free templates joomla

Dwa zwycięstwa Polaków na King of Kings Special Summer Edition! Wyniki

Baradyn vs ViksriaitisDwa zwycięstwa w pięciu walkach odnotowali polscy zawodnicy Kickboxingu podczas niskobudżetowej gali King of Kings Special Summer Edition, która odbyła się w piątek 16-go czerwca w litewskim porcie Kłajpeda. Zwycięstwa odnieśli dwaj zawodnicy klubu Garuda Muay Thai Kamil Pawlak i Dawid Mirkowski. Pozostali trzej Artur Baradyn, Maciej Grzegorzewski z Humana Białystok i Łukasz Łęczycki, niestety ulegli na punkty swoim litewskim rywalom.

Kamil Pawlak wygrał przez nokaut z reprezentantem słynnego Titanas Gym Aurimasem Saulisem już w pierwszej rundzie, natomiast Dawid Mirkowski mimo przewagi w trzech rundach Mantasa Stankisa z Otso Gym Kaunas, musiał się dodatkowo męczyć w kolejnej czwartej by sędziowie w końcu dali mu wygraną. No niestety w "Mistrzostwach Litwy" tak już jest i wiedzą to wszyscy przyjezdni, że oczekiwać uczciwego werdyktu to jak oczekiwać deszczu na Saharze. Co ważne obaj polscy zawodnicy wygrali tydzień wstecz na gali Granda Pro 4 w Warszawie.

Teoretycznie przed najtrudniejszym zadaniem stanął Artur Baradyn, który za rywala miał litewską gwiazdę Henrikasa Viksraitisa. Polak przegrał pojedynek po walce, ale wyższość Litwina nie podlegała dyskusji. Jego klubowy kolega Maciej Grzegorzewski, który ostatni zawodowy występ zaliczył na gali DSF Kickboxing Challenge w kwietniu 2015, niewiele brakowało by wygrał z Janem Nausem reprezentującym Sparta Gym Wilno tak jak i Viksraitis. Niestety sędziowie niejednogłośnie dali wygraną swojemu zawodnikowi.

Łukasz Łęczycki wziął udział w turnieju wagi piórkowej do 65 kg i uległ silnemu Igorowi Osininowi także ze Sparty Gym. Dla Polaka była to też kolejna, bodajże szósta porażka z rzędu, gdyż przegrywał on nie tylko w tym roku na galach King of Kings, ale także na Envio Fight Night i Spartan Fight.

Komplet wyników:

Walka otwarcia
91 kg: Rokas Kiulis (Litwa) pokonał Borisa Lapina (Łotwa) przez decyzję 3-0

Półfinały turnieju wagi piórkowej
65 kg: Martynas Dainius (Litwa) pokonał Janisa Feldmanisa (Łotwa) przez TKO (3 x liczenie) w 2 rundzie (2:24 min)
65 kg: Igor Osinin (Litwa) pokonał Łukasza Łęczyckiego (Polska) przez decyzję 3-0

Superfight
70 kg: Irmantas Zubrickis (Litwa) pokonał Raimondasa Kazlovskisa przez poddanie (trójkątne nogami) w 2 rundzie (2:18 min)*
71 kg: Henrikas Viksraitis (Litwa) pokonał Artura Baradyna (Polska) przez decyzję 3-0

Finał turnieju
65 kg: Martynas Dainius (Litwa) pokonał Igora Osinina (Litwa) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie

Superfight
75 kg: Kamil Pawlak (Polska) pokonał Aidasa Saulisa (Litwa) przez KO (kopnięcie na tułów) w 1 rundzie
77 kg: Dawid Mirkowski (Polska) pokonał Mantasa Stankisa (Litwa) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie
71 kg: Kristapas Bulmeistras (Łotwa) pokonał Aurimasa Saulisa (Litwa) przez KO w 1 rundzie
71 kg: Jan Naus (Litwa) pokonał Macieja Grzegorzewskiego (Polska) przez niejednogłośną decyzję 2-1
73 kg: Tadas Jonkus (Litwa) pokonał Ismailia Arxentasa (Niemcy) przez decyzję 3-0

*walka MMA