free templates joomla

M-1 Challenge 80: Kharitonov nokautuje Sokoudjou! Ivan Buchinger z pasem M-1 Global! Wyniki

Sergei KharitonovTylko 39 sekund potrzebował rosyjski weteran MMA Sergei Kharitonov (25-6) by znokautować 34-letniego Kameruńczyka mieszkającego w USA Thierry Sokoudjou (18-18) podczas gali M-1 Challenge 80, która odbyła się 15-go czerwca w Harbinie w Chinach.

Walczący niedawno na KSW 39 Colosseum w Warszawie z Łukaszem Jurkowskim w wadze półciężkiej do 93 kg już w Harbinie ważył aż 104 kg, ale i tak był lżejszy o ok. 17 kg od Kharitonova co nie stawiało go w roli faworyta.

W trakcie pojedynku nadział się krzyżowy prawy prosty w momencie ruchu do przodu, po którym padł nieprzytomny, ale Rosjanin zdołał jeszcze dwukrotnie trafić go młotkowymi uderzeniami z góry nim sędzia przerwał pojedynek, będący walką wieczoru gali.

W innym ciekawym pojedynku, który był walką o pas wagi piórkowej 31-letni Słowak Ivan Buchinger (32-5) pokonał reprezentującego Rosję Timura Nagibina (9-3) z Orenburga, zmuszając go do poddania w czwartej rundzie. Buchinger przystąpił do walki mimo wcześniejszej dość sensacyjnej porażki z Magomedemk Idrisovem przez nokaut na M-1 Challenge 73 w grudniu 2016. Decyzja ta nie jest zaskakująca z uwagi na fakt zakończenia strategicznej współpracy z dagestańskim klubem Gorets, przez M-1 Global. Idrisov właśnie ten klub reprezentował, ale z oczywistych względów mimo 4 wygranych i 1 porażki, wypadł z organizacji. Dla Buchingera był to kolejny sukces mistrzowski, bowiem był także mistrzem Cage Warriors w wadze lekkiej i mistrzem Heroes Gate.

Komplet wyników:

Main event
+93 kg: Sergei Kharitonov (Rosja) pokonał Rameau Thierry Sokoudjou (USA) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (0:40 min)

Walka o pas wagi piórkowej
65,8 kg: Ivan Buchinger (Słowacja) pokonał Timura Nagibina (Rosja) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 4 rundzie (3:24 min)

Superfight
65,8 kg: Sascha Sharma (Niemcy) pokonał Musu Nuertiebieke (Chiny) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (1:03 min)
77,1 kg: Alexander Butenko (Ukraina) vs Corey Nelson (Australia) - Remis
65,8 kg: Mikhail Korobkov (Rosja) pokonał Asirkebai Jinensibieke (Chiny) przez poddanie (trójkątne duszenie) w 2 rundzie (1:18 min)
93 kg: Carlos Cachorrao Eduardo (Brazylia) pokonał Rene Hoppe (Niemcy) przez TKO (zatrzymanie lekarza) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (1:06 min)
84 kg: Artem Kazbanov (Rosja) pokonał Nosherwa Khanzada (Pakistan) przez decyzję 3-0
61,3 kg: Ibragim Navruzov (Gruzja) pokonał Huoyixibai Chuhayifu (Chiny) przez niejednogłośną decyzję 2-1
77,1 kg: Kurbanjiang Tuluosibake (Chiny) pokonał Maksima 'Mad Max' Melnika (Ukraina) przez decyzję 3-0
70,3 kg: Adam Tsurov (Rosja) pokonał Kangkang Fu (Chiny) przez decyzję 3-0