free templates joomla

Celtic Gladiator 14: Tomasz Sarara z klatkowym pasem! Wyniki

Celtic Gladiator 14W piątkowy wieczór 6-go października w stolicy Anglii, Londynie w wybudowanej w 1929 roku hali York Hall odbyła się gala Celtic Gladiator 14, której program wypełniły walki MMA i K-1. Fatalnie przygotowaną i promowaną imprezę oglądało zaledwie kilkudziesięciu widzów i była to chyba najgorsza gala w całej historii tej organizacji a materiał filmowy nie pozostawiał złudzeń, że "jest tak jak to widać".

Co dziwniejsze w walce wieczoru gali MMA, której areną była dość niewielkich rozmiarów klatka, było starcie w formule K-1 o pas organizacji. No ale skoro w całej Wielkiej Brytanii zabrakło ringów (najprawdopodobniej z powodu brexitu), to najlepszy obecnie polski zawodnik Kickboxingu Tomasz Sarara (38-7) zmuszony był zdemolować mieszkającego w Anglii słabiutkiego Brazylijczyka Luciano Zampieri (18-7) na nieco dziwnej i obcej Kickboxingowi arenie.

Brazylijczyk wywodzący się ze stylu Sanda a zajmujący się obecnie wyłącznie MMA nie okazał się Cungiem Le. Zampieri stawiał się tylko na początku pierwszej rundy doświadczonemu Polakowi a po przyjęciu kopnięcia kolanem na tułów padł i nie przejawiał dalszej ochoty do walki.

Sarara mógł się cieszyć z upragnionego pasa i wreszcie okazać go bez radośnie zwisającej obciachowej folii w jaką był owinięty na konferencji prasowej. Ot taki polski dodatek do brytyjskiej kultury i sportów walki, gdzie bardziej utytułowany zawodnik z lepszym bilansem wychodzi pierwszy do walki, a kompletnie nieznany nuworysz, który nie był nawet mistrzem Brazylii wychodzi do czerwonego narożnika jako...no właśnie, jako kto? Ostatecznie w klatce role się odwróciły szybko i po jednej z najłatwiejszych walk w karierze Sarara zdobył drugi pas po tym jak w FEN pokonał zawodnika z Holandii po potwornie ciężkiej walce. No ale "gdzie Krym a gdzie Rzym" a tym bardziej Londyn?

Mówiąc wprost, szkoda potencjału Tomka Sarary na tak zorganizowane gale i tak mizernych rywali. Fighter z Krakowa, który spokojnie mógłby przejąć schedę po Gokhanie Saki w organizacji Glory i bić się z najlepszymi na świecie, bije się z jakimiś "podwórkowymi" gwiazdami, których delikatnie mówiąc aspiracje do jakiegokolwiek pasa są nad wyraz przesadzone. Z drugiej strony sam Tomek walcząc o pas winien wymusić rywala, którego nazwiska i dorobek cokolwiek znaczy choćby na brytyjskim rynku. Zampieri nie jest żadnym "kotem" i choć trudno mu przypiąć łatę "ogóra" to plasuje się gdzieś w rejonie średniej przeciętnej pomiędzy tymi określeniami choć odwagi mu nie można odmówić. Nie należy jednak przeceniać swoich możliwości i pogoni za kilkuset funtami mylić odwagę z odważnikiem.

Dobrą walkę stoczył były mistrz PLMMA, Łukasz Klinger (8-5), który po dramatycznym boju uległ na punkty Litwinowi Arunasowi Andriuskeviciusowi (13-5). Początek walki zdecydowanie należał do naszego zawodnika, ale uporczywa walka w klinczu i utrata sił niestety zaprocentowała na korzyść Litwina i to on wygrał walkę na punkty. Kolejny dziwny występ zaliczył John "Chopper" Painter (0-7), który po raz drugi z rzędu uległ w 15 sekund rywalowi jakim jest Marian Rusu (9-4).

Komplet wyników:

Undercard
77 kg: Damian Koryga (Polska) pokonał Alexsandru Burtila (Rumunia) przez KO w 1 rundzie
57 kg: Adrian Molenda (Polska) pokonał Marka Wadea (Wielka Brytania) przez TKO w 3 rundzie
77 kg: Andrew Taukchi (Wielka Brytania) pokonał Rocky'ego Stenninga (Wielka Brytania) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie

Karta główna
93 kg: Jakub Nowikowski (Polska) pokonał Wojciecha Okręglaka (Polska) przez TKO w 2 rundzie*
56 kg: Filipa Mourao (Portugalia) pokonała Katarzynę Twardowską (Polska) przez decyzję 3-0 (29-28, 29-28, 30-27)*
84 kg: Isaac Dull (Brazylia) pokonał Warrena Kee (Wielka Brytania) przez KO w 2 rundzie
120 kg: Marian Rusu (Rumunia) pokonał Johna "Choppera" Stone'a (Wielka Brytania) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:15 min)
120 kg: Krystian Gowik (Polska) pokonał Lee Curry (Wielka Brytania) przez KO w 1 rundzie (0:20 min)
84 kg: Alex Montagnani (Wielka Brytania) pokonał Ivana Golda (Ukraina) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
93 kg: Arunas Andriuskevicius (Litwa) pokonał Łukasza Klingera (Polska) przez decyzję 3-0 (29-28 x 3)

Main event
95 kg: Tomasz Sarara (Polska) pokonał Luciano Zampieri (Brazylia) przez TKO (kolana & uderzenia) w 1 rundzie*

*walki w formule K-1