free templates joomla

WLF/ACB KB 11: Sitthichai Sitsongpeenong pokonuje Dzhabara Askerova i awansuje do walki z Yi Longiem! Wyniki & Video

Askerov vs SittichaiW chińskim mieście Zhengzhou w sobotę 7-go października miała miejsce kolejna gala Kickboxingu Wu Lin Feng Yi Long Challenge Tournament z finałową walką w kategorii do 71 kg. Gala była wspólnym przedsięwzięciem chińskim (WLF) i ACB, w ramach gala ACB Kickboxing 11.
 
W walce wieczoru będącej finałem turnieju zmierzyli się aktualny mistrz Muay Thai występujący m.in. organizacji Glory 26-letni Taj Sitthichai Sitsongpeenong (117-30-5, 31 KO) i doświadczony weteran Dzhabar Askerov (97-32-2, 48 KO) z będącego w obrębi Rosji, Dagestanu.

Wygrana dawała możliwość hitowej walki z Yi Longiem, który w Chinach jest największa gwiazdą Sztuk Walki. Akerov odpadł z turnieju w poprzedniej walce, ale 24-letni białoruski fighter Chingiz Allazov, który go pokonał zmuszony był wycofać się z hitowego pojedynku z Sittichai. Ten z kolei wcześniej pokonał Enriko Kehla. Wobec powyższego ponownie sięgnięto ponownie po 31-letniego Askerova.

Pojedynek miał dość spokojny przebieg i obaj walczyli bardzo czysto. O ile pierwsza runda była remisowa to już w kolejnych Sittichai przyspieszył i na szczegółach jak wejścia kolanami na tułów czy bokserskie ciosy był dokladniejszy i cenniejszy. Askerov nie był w stanie przyspieszyć lub dotrzymać mu kroku i w efekcie nieznacznie przegrał, ale faktem jest, iż Taj jest trudnym rywalem i generalnie dziś jednym z 4 czy 5 najlepszych na świecie. Askerov w tym się już nie mieści.

Komplet wyników:

71 kg: Sittichai Sitsongpeenong (Tajlandia) pokonał Dzhabara Askerova (Rosja) przez decyzję 3-0
90 kg: Igor Bugaenko (Białoruś) pokonał Hao Guanchua (Chiny)
70 kg: Song Shaoqiu (Chiny) pokonał Vadima Davydova (Rosja)
67 kg: Lofogo Sarour (Hiszpania) pokonał Ji Xiang (Chiny)
66 kg: Tamerlan Bashirov (Rosja) pokonał Lu Jun (Chiny)
63 kg: Jin Ying (Chiny) pokonał Rodiona Sheremeta (Rosja)
61 kg: Timur Nadrov (Rosja) pokonał Chen Wende (Chiny)
60 kg: Wang Junyu (Chiny) pokonał Konstantina Trishina (Ukraina)
75 kg: Li Hui (Chiny) pokonał Islama Khozhdevdieva (Rosja)
65 kg: Fu Qingnan (Chiny) pokonał Zubaira Suleimanova (Rosja)