free templates joomla

Yi Long demoluje Hong Man Choi'a na MasFight World Grand Prix! Wyniki & Video

Yi Long vs Hong Man ChoiW sobotę 10-go listopada w chińskiej enklawie Macao odbyła się jedna z najdziwniejszych imprez kickboxerskich o nazwie MasFight World Grand Prix (Martialism Square-MAS), gdzie podczas walki wieczoru doszło do starcia słynnego chińskiego zawodnika ważącego 70 kg Yi Longa (62-12-1, 24 KO) i mierzącego 218 cm i 150 kg Olbrzyma Hong Man Choia (9-8, 7 KO). Nie zabrakło także kilku innych występów gwiazd sportów walki.

Starcie odbyło się na unikalnych zasadach o których wspominaliśmy wcześniej, ale jednak nie w rękawicach do MMA, jak pierwostnie planowano a w normalnych bokserskich. Wśród chińskiej publiczności zainteresowanie było ogromne i hala zabita była kompletem publiczności w tym wieloma celebrytami i gwiazdami.

Walka, która miała trwać 9 minut non stop zaczęła się od typowych ataków "Shaolin Monka", który słynie z podcięć. Nimi "wycinał" nawet takich zawodników jak Buakaw Banchamek. Tyle, że Buakaw nie waży 150 kg i ataki rozbijały się o wykroczną nogę olbrzyma. Kilka silnych zamachowych nawet trafiło w głowę Hong Man Choi'a, ale to nie było wszysko na co stać było ruchliwego Chińczyka.

W połowie walki zakręcił on obrotowe kopnięcie, które siłą rzeczy spadło na pas Hong Mana i trafiło go w okolice tułowia i pachwiny. Ten stał chwilę uśmiechajac się a w moment później zasygnalizował, że trafienie nastąpiło w krocze lub częściowo w susponsorium i stąd musi dojść do siebie. Powtórki analizowały trafienie i nie do końca potwierdzały ten fakt.

Po kilku minutach bólu i prób dojścia do siebie Koreańczyk powiedział sędziemu, iż nie da rady kontynuować pojedynku. Ogłoszono zwycięstwo Yi Longa i radości nie było końca. Chińczyk otrzymał pokaźną kwotę od sponsorów, bo dokonał niemożliwego czyli zdołał wygrać przed czasem z zawodnikiem ważącym 70 kg więcej.

31-letni Yi Long ma za sobą walki z najsłynniejszymi fighterami Muay Thai i K-1 jak Buakaw Banchamek, Enriko Kehl czy Marko Pique. Z kolei Hong Man Choi mierzył się takimi gwiazdami jak Badr Hari, Kaokali, Semmy Schilt, Jerome Le Banner, Ray Sefo czy Fiodor Emelianenko w MMA. ma 38 lat i jest trapiony kontzujami, ale mimo walczy już od 13 lat w formule K-1 i od 12 w MMA, dostarczając wiele radości widzom.

Podczas gali Choi nie był jedynym tak ciężkim zawodnikiem, niewiele mniej dźwigał ważący blisko 150 kg 43-letni Kubańczyk Freyded Rankyn z nany z występu na Dynamite Fighting Show 2 w Rumunii. Niewiele mu to pomogło, bo 130 kilogramowy Steve Banks zmiótł go w walce tak jak i niedawno Bogdan Nastase ważący 81 kg. Klęskę poniósł także Oli Thompson znany z występów w KSW i DSF Kickboxing Challenge. Jego z kolei rozbił Irańczyk Iraz Azizipour.

Komplet wyników:

Yi Long (Chiny) pokonał Hong Man Choi'a (Korea) przez TKO (niezdolność do walki) w 1 rundzie
Steve "Panda" Banks (USA) pokonał Freydeda Rankyna (Kuba) przez KO w 1 rundzie
Iraz Azizipour (Iran) pokonał Oli Thompsona (Anglia) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie
Ashiati (Chiny) pokonał Akbara Karimi (Iran) przez TKO (3 x liczenie)
Haime Morais (Brazylia) Aliaksei Kudzin (Białoruś) - Remis
Mark Godbeer (Anglia) vs Ismael Lazaar (Maroko) - Remis
Alcesar Meida (Brazylia) pokonał Hao Guanghua (Chiny) przez TKO (3 x liczenie)
Denis Puric (Kanada) vs Byatka (Birma) - Remis