free templates joomla

Arena Fight: sensacyjna porażka Youssefa Boughnanem z Varelą, Artur Kyshenko wygrywa z Lidonem! Wyniki & Video

Arena Fight PosterW sobotę 8-go czerwca we francuskiej miejscowości Aix-en-Provence niedaleko Marsylii, odbyła się prestiżowa gala Kickboxingu Arena Fight, gdzie wystąpiła europejska a w niektórych przypadkach i światowa czołówka gwiazd Muay Thai i formuły K-1. Do prawdziwej sensacji doszło w walce wieczoru gdzie 23-letni Wilson Varela (23-4-1 6 KO) pokonał mistrza Lumpinee i Rajadamnern Youssefa Boughanema (212-31-6 123 KO) w pięciorundowej batalii.

Na usprawiedliwienie fenomenalnego Marokańczyka mieszkającego na poły w Belgii i na poły w Tajlandii warto wspomnieć, iż walka odbyła się w formule K-1 a on specjalizuje się w tajskim boksie do niedawna dzierżąc dwa pasy mistrzowskie najważniejszych stadionów w Tajlandii, co jest pierwszym takim przypadkiem w odniesieniu do "farangów" czyli obcokrajowców.

Varela świetnie radził sobie w pierwszych trzech rundach, ale czwarte starcie przegrał, gdy wydawało się że Boughanem go przełamie odrodził się w piątej rundzie punktując mistrza i świetnie pracując na nogach. W całym pojedynku kilka razy silnie trafił i pod 29-letnim Marokańczykiem uginały się nogi. Tak czy tak pochodzący z Wysp Zielonego Przylądka Varela sprawił nie lada sensację.

Sensacji nie było w walce słynnego ukraińskiego weterana K-1 MAX Artura Kyshenko (78-12-1, 1 NC, 40 KO), który zmierzył się ze znanym w Polsce z trzech występów w DSF Kickboxing Challenge francuskim fighterem Yohanem Lidonem (98-39-6). Kyshenko co prawda od początku walczył niezbyt czysto zaczynając od nieskiego kopnięcia w krocze pierwszą rundę, ale później i tak panował nad wydarzeniami w ringu. Walka nie oczarowała publiczności, ale Kyshenko walczący ostatnio w Kunlun Fight dopisał sobie kolejne 73 zwycięstwow karierze.

Komplet wyników:

Main event
71 kg: Wilson Varela (Wyspy Zielonego Przylądka) pokonał Youssefa Boughanema (Maroko) przez niejednogłośną decyzje 2-1

Pozostałe
72 kg: Tayfun Ozcan (Turcja) pokonał Mohameda Hendoufa (Belgia) przez decyzję 3-0
80,4 kg: Artur Kyshenko (Ukraina) pokonał Yohana Lidona (Francja) przez decyzję 3-0
    Karim Bennoui pokonał Tristan Bernarda (Francja) przez niejednogłośną decyzje 2-1
    Jimmy Vienot (Francja) pokonał Vedata Hoduka (Turcja) przez decyzję 3-0
    Djany Fiorenti (Francja) pokonał Ayoub El Khaidar (Francja) przez decyzję 3-0
    Gaëtan Dambo (Francja) pokonał Mohamed Souane (Francja) przez niejednogłośną decyzje 2-1
    Mathias Branchu (Francja) pokonał Cédrica Castagna (Francja) przez decyzję 3-0
    Geisym Derouiche (Francja) pokonał Laoiri Ben Mohameda (Francja) przez TKO w 3 rundzie