free templates joomla

Rizin FF 15: Jiri Prochazka mistrzem, Tenshin Nasukawa z gratulacjami Manny'ego Pacquaio, Justyna Haba przegrywa! Wyniki

Jiri ProchazkaW niedzielny poranek 21-go kwietnia japońska organizacja Rizin Fighting Federation w hali Yokohama Arena w Jokohamie, przeprowadziła 15 wydarzenie z walkami MMA i dwoma superpojedynkami Kickboxingu. W walce wieczoru o pas wagi półciężkiej starli się Czech Jiri Prochazka (24-3-1) i weteran wielu organizacji Muhammed "King Mo" Lawal (21-9). Był to rewanż za 2015 roku, kiedy to walczyli w turnieju Rizin Fighting World Grand Prix 2015 i zwyciężył wówczas Amerykanin.

Tym razem było zupełnie inaczej i w trzeciej rundzie to czeski fighter udowodnił swoją wyższość nad amerykańskim zapaśnikiem Team Quest. Innym ważnym elementem ringowych zmagań Kickboxingu była walka japońskiej supergwiazdy wagi juniorlekkiej Tenshin Nasukawa (29-0), który w marcu na Rise World Series 2019 First Round pokonał znanego z występu w Polsce i pokonaniu Tomasza Makowskiego, Frederico Roma i odzyskał równowagę po blamażu z Floydem Mayweatherem Jr. na Rizin 14 w grudniu 2018.

Tenshin Nasukawa & Manny PacquiaoRywalem 20-latka z Chiby był 23-letni "Kid Tornado" z Filipin czyli Fritz Aldin Biagtan (12-4). Pojedynek był był do trzeciej rundy wyrównany. Dopiero w trzecim starciu Japończyk trafił pierwszy raz i posłał na deski Biagtana na deski lewym prostym a potem po chwili po liczeniu nie spiesząc się po raz drugi. japończyk w Kickboxingu jest niepokonany z 29 zwyciestwami na koncie. Porażkę Filipińczyka oglądał i komentował słynny bokserski Manny Pacquiao. Prezes Sakakibara bardzo dba o to by zapraszać największe gwiazdy sportu i by na gale powrócił dawny duch Pride FC, który był niegdyś także przez niego kierowany, pomijając japońskich "chłopaków z ferajny" zwanej Yakuza.

Podczas gali po raz drugi w Japonii wystąpiła 28-letnia Justyna Haba (1-1), która po pierwszej przegranej rundzie z doświadczoną Kaną Watanabe (7-0-1) w drugiej zdołała trafić prawym sierpem rywalkę po początkowych kłopotach w parterze i doprowadziła do interwencji lekarskiej. Ewidentnie drugie starcie wygrała a w trzecim próbowała kontynuować atak, ale górę wzięły umiejętności zapaśnicze Watanabe i niewiele brakowało by zakończyła ona walkę przed czasem, po straszliwym gradzie uderzeń i pięściami i łokciami Japonki.

Komplet wyników:

Main event
93,4 kg: Jiri Prochazka (Czechy) pokonał Muhammeda “King Mo” Lawala (USA) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (3:02 min)

Karta główna
KB 59,0 kg: Tenshin Nasukawa (Japonia) pokonał Fritza Biagtana (Filipiny) przez TKO w 3 rundzie (1:24 min)
59,8 kg: Kyoji Horiguchi (Japonia) pokonał Bena Nguyen (USA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:53 min)
71,2 kg: Roberto “Satoshi“ de Souza (Brazylia) pokonał Satoru Kitaoka (Japonia) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (3:56 min)
93,4 kg: Karl Albrektsson (Szwecja) pokonał Christiano Frolicha (Brazylia) przez decyzję 3-0
50,8 kg: Rena Kubota (Japonia) pokonała Samanthę Jean-Francois (Francja) przez decyzję 3-0

Karta wstępna
60,8 kg: Mikuru Asakura (Japonia) pokonał Luiza Gustavo (Brazylia) przez decyzję 3-0
57,1 kg: Kana Watanabe (Japonia) pokonała Justynę Haba (Polska) przez decyzję 3-0
71,2 kg: Damien Brown (Australia) pokonał Koji Takeda (Japonia) przez decyzję 3-0
58,0 kg: Manel Kape (Portugalia) pokonał Seiichiro Ito (Japonia) przez TKO (uderzenie na tułów) w 2 rundzie (3:59 min)
57,1 kg: Kanako Murata (Japonia) pokonała Saray Orozco (Meksyk) przez poddanie (duszenie von flue) w 2 rundzie (2:12 min)
KB 60,7 kg: Thailsson Gomez Ferreira (Brazylia) pokonał Taiga Kawabe (Japonia) przez KO () w 2 rundzie (2:34 min)