free templates joomla

Rajadamnern Stadium: Pet-Ubon zdobywa pas zwakowany przez Fabio Pinca ! Wyniki & Video

Muay ThaiPrzedostatni miesiąc listopad miał szczególny wymiar na słynnym Rajadamnern Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Bynajmniej nie chodzi o to, że październik był martwym miesiącem na obu największych arenach tajskiego boksu ze względu na pamięć zmarłego przed rokiem Króla Tajlandii.

W listopadzie wszystko wróciło do normalnego rytmu i 30-go listopada doszło do ważnego wydarzenia podczas gali Muay Thai Chefboonthum promotora Boonthum Parkpho. Była nim walka o wakujący pas kategorii półśredniej (147 lbs, 66.678 kg), który dzierżył do niedawna "farang" Fabio Pinca z Francji.

Francuz był jedną z niewielu "bladych twarzy" jacy dzierżyli tytuły jednego dwóch kultowych stadionów Królestwa Syjamu, jak dawniej nazywana była Tajlandia. Warto przypomnieć, że pierwszym "nie-Tajem" był słynny Japończyk Toshio Fujiwara, który pas mistrza zdobył w 1978 roku trenując w słynnym Mejiro Gympod okiem legendarnego karateki Kenji Kurosaki. Mistrza, który wziął udział w słynnej konfrontacji Muay Thai vs Karate, wygrywając na Lumpinee Boxing Stadium 17-go lutego 1964 roku z Tajem Rawee Dechachai i przyczyniając się do zwycięstwa 2-1 nad Tajami. To jednak inna historia.

Pinca częściowo był spadkobiercą tamtej tradycji, ale ostatnio zanotował koszmarną porażkę z Anvarem Boynazarovem na Glory 47 w Lyonie i nie był w stanie stawić się do obrony pasa zdobytego w tym roku. Tym samym do walki wezwano Pet-Ubon Sitchefboonthum i Sakmongkola Sor. Sommai . Po niełsatwej walce pas zdobył Pet Ubon. Tak więc tytuł wrócił do Tajlandii a Fabio Pinca raczej już nie zdobędzie ponownie pasa.

Komplet wyników:

120 lbs: Thongsabut Or.Prasert pokonał Ekturbo Mor.BangkokThonburi przez decyzję
132 lbs: Kaipa Chuwattana pokonał Yodmanee Sor.Jor.Vichitpadriew przez TKO w 3 rundzie
138 lbs: Chanchao Sitsongpinong pokonał Pinngoen Chuwattana przez decyzję
127 lbs: Phetmanee Phor.Lakboon pokonał Komsen Chuwattana przez decyzję
131 lbs: Sencherngnoi Sisuriyanyothin pokonał Phetpathum Sor.Sommai przez TKO w 3 rundzie
125 lbs: Navaek Sitchefboonthum pokonał Teelek Rachanont przez decyzję
146 lbs: Phet-Ubon Sitchefboonthum pokonał Sakmongkol Sor.Sommai przez decyzję
148 lbs: Buakiew Sitsongpinong pokonał Sibmuean Sitchefboonthum przez decyzję

Main event
129 lbs: Jatutep Sor. Sommai pokonał Kunhan Chor.Hapayak przez decyzję