free templates joomla

One Championship 95 Warriors of Light: mistrzowie Muay Thai Nong-O i Petchdam z pasami! Wyniki & Video

Nong-O Sit orW piątkowe popołudniew 10-go maja organizacja ONE Championship powróciła do hali Impact Arena w stolicy Tajlandii, Bangkoku, gdzie przeprowadziła event One Championship 95 Warriors of Light. Kolejny raz na specyficznym azjatyckim rynku najważniejsze walki odbyły się w Muay Thai Kickboxingu, ale nie zabrakło także starć MMA. Po świetnej gali w Dżakarcie w Indonezji przed tygodniem, teraz widzowie obejrzeli kolejne świetne widowisko.

W walce wieczoru tajski mistrz organizacji w wadze piórkowej 32 letni Nong-O Gaiyanghadao (259-54-1) zmierzył się z Japończykiem Hiroakim Suzukim (41-12-1) znanym z pojedynku z naszym Rafałem Dudkiem w 2015 na turnieju Shoot Boxing S-Cup. Nong-O Sit. Or to 4-krotny mistrz Lumpinee i także raz sięgnął po tytuł mistrza Rajadamnern Stadium. Mniej ważne tytuły mistrza Tajlandii czy mistrza świata dopełniają jego bogate CV.

Jak łatwo było przypuszczać Taj, który należy do ścisłej elity w swoim kraju nadal, nie dał szans przez pięć rund nawet dojść do dogodnej pozycji do zadawania ciosów. Liczący 34 lata Japończyk miał tak skopane nogi, że były obawy czy będzie wychodził do końcowej rundy. Nong-O pokazał, że przy jego doświadczeniu, mańkut jakim był Japończyk mu nie straszny. Na szczęście dla Suzukiego, dał radę wytrzymać i werdykt przyjął na stojąco.

W co-main event Taj Petchdam (94-14-7) reprezentujący renomowaną Petchiyendee Academy powiązaną z teamem Kaiyanghadao (Gaiyanghadao- w oryginale przy. red.) ewidentnie przegrał pierwsze rundy z mieszkającym i trenującym we Francji Algierczykiem Eliasem Mahmoudi (31-4). Pierwsze starcie jednak sędziowie zapisali mu na plus, bowiem Mahmoudi zastosował niedozwoloną technikę. Potem radził sobie świetnie wyprzedzając frontalnymi atakami Taja i karając go niemal w każdej akcji. Sensacja wisiała w powietrzu, bo Petchdam to były mistrz Lumpinee i dwukrotny mistrz świata prestiżowych federacji tajskiego boksu. Dopiero jednak w czwartej rundzie zaczął zdobywać przewagę i było widać, że ma szansę na przełamanie. Jednak na początku piątej fatalnie krzyżowym kopnięciem trafił w krocze rywala i rozpoczął się jego dramat, bo w trakcie regulaminowych 3 minut nie był w stanie dojść do siebie i sędziowie musieli podliczyć karty punktowe. Wyszło im, iż wygrał Taj i to on stał się posiadaczem zwakowanego pasa.

Na gali w pozostałych walkach pojawiło się kilku zawodników, którzy mogą wkrótce dostać szanse walki o pasy. Dotyczy to choćby Taja Rodtanga Jitmuangnon (256-41-10), który znokautował kambodżańskiego mistrza świata Kun Khmer, Sok Thy (223-37-12) i być może stanie naprzeciw aktualnego mistrza wagi muszej Jeffa Haggerty, co zapowiada sam szef organizacji ONE Championship, Chatri Sityodtong. By pozostać w klimacie Muay Thai, drużynę tajskich gwiazd wzmocni Superlek Kiatmoo9 (Tajlandia), który pokonał Portugalczyka Rui Bottelho (). Kobiece sporty walki reprezentowały tym razem doświadczona 33-letnia medalistka MŚ IFMA Janet Todd (33-11) ze Stanów Zjednoczonych USA i pochodząca z Tajwanu 18-letnia debiutantka Long Wang (0-1). Obie walczyły w normalnych 8 uncjowych rękawicach. "JT" zdemolowała ją w rundę i walka została zastopowana równo z gongiem.

W MMA jako ciekawostkę warto odnotować pierwsze zwycięstwo znanego z KSW mistrza Pancrase, jednej z najstarszych organizacji w kraju Kwitnącej Wiśni Japończyka Kazuki Tokudome (19-10-1). Zawodnik Haleo Top Team pokonał reprezentującego Australię doświadczonego Adriana Panga (23-13-2), msz ąc się za porażkę innego krajana Kota Shimoishi, którego Pang pokonał w listopadzie. Tokudome walczy teraz w wadze lekkiej wg. One Championship czyli do 77,1 kg.

Komplet wyników:

Walki o pasy
MT 65,8 kg: Nong-O Kaiyanghadao (Tajlandia) pokonał Hiroaki Suzuki (Japonia) przez decyzję 3-0
KB 61,2 kg: Petchdam Petchiyendee Academy (Tajlandia) pokonał Eliasa Mahmoudi (Algieria/Francja) przez techniczną decyzję

Karta główna
MMA 65,8 kg: Shoko Sato (Japonia) pokonał Marka Abelardo (Australia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:58 min)
MT 61,2 kg: Rodtang Jitmuangnon (Tajlandia) pokonał Sok Thy (Kambodża) przez KO w 2 rundzie (1:27 min)
MMA 56,7 kg: Pongsiri Mitsatit (Tajlandia) pokonał Robina Catalana (Filipiny) przez KO (kolana) w 1 rundzie (3:05 min)
KB 65,8 kg: Cheng Long Zhang (Chiny) pokonał Panicosa Yusufa (Cypr) przez decyzję 3-0
MMA 77,1 kg: Kazuki Tokudome (Japonia) pokonał Adriana Panga (Australia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:27 min)

Karta wstępna
MT 61,2 kg: Savvas Michael (Cypr) pokonał Singtongnoi Por Telakun (Tajlandia) przez decyzję 3-0
MT 61,2 kg: Superlek Kiatmoo9 (Tajlandia) pokonał Rui Botelho (Portugalia) przez decyzję 3-0
MMA 70,3 kg: Pieter Buist (Holandia) pokonał Kota Shimoishi (Japonia) przez KO (kolana) w 2 rundzie (3:55 min)
KB 52,2 kg: Janet Todd (USA) pokonała Chin Long Wang (Tajwan) przez KO (niskie kopnięcia) w 2 rundzie (2:59 min)
MMA 61,2 kg: Getu Hexi (Chiny) pokonał Ovaisa Shaha (Pakistan) przez decyzję 3-0