free templates joomla

La Nuit des Titans 2017: porażki Jimmy Vienota i Azize Hlali - wyniki!

La Nuit des Titans 2017Tegoroczna edycja gali Muay Thai i K-1 La Nuit des Titans została przeprowadzona w Tours we Francji w dniu 18 marca. W walkach wieczoru nienajlepiej spisali się zawodnicy gospodarzy, a przynajmniej ich męska część. Zarówno Jimmy Vienot (58-13), jak i Azize Hlali, musieli uznać wyższość swoich rywali na pełnym, pięciorundowym dystansie w boksie tajskim.

Vienot, który był opromieniony niedawnym zdobyciem pasa WBC na stadionie Rajadamnern w Bangkoku, tym razem nie poradził sobie z innym reprezentantem Tajlandii, Rungrawee Kietpatharapanem. Zawodnik przyjezdny potrafił utrzymać wysokie tempo niemal do samego końca i duży wkład w jego zwycięstwo wniosły akcje bokserskie, którymi był w stanie przełamywać Vienota. Francuz w końcówce próbował jeszcze odwrócić losy walki, ale to było za mało na Rungrawee.

Yodwicha Por. Boonsit natomiast uporał się z Hlali'm po niezbyt porywającym pojedynku, jednak miał w nim inicjatywę. Dobrze czuł dystans, przez co Francuz nie mógł w pełni się rozkręcić. Taj był tym fighterem, który szedł więcej do przodu i tak jak w przypadku wcześniej omawianej potyczki i w tej ściany nie mogły pomóc gospodarzowi.

Tego typu wsparcia nie potrzebuje najlepsza zawodniczka Muay Thai na świecie, Anissa Meksen (94-4). W starciu z Eleną Mishchuk z Białorusi jak zwykle zademonstrowała w zasadzie nienaganny plan taktyczny i wszechstronność. Meksen regularnie trafiała z ogromną precyzją, a jej celne uderzenia Mishchuk kwitowała jedynie szerokim uśmiechem. Dzielna Białorusinka wytrwała do końca, ale oczywiście wiktoria powędrowała do reprezentantki Francji.

W zmaganiach turniejowych zaś zwyciężył Mohamed Souane. Doświadczony Francuz zostawił w pokonanym polu najpierw Younessa Tayebi'ego, a w finale wypunktował Noppakita Jaidee, dzięki czemu okazało się, że jednak Tajowie są tego dnia do powstrzymania.

Komplet wyników:

Walki o mistrzostwo La Nuit des Titans w Muay Thai
75 kg: Rungrawee Kietpatharapan (Tajlandia) pokonał Jimmy'ego Vienota (Francja) przez decyzję 3-0
68 kg: Yodwicha Por. Boonsit (Tajlandia) pokonał Aziza Hlali'ego (Francja) przez decyzję 3-0
54 kg: Anissa Meksen (Francja) pokonała Elenę Mishchuk (Białoruś) przez decyzję 3-0

Finał turnieju Muay Thai
67 kg: Mohamed Souane (Francja) pokonał Noppakita Jaidee (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Superfighty K-1
+105 kg: Cyril Gane (Francja) pokonał Brice'a Guidona (Francja) przez TKO w 3 rundzie
65 kg: Jordan Bourges (Francja) pokonał Yohana Lise (Francja) przez decyzję 3-0
85 kg: Pierre Almendares (Francja) vs. Mohamed Abdellaoui (Francja) - remis
78 kg: Liess Labsi (Francja) pokonał Yoana Benbedrę (Francja) przez KO w 2 rundzie

Półfinały turnieju Muay Thai
67 kg: Mohamed Souane (Francja) pokonał Younessa Tayebi'ego (Maroko) przez TKO w 2 rundzie
67 kg: Noppakit Jaidee (Tajlandia) pokonał Arthura Sionga (Francja) przez decyzję 3-0