free templates joomla

Marcin Łazarz z pasem BAMMA!

Marcin ŁazarzKapitalny występ zaliczył polski zawodnik MMA Marcin Łazarz (8-1), który w sobotę 25-go kwietnia na gali BAMMA 20 pokonał Anglika Bretta McDermotta (4-2). Łupem Polaka dodatkowo był pas wagi półciężkiej największej brytyjskiej organizacji. Polak zwyciężył na punkty po trzyrundowym boju.

Łazarz ostatni występ zaliczył w październiku 2014 roku, gdy pokonał rokada Krzysztofa Pietraszka na gali w Białogardzie. Wcześniej wygrał m.in. z dawnym mistrzem UFC Ricco Rodriguezem. Polak do tej walki trenował w klubie słynnego mistrza BJJ Rogera Gracie, oraz w Team Titan. Jego trenerem stójki jest Silviu Vulc a za przygotowanie kondycyjne, odpowiada rodak Artur Nowicki.

Anglik z kolei zasłużył na walkę o pas znokautowaniem "etatowego" zawodnika KSW, Oli Thompsona kilka miesięcy temu. Jest silny fizycznie, ale Łazarz doskonale poradził sobie w tym elemencie i wyeliminował atuty Brytyjczyka.

Dodatkowo pojedynek Polaka z Anglikiem poprzedził występ innego weterana KSW i UFC Andre Winnera (20-8-2). Od porażki z Mateuszem Gamrotem, Anglik wygrał z silnym Colinem Fletcherem (11-5) także jednogłośnie na punkty i ma pięć wygranych oraz jeden remis na przestrzeni 1,5 roku.