free templates joomla

One Championship 93: ''Roots of Honor'': Martin Nguyen, Joshua Pacio z pasami mistrza! Kapitalne nokauty! Wyniki & Video

Josua Pacio One ChampionshipW piątkowy wieczór 12-go kwietnia największa azjatycka organizacja MMA ONE FC przeprowadziła galę One Championship 93: "Roots of Honor”, która trafiła po raz kolejny do hali Mall of Asia Arena w Manili, stolicy Filipin. Wydarzeniem były dwie walki o pas wagi piórkowej (155 lbs/70,3 kg) i słomkowej (125 lbs/56,7 kg).

W pierwszej z nich mongolski weteran Karate Kyokushin pamiętający walki z polskim mistrzem świata Piotrem Sawickim a także w K-1 MAX pojedynki z Buakawem, Jadambaa Narantungalag (14-6), starł się z mającym wietnamskie korzenie i także pas mistrza Australijczykiem Martinem Nguyen (12-3) z KMA Top Team.

Niestety czas mija i 43-letni "Tungaa" chyba już po raz ostatni wdrapał się na szczyt po zwycięstwach z Edwardem Kelly i znanym z KSW Kazuki Tokudome. W sobotę w Manili czekała go niemiła niespodzianka i było to bolesne doświadczenie. Nguyen bowiem wyłączył mu kopnięciami łydkę a potem fantastycznym wskokiem i trafieniem w głowę kolanem, wyłączył marzenia o pasie. Warto podziękować prawdziwemu wojownikowi za świetne walki, ale chyba jego czas już minął i 13 lat młodszy mistrz pokazał mu to dobitnie.

Pas wagi słomkowej (125 lbs/57,2 kg) wydarł rywalowi 23-letni Filipińczyk Joshua Pacio (17-3), który w rewanżu za styczniową wątpliwą porażkę na ONE Championship: Eternal Glory, wyczekał i znokautował mistrza kategorii Japończyka Yosuke Saruta (19-9-3). Wysokie kopnięcie zmiotło Sarutę, ale jak pokazały telewizyjne powtórki jego mistrzostwo tkwiło w tym, że 31-letni "Tobirazu" padł nie po okrężnym ciosie stopą czy golenią a kolanem.

W tle już czeka na młodzieńca były mistrz UFC Demetrious Johnson, który jest w trybie walki z Tatsumitsu Wada w turnieju wagiu muszej (61,2 kg) w ONE FC. Jeśli pokona Wadę, czeka na niego być może Pacio. Tatsumitsu Wada (21-10-2) podczas tej gali pokonał kubańskiego zawodnika Gustavo Balarta (8-2) na punkty i awansował do półfinału turnieju w jedynej zaległej walce turniejowej. 3 poprzednie walki odbyły się wcześniej.

Podczas gali odbyło się kilka interesujących starć kicboxerskich i Muay Thai. W drugiej walce w organizacji One FC Andrei Stoica (50-12, 1NC) pokonał wiotkiego i elastycznego Ibrahima El Bouni (38-7-1) z Maroka. Efetownie także nokautował trenujący i mieszkający w Holandii Brazylijczyk Anderson "Braddock" Silva (51-17-1), który posłał na deski Andre “The Gianta” Meuniera (42-8) z Australii.

Komplet wyników:

Walki o pasy mistrzowskie
MMA 70,3 kg: Martin Nguyen (Australia) pokonał Narantungalag Jadambaa (Mongolia) przez KO (latające kolano) w 2 rundzie (1:07 min)
MMA 56,7 kg: Joshua Pacio (Filipiny) pokonał Yosuke Saruta (Japonia) przez KO (kopnięcie na głowę) w 4 rundzie (2:43 min)

Karta główna
MMA 61,2 kg: Tatsumitsu Wada (Japonia) pokonał Gustavo Balarta (Kuba) przez decyzję 3-0
MMA 61,2 kg: Leandro Issa (Brazylia) pokonał Fu Chang Xin (Chiny) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (3:03 min)
KB 102,1 kg: Andrei Stoica (Rumunia) pokonał Ibrahima El Bouni (Maroko) przez decyzje 3-0
MMA 83,9 kg: James Nakashima (USA) pokonał Luisa Santosa (Brazylia) przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie (0:56 min)
MMA 70,3 kg: Edward Kelly (Filipiny) pokonał Sung Jong Lee (Korea Płd.) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (2:51 min)
KB 120,7 kg: Anderson "Braddock" Silva (Brazylia) pokonał Andre Meuniera (Australia) przez KO (prawy sierp) w 1 rundzie (1:14 min)

Karta wstępna
MMA 70,3 kg: Won Il Kwon (Korea Płd) pokonał Erica Kelly (Filipiny) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (0:19 min
MT 65,8 kg: Saemapetch Fairtex (Tajlandia) pokonał Ognjena Topica (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-0
MMA 65,8 kg: Xie Bin (Chiny) pokonał Ahmad Qais Jasoor (Afganistan) przez poddanie (duszenie d’arce) w 2 rundzie (2:27 min)
MMA 61,2 kg: Niko Soe (Singapur) pokonał Eko Roni Saputra (Indonezja) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:03 min)
MT 61,2 kg: Lerdsila Chumpairtour (Tajlandia/USA) pokonał Kohei Kodera (Japonia) przez decyzję 3-0
MMA 52,1 kg: Bi Nguyen (USA) pokonała Ani Retno Wulan (Indonezja) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:55 min)
MMA 56,7 kg: Ramon Gonzales (Filipiny) pokonał Akihiro Fujisawa (Japonia) przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 1 rundzie (1:19 min)