuję za pomoc”.

W co-main event problemów z pokonaniem mało doświadczonej Tajki, problemów nie miała mistrzyni wagi atomowej 37-letnia Ayaka Hamasaki (19-2). Podopieczna legendarnej Megumi Fujii, łatwo poddała Suwanan Boonsorn (3-2). Była rywalka słynnej Claudii Gadelhi jest niepokonana od walki w Invicta FC 22 w 2017 roku. To była 5 wygrana z rzędu.

Danilo Zanolini vs John Wayne ParrNajlepszym i najciekawszym pojedynkiem podczas gali okazało się kickboxerskie starcie znanego na japońskim rynku weterana K-1 MAX i mistrza organizacji Heat 39-letniego Danilo Zanoliniego (42-12) z Brazylii i starszego o 4 lata legendarnego Australijczyka Johna Wayne Parra (99-34-1), który stanął przed szansą wygranej numer 100 w całej przebogatej karierze w wielu światowych organizacjach Muay Thai i K-1. Mimo "około emerytalnego" wieku obu zawodników, pojedynek mógł się podobać. Parr postawił na dokładne niskie kopnięcia w jeden punkt, zaś Zanolini starał się mądrze kontrować, nieraz efektownymi akcjami. W pierwszym starciu po prawym i kopnięciu na głowę, nogi Australijczyka się uginały, ale pokazał swoją legendarną odporność. Sytuacja była analogiczna w pozostałych rundach, ale obyło się bez liczeń. Sędziowie nie byli jednak jednomyślni i wygrana Brazylijczyka nie była jednogłośna.

Komplet wyników:

Main event
MMA 61 kg: Kai Asakura (Japonia) pokonał Kyoji Horiguchi (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:08 min)

Karta główna
MMA 49 kg: Ayaka Hamasaki (Japonia) pokonała Suwanan Boonsorn (Tajlandia) przez poddanie (dźwignia na ramię) w rundzie (3:29 min)
MMA 61 kg: Victor Henry (USA) pokonał Trenta Girdhama (Australia) przez poddanie (odwrócony trójkąt) w 3 rundzie (2:14 min)
MMA 61 kg: Manel Kape (Portugalia) pokonał Takeya Mizugaki (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:36 min)
KB 75 kg: Danilo Zanolini (Brazylia) pokonał Johna Wayne Parra (Australia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 49 kg: Kanna Asakura (Japonia) pokonała Aleshę Zappitella (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 53 kg: Haruo Ochi (Japonia) vs. Jarred Brooks (USA) - No Contest (zderzenie głowami) w 1 rundzie
MMA 71 kg: Hiroto Uesako (Japonia) pokonał Yveas Landu (Francja) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (3:45 min)
MMA 61 kg: Justin Scoggins (USA) pokonał Kazuma Sone (Japonia) przez decyzję 3-0
KB 61 kg: Takaki Soya (Japonia) pokonał Yutaro Muramoto (Japonia) przez TKO (zatrzymanie cornera) w 2 rundzie (1:28 min)
MMA 49 kg: Ai Shimizu (Japonia) pokonała Tabatha Ann Watkins (USA) przez decyzję 3-0
KB 53 kg: Kazuki Osaki (Japonia) pokonał Takiya Shota (Japonia) przez decyzję 3-0
KB 57 kg: Ryuji Horio (Japonia) pokonał Uchu Sakurai (Japonia) przez decyzję 3-0