free templates joomla

ONE Championship 98: Giorgio Petrosyan pokonuje Petchmorakota w rewanżu! Wyniki & Video

Giorgio PetrosyanW piątkowe popołudnie 12-go lipca galą ONE Championship 98 Masters of Destiny, w hali Axiata Arena w Kuala Lumpur, stolicy Malezji, największa azjatycka organizacja walk MMA, Kickboxingu i Muay Thai zainaugurowała sezon letni. Głównym wydarzeniem wieczoru było rewanżowe starcie dwukrotnego mistrza K-1 MAX Giorgio Petrosyana (100-3-1) i byłego mistrza słynnego Lumpinee Stadium Taja Petchmorakota Wor. Sungrapai (159-35-2) rezprezentujący słynną Petchyindee Academy z Bangkoku.

Pierwszy pojedynek i jego werdykt został zanegowany przez włoski sztab pochodzącego z Armenii 33-letniego Giorgio a szef organizacji Chatri Sityodtong uległ tej prośbie, co zresztą było na korzyść jego organizacji, bowiem gra toczy się o zwycięstwo w turnieju o milion dolarów a nazwisko Petrosyana przyciąga uwagę.

Tym bardziej, że w turnieju przepadli już Yodsanklai i Enrico Kehl. Sztab Petchmorakota a głównie jego manager Nuttadaj odmówili rewanżu, ale argumenty (pieniądze i obietnice) Chatriego przeważyły. Tym bardziej, że Nuttadaj Vachirarattanawong zwany "The Boat"ma w One Championship nie tylko Pechmorakota. Ten zaś toczył tak naprawdę dopiero drugą walkę w karierze na zasadach K-1.

Pierwsza walka skończyła się porażką Ormianina i nie był to tak do końca niesłuszny werdykt, zważywszy na to, że sędzia pozwalał na nieczystą walkę, pełną klinczu i to była woda na młyn Taja, który sparaliżował ruchy Petrosyana w drugim i trzecim starciu. Tym razem sędzia i zawodnicy zostali uczuleni na ten element i o dziwo pierwszy przepisy naruszył Petrosyan. W starciu dwóch mańkutów to on zadał więcej niskich kopnięć a Petchmorakot więcej kopnięć w tułów. Boksersko nieco lepiej radził sobie Petrosyan i ostatecznie to jemu przyznano zwycięstwo.

W następnej rundzie ONE Featherweight Kickboxing World Grand Prix, zmierzy się on z Joe Nattawutem, Tajem mieszkającym w USA i wcale nie oznacza to, że będzie to lżejszy rywal dla fenomenalnego włoskiego figthera, którego chyba powoli dopada ząb czasu. Mimo to była to wygrana numer 100, zawodnika, który przez lata uchodził za wzór kontr boksera. Tak jak w przypadku innego fenomenalnego zawodnika, powoli musi myśleć o końcu kariery. Gdyby wygrał byłaby to jego największa gaża w karierze. Większa niż za japońskie zwycięstwa K-1 MAX, gdzie dwukrotnie triumfował i otrzymywał ok. 120 tysięcy dolarów. Nigdy potem a ni przedtem już takich pieniędzy nie zarobił.

Komplet wyników:

Main event
KB 70,3 kg: Giorgio Petrosyan (Włochy) pokonał Petchmorakota Petchyindee Academy (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Karta główna
MMA 56,6 kg: Michelle Nicolini (Brazylia) pokonała Angelę Lee (USA) przez decyzję 3-0
MMA 77,1 kg: Ev Ting (Malezja) pokonał Daichi Abe (Japonia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (4:44 min)
MMA 61,2 kg: Gurdarshan Mangat (Kanada) pokonał Abro Fernandesa (Indonezja) przez decyzję 3-0
MMA 52,1 kg: Jihin Radzuan (Malezja) pokonała Jomary Torresa (Filipiny) przez poddanie (trójkątne duszenie) w 1 rundzie (3:07 min)
MMA 65,8 kg: Troy Worthen (USA) pokonał Chena Rui (Chiny) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (3:59 min)

Karta wstępna
KB 61,2 kg: Hiroki Akimoto (Japonia) pokonał Kenny Tse (Australia) przez decyzję 3-0
KB 52,1 kg: Janet Todd (USA) pokonała Kai Ting Chuang (Tajwan) przez niejednogłośną decyzję 2-0
MMA 77,1 kg: Dae Sung Park (Korea) pokonał Kimihiro Eto (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:59 min)
MMA 61,2 kg: Aleksi Toivonen (Finlandia) pokonał Akihiro Fujisawa (Japonia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:27 min)
MT 65,8 kg: Mohammed Bin Mahmoud (Malezja) pokonał Saifula Mericana (Malezja) przez decyzję 3-0
MMA 56,6 kg: Adrian Mattheis (Indonezja) pokonał Li Zhe (Chiny) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:51 min)
MMA 52,1 kg: Bozhena Antoniyar (Birma) pokonała Bi Nguyen (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MT KB 70,3 kg: Sorgraw Petchyindee Academy (Tajlandia) pokonał George Manna (Szkocja) przez niejednogłośną decyzję 2-1
KB 61,2 kg: Josh Tonna (Australia) pokonał Yoshihisa Morimoto (Japonia) przez decyzję 3-0