free templates joomla

World IFMA Muaythai Championship 2016 - wyniki

MuaythaiCały ubiegły tydzień z hakiem (od 19 do 29 maja) w szwedzkiej miejscowości Jonkoping toczyły się 17 Mistrzostwa Świata Muaythai (World IFMA Muaythai Championship 2016), organizacji IFMA, będącej największą światową federacją amatorskiego tajskiego boksu. Uczestniczyło w niej ponad 1500 sportowców z kilkudziesięciu krajów świata, w tym także i z Polski.

Bezsprzecznie w seniorskiej rywalizacji mężczyzn i kobiet prym wiozła nadal Tajlandia, która do boju posłała ekstremalnie silną ekipę z aktualnymi mistrzami Rajadamnern i Lumpinee. To zawodowcy z 200 a nawet 300 walkami na koncie jak Petchboonchu F.A. Group występujący tu pod swoim prawdziwym nazwiskiem Yutthapong Sitthichot. Taj będący mistrzem klinczu uległ na punkty Magomedowi Zaynukovowi, co jest wielką sensacją, niezależnie od amatorskiego wymiaru imprezy. Tajowie zdobyli 9 medali w tym 6 złotych.

Drugie miejsce na świecie zajęła reprezentacja Białorusi, będąca plejadą gwiazd. Dość powiedzieć, że Białorusini mający u siebie gwiazdy światowego formatu u siebie w reprezentacji, zdobyli 5 złotych medali od najlżejszej do najcięższej kategorii a ogółem 10 krążków. Klasą dla siebie byli Dzmitry Valent i niepokorny Vitaliy Hurkou (Gurkov), który przełamał światową dominację Taja Ekkaphana Somboonsaba pokonując go w finale. Dodatkowo Białorusin zaistniał w mediach, bowiem wystąpił na dekoracji w koszulce ze znakiem Pogoni, demontrując jasno swoje poglądy co opisywał m.in. antyreżimowy i antyłukaszenkowski Bielsat.

Świetnie wypadli Szwedzi, którzy głównie dzięki kobietom zdobyli 5 złotych medali. Sofia Olofsson, Patricia Axling, Beata Malecki oraz Anna Strandberg pokazały, że są najlepsze na świecie. Dla Polski jedyny medal zdobył Łukasz Radosz i to jest grubo poniżej oczekiwań. Tym bardziej , iż w 2017 roku wr Wrocławiu odbedą się zawoddy World Games 2017 i trudno sobie wyobrazić, by jeden medal zaspokoił ambicję polskich kibiców. Jednak jest jeszcze rok i trzeba go wykorzystać. Wyniki poniżej: