free templates joomla

Mix Fight Gala XXIII: Regian Eersel mistrzem wagi średniej! Trzy porażki Polaków! Wyniki

Mix Fight Gala 23 Frankfurt Niemiecka edycja prestiżowej Mix Fight Gala XXIII miała miejsce w hali Fraport Arena we Frankfurcie nad Menem w sobotę 2-go grudnia. Tradycyjnie imprezie towarzyszyły walki na zasadach K-1 i także jeden pojedynek Muay Thai. Nie zabrakło wielkich gwiazd jak chociażby były mistrz K-1 MAX Enriko Kehl (46-13-1). Aż w trzech walkach udział wzięli polscy zawodnicy.

Niestety nie był to udany start, bowiem wszyscy trzej ponieśli porażki. W najciekawszej walce Bartosz Zając (10-8) z Halnego Nowy Sącz starł się z niemieckim karateką Sergejem Braunem (25-6). Dla Polaka był to najcięższy wagowo występ i rywal z najlepszym bilansem i doświadczeniem.

Pod koniec pierwszej rundy Niemcowi udało się rzucić na deski Zająca kontrującym uderzeniem. Potem do końca pojedynku Braun kontrolował walkę, choć nie chciał ryzykować wymian do czego zachęcał go Polak. Jednak każde przyspieszenie niemieckiego weterana powodowało to, że Zając musiał uważać w obronie. Werdykt niestety był niekorzystny dla Bartosza Zająca. Wcześniej na poprzedniej gali Polak świetnie się pokazał wygrywając swoją walkę. Teraz się nie udało.

Nie wyszedł też start Witoldowi Myjakowi (1-1), który za rywala miał niemieckiego zawodnika MMA Christiana Eckerlina (1-0) z kilkunastoma pojedynkami na koncie. Polak początek walki miał dość udany, jednak w drugim starciu Niemiec zasypał gradem ciosów zawodnika z Nowego Sącza i na ring poleciał ręcznik. Punktową porażkę poniósł z kolei mieszkający w Niemczech Oskar Sokołowski (16-5). Polaka pokonał Holender Max van Gelder (20-2-2).

W walce wieczoru walczyło dwóch Surinamczyków trenujących w Holandii. Stawką walki zaś był pas organizacji w wadze średniej i tak 24-letni Regian Eersel (32-3) dość niespodziewanie pokonał Darryla Sichtmana (56-14-1). W walce poprzedzającej to starcie doszło do drobnego skandalu, ponieważ Enriko Kehla, który upadł w trakcie walki imitacją ciosów z góry zaatakował Arbi Emeev (40-13-3). To jednak było wszystko co Czeczen "pokazał" w tym pojedynku.

Komplet wyników:

Main Event
78,2 kg: Regian Eersel (Holandia) pokonał Darryl Sichtmana (Holandia) przez decyzję 3-0

Główna karta
70 kg: Enriko Kehl (Niemcy) pokonał Arbi Emieva (Rosja) przez decyzję 3-0
75 kg: Arian Sadikovic (Bośnia i Herzegowina) pokonał Erdi Sur (Turcja) przez decyzję 3-0
78,5 kg: Sergej Braun (Niemcy) pokonał Bartosza Zająca (Polska) przez decyzję 3-0
86 kg: Christian Eckerlin (Niemcy) pokonał Witolda Myjaka (Polska) przez TKO (poddanie narożnika) w 2 rundzie
86 kg: Atakan Arslan (Turcja) pokonał Guilermo Bloklanda (Holandia) przez KO w 1 rundzie
68 kg: Juri Kehl (Niemcy) pokonał Victora Rusu (Mołdawia) przez TKO w 1 rundzie
+100 kg: Abdarhmane Coulibaly (Francja) pokonał Vladimira Toka (Niemcy) przez decyzję 3-0
70 kg: Hasan Toy (Turcja) pokonał Vang Moua (Chiny) przez decyzję 3-0
95 kg: Max van Gelder (Holandia) pokonał Oskara Sokołowskiego (Polska) przez decyzję 3-0

Finał turnieju
64,5 kg: Jan Kaffa (Holandia) pokonał Canera Canavara przez decyzję 3-0

Light Welterweight Title Tournament
64,5 kg: Jan Kaffa (Holandia) pokonał Antoine Habasha (Węgry) przez niejednogłośną decyzję 2-1
64,5 kg: Caner Canavar (Turcja) pokonał Joanqa M. Lique Canaverala (Kolumbia) przez decyzję 3-0