free templates joomla

ADCC 2015: Andre Galvao wciąż mistrzem, Calasans wygrywa w Open, wielki sukces Atos BJJ - podsumowanie!

ADCC 2015W niedzielę, 30-ego sierpnia w brazylijskim Sao Paulo zakończyły się Mistrzostwa Świata ADCC, odbywająca się co dwa lata impreza, na której startują najlepsi chwytacze świata. Podczas brazylijskiej imprezy Polacy nie zdobyli medali, faworyci przegrywali, natomiast największym zwycięzcą turnieju był zawodnik Atos Jiu Jitsu, Claudio Calasans.

Wywodzący się z judo zawodnik rywalizował w dywizji do 88-miu kg, w której przegrał w ćwierćfinale z Keenanem Corneliusem. Nie przeszkodziło mu to jednak zwyciężyć w najbardziej prestiżowej kategorii. W pierwszej połowie drabinek w pierwszej rundzie nie było niespodzianek. Vinny Magalhaes, Calasans, Dean Lister i Yuri Simoes wygrali swoje walki z mniej znanymi przeciwnikami. W półfinale późniejszy triumfator pokonał Magalhaesa przez wskazanie sędziów, natomiast Simoes pokonał na punkty Deana Listera. W walce półfinałowej zawodnik Atos Jiu Jitsu pokonał przez wskazanie Simoesa. W drugiej połowie drabinki na początek Rodolfo Vieira poddał kimurą Bensona Hendersona, a Rafael Lovato jr pokonał na punkty pogromcę byłego mistrza UFC w kategorii wagowej, Abdula Kadrova Magomeda.
Ponadto Joao Rocha pokonał AJ Agazarma, a Vagner Rocha dość niespodziewanie pokonał mistrza dywizji 88 kg sprzed dwóch lat, Romulo Barrala. W półfinale Vieira pokonał na punkty Lovato i w podobny sposób Joao Rocha uporał się najpierw z Vagnerem Rochą, a później z Vieirą. W finale Calasans pokonał rywala dzięki mniejszej ilości punktów karnych, których miał na koncie dwa, a rywal trzy i dzięki temu za dwa lata zmierzy się z Andre Galvao o tytuł supermistrza ADCC i poważne, jak na realia BJJ, pieniądze.

Andre Galvao zmierzył się z Roberto ‘Cyborgiem’ Abreu w pojedynku o tytuł supermistrza. Zawodnik i trener Atos San Diego potwierdził swoją klasę i status najlepszego zawodnika na świecie pokonując ‘Cyborga’ na punkty 6-0. Warto zauważyć, że od czterech edycji w superfightach ADCC występuje przynajmniej jeden zwycięzca dywizji 88 kg.

Ponadto odbyły się półfinały i finały poszczególnych kategorii wagowych. W najlżejszej z nich Rubens ‘Cobrinha’ Charles najpierw pokonał przez wskazanie sędziów Augusto Mendesa z Soul Team, a w finale rozprawił się z zawodnikiem Atos, Bruno Frazzato pokonując go na punkty 3-0. Tym samym gwiazdor Alliance obronił tytuł. Brązowy medal zdobył Mendes poddając Geo Martineza.

W wadze do 77 kg Davi Ramos z Atos zaskoczył większych faworytów i stanął na najwyższym stopniu podium. Najpierw poddał duszeniem zza pleców zawodnika UFC, Gilberta Burnsa, a w finale poddał dźwignią na łokieć gwiazdę Alliance Team, Lucasa Lepriego. W walce o trzecie miejsce ‘Durinho’ pokonał na punkty zawodnika Gracie Barra, Otavio Souzę.

W wadze do 88 kg triumfował pogromca Zbigniewa Tyszki z ćwierćfinału, Yuri Simoes. Zawodnik CheckMat najpierw pokonał na punkty broniącego tytułu Romulo Barrala z Gracie Barra. W finale pokonał na punkty 3-0 Keenana Corneliusa. W walce o trzecie miejsce Rustam Chsiev pokonał przez wskazanie Barrala.

W wadze do 99 kg w półfinale pogromca Tomasza Narkuna i Kamila Umińskiego, Joao Assis musiał uznać wyższość Filipe Peny. W drugiej walce Rodolfo Vieira pokonał na punkty legendarnego Xande Ribeiro. W finale Vieira pokonał Penę przez wskazanie sędziów. W walce o brązowy medal Ribeiro z powodu kontuzji oddał walkę Assisowi.

W najcięższej kategorii wagowej triumfował Orlando Sanchez. Najpierw w półfinale pokonał Vinny’ego Magalhaesa przez wskazanie sędziów, a w finale w ten sam sposób pokonał Jareda Doppa. W walce o trzecie miejsce Magalhaes poddał Joao Rochę dźwignią skrętową.

W dywizji kobiet do 60 kg wygrała Mackenzie Dern, która pokonała dzięki punktowi karnemu Michelle Nicolini, przy stanie punktów 4-4. W dywizji powyżej 60 kg w półfinale Gabi Garcia sensacyjnie przegrała z Jessicą Oliveirą przez wskazanie sędziów, a w finale Oliveira uległa Anie Lauta Cordeiro na punkty.