free templates joomla

Roman Kryklia nokautuje rywali na K-1 World Grand Prix Euro -95 kg! Wyniki

Kryklia RomanDługo oczekiwany powrót K-1 Global do Europy i na specyficzny bałkański rynek po ponad dwóch latach, nastąpił 27-go października w Belgradzie w Serbii. Głównym wydarzeniem kickboxerskich zmagań był 8 osobowy turniej w wadze do 95 kg. Pierwszym zwycięzcą K-1 World Grand Prix Euro -95 kg w tej kategorii zdobył 25-letni Ukrainiec Roman Kryklia, który obecnie trenuje na Białorusi.

Pochodzący z Charkowa zawodnik obecnie reprezentuje czeczeński Akhmat Fight Club i w finale znokautował Holendra Fabio Kwasi z Mike's Gym. Nie była to jedyna wygrana przez nokaut Kryklii, albowiem okazał się on prawdziwym "królem" nokautu", wygrywając przed czasem ze wszystkimi rywalami.

W turnieju miał wziąć udział najlepszy polski zawodnik Tomasz Sarara, ale Polak w trakcie treningu jeszcze przed FEN 14 doznał kontuzji nogi i tylko dzięki hartowi ducha walczył w Katowicach, zdobywając pas mistrza. Z turnieju w Belgradzie musiał się wycofać. Jego rywal Igor Bugaenko z Białorusi obok Polaka był faworytem turnieju, jednak on także w tym samym dniu walczył w Holandii na ACB Kickboxing 8 i także doznał kontuzji, stąd w turnieju pojawił się m.in. Kryklia, który do sporej już liczby sukcesów dołożył ten najcenniejszy w swojej dotychczasowej karierze. Teoretycznie ma on dostać 15 tysięcy dolarów za wygraną.

Teoretycznie, albowiem organizacja K-1 nie wypłaciła pieniędzy wielu fighterom za rozegrany w 2013 roku w Zagrzebiu turniej K-1 World Grand Prix 2012 Final, gdzie np. Ismael Londt, Dzevad Poturak czy triumfator Mirko Cro Cop Filipovic nie dostali kwot od 100 do 300 tysięcy dolarów i nawoływali do bojkotu imprezy w Belgradzie. "Wyślizganych" z kasy jest znacznie więcej jak choćby Zovko Orsat, właściciel stacji Fight Channel i organizacji FFC, która wcześniej transmitowała galę z Zagrzebia. Obecny w Serbii jej szef Mike Kim robił dobrą minę do złej gry, ale on i szef działań na Europę Nenad Kuruc podkreślali sukces w postaci miliona widzów, którzy obejrzeli galę w serbskiej telewizji. Sukces sukcesem a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Czym jednak jest te "parę groszy" przy wiecznej chwale jaką daje zwycięstwo w K-1 World GP? :)

Komplet wyników:

Ćwierćfinały
Rade Opačić (Serbia) pokonał Emmanuela Payeta (Francja) przez decyzję 3-0
Fabio Kwasi (Holandia) pokonał Mladena Kujundžića (Chorwacja) przez decyzję 3-0
Atha Kasapis (Grecja) pokonał Aundre Groce (Anglia) przez TKO w 3 rundzie
Roman Kryklia (Ukraina) pokonał Bahrudina Mahmića (Bośnia) przez KO w 1 rundzie

Walka rezerwowa
Vasil Ducar (Słowenia) pokonał Panagiotisa Theodosiadisa (Grecja) przez decyzję 3-0

Półfinały
Fabio Kwasi (Holandia) pokonał Rade Opačića (Serbia) przez decyzję 3-0
Roman Kryklia (Ukraina) pokonał Atha Kasapisa (Grecja) przez KO w 2 rundzie

Superfight
Marina Spasic (Serbia) pokonała Merimę Bašić (Bośnia) przez decyzję 3-0
Sayfullah Hambahadov (Rosja) pokonał Marko Adamovića (Serbia) przez decyzję 3-0

Finał
Roman Kryklia (Ukraina) pokonał Fabio Kwasi (Holandia) przez KO w 2 rundzie